Filmovi koji nisu dobili pažnju koju zaslužuju

Redmond

Veoma poznat
Poruka
14.787
Sigurno postoje filmovi koji vas oduševe ali iz nekog razloga ne dospeju u mejnstrim, ne pokupe ko zna kakve nagrade, imaju ograničeno prikayivanje u bioskopima pa samim tim i manje box office nagrade.

American Animals me je inspirisao da otvorim temu, gledao bih ga već treći put iako se u javnosti ne kotira nešto visoko. Četiri studenta rešavaju da organizuju krađu retkih knjiga sa univerziteta Transilvanija. Super prikazan drugarski odnos između njih, opuštena atmosfera bar sve do momenta pljačke. Mladi glumci su isto suer odradili posao.

 
Quiet place oba dela
Ima dobru ocenu, sve je to ok, ali za mene je to jedan od najboljih filmova koje sam gledao. Valjda što sam ga gledao u bioskopu, a film je baš za takvu atmosferu. Bila je mrtva tišina u sali.
Samo me ono dete nerviralo nenormalno, ali možda to i jeste poenta, da ti toliko ide po živcima baš kada ne sme ništa ni da šušne.

https://m.imdb.com/title/tt6644200/?ref_=ext_shr_lnk
 
Znam da se mnogi neće složiti sa mnom, ali evo mojih favorita:
1. Mindhunters (2004). Akcioni triler o grupi detektiva koji odlaze na napušteno ostrvo zbog treninga ali ubrzo počinju da umiru jedan za drugim i shvataju da je među njima izdajnik. Film se nije preterano svideo kritičarima niti je ostvario neku veliku zaradu, ali meni nikada nije bilo jasno zašto je to tako jer je reč o odličnom filmu.:think:Film je odlično režiran i napisan, glumci su na visini zadatka, film je napet, uzbudljiv i nepredvidiv od prve do poslednje sekunde.
2.Deep Rising (1998). Akcioni naučno -fantastični horor film o grupi modernih gusara koji pokušaju da opljačkaju luksuznu krstaricu, ali prekasno shvate da ih je neko preduhitrio, odnosno da su brod već napala krvožedna praistorijska morska stvorenja iz dubina okeana. Mešavina Umri Muški i Osmih Putnika, ovaj film je prava poslastica za sve ljubitelje filmova ovog tipa.
3. Alien Resurrection(1997)- jedan od najomraženijih filmova i definitivno najomraženiji film iz alien serijala ali ja bih rekao sasvim neopravdano. Alien 4 je odličan film sa odličnom glumačkom postavom, dobro režiran, sa sjajnim specijalni efektima i sa dosta scena koje ostaju u pamćenju.
 

Back
Top