Dokazano - KIA je varala kupce u Sloveniji i Hrvatskoj!

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
208.776
Prodali im mačka u vreći! Ako je NUTELLA ista i u EU i na Balkanu, red je i da KIA bude jednaka i u Njemačkoj, baš kao i u Hrvatskoj, Sloveniji, Srbiji, BiH...
VIDEO: - KIA u Hrvatskoj dovodi kupce u zabludu, tvrdi to Državni inspektorat! Prevarili su kupce i prodali im nešto što ne postoji. Kao da su im prodali auto bez točkova!

Kazna za takvo iskrivljeno ponašanje iznosi i do 20.000 eura za pravnu osobu.
KMAG, zastupnik KIA za Hrvatsku, Sloveniju, Srbiju, BiH..., ne nudi KIA Connect, a ni KIA Charge, upitni su im i servisni intervali od 15.000 km, a posvuda u EU su 30.000 km! Europska komisija ne dozvoljava proizvode prvog reda za velike, a drugog reda za nerazvijene države.


KIA vozila koja dolaze u Hrvatsku nisu ista kao i vozila za ostatak EU. Nudili su lažno aplikaciju Kia Connect istražili su u Državnom inspektoratu i napisali kako je KMAG, ovlašteni zastupnik za Hrvatsku, Sloveniju, BiH, Srbiju... teško povrijedio pravila poštene tržišne utakmice te je doveo u zabludu brojne kupce koji su naivno povjerovali da kupuju isti onaj proizvod koji je trgovac reklamirao.

Državni inspektorat time ja dao za pravo Josipi Borić - Novosel koja je iznervirana neprofesionalnim ponašanjem ovlaštenog zastupnika zakucala i na vrata onih koji po službenoj dužnosti presuđuju u ovakvim nesporazumima. Vlasnica super moderne KIA EV 6 pokušala je mirnim putem sve riješiti sa ovlaštenim osobama KMAG-a, no "muk birokracije" bio je dominantan s njihove strane. Rijetko bi se i udostojali javiti, a kad bi to i učinili, bilo je to ispod svakog nivoa.
- Ne bih kupila ovaj auto da sam znala da neću moći koristit KIA Connect, KIA Charge, a i neke druge Europljanima dostupne usluge, kazala nam je vidno zadovoljna odlukom Državnog inspektorata Josipa Borić - Novosel.

Ona je jedna od posve drukčijih staromodnih kupaca automobila koji su prioritet davali snazi motora, performansama, izgledu. Josipa voli gadgete, modernu tehnologiju, infotaniment, aplikacije... i sve one finese koje su danas toliko popularne među novom generacijom kupaca.
https://www.startnews.hr/news/drzav...i-do-20000-eura-za-pravnu-osobu-servisi-u-hr/

Hoće li oni njoj ubaciti te aplikacije koje fale? Izgleda da ne, nego su samo sklonili reklame za njih. Ovo treba da znate ako kupujete ta kola jer sigurno da to nemaju ni ona koja se ovde nude, samo što mi nemamo ni zaštitu EU.
 
Prodali im mačka u vreći! Ako je NUTELLA ista i u EU i na Balkanu, red je i da KIA bude jednaka i u Njemačkoj, baš kao i u Hrvatskoj, Sloveniji, Srbiji, BiH...
VIDEO: - KIA u Hrvatskoj dovodi kupce u zabludu, tvrdi to Državni inspektorat! Prevarili su kupce i prodali im nešto što ne postoji. Kao da su im prodali auto bez točkova!


KMAG, zastupnik KIA za Hrvatsku, Sloveniju, Srbiju, BiH..., ne nudi KIA Connect, a ni KIA Charge, upitni su im i servisni intervali od 15.000 km, a posvuda u EU su 30.000 km! Europska komisija ne dozvoljava proizvode prvog reda za velike, a drugog reda za nerazvijene države.


KIA vozila koja dolaze u Hrvatsku nisu ista kao i vozila za ostatak EU. Nudili su lažno aplikaciju Kia Connect istražili su u Državnom inspektoratu i napisali kako je KMAG, ovlašteni zastupnik za Hrvatsku, Sloveniju, BiH, Srbiju... teško povrijedio pravila poštene tržišne utakmice te je doveo u zabludu brojne kupce koji su naivno povjerovali da kupuju isti onaj proizvod koji je trgovac reklamirao.

Državni inspektorat time ja dao za pravo Josipi Borić - Novosel koja je iznervirana neprofesionalnim ponašanjem ovlaštenog zastupnika zakucala i na vrata onih koji po službenoj dužnosti presuđuju u ovakvim nesporazumima. Vlasnica super moderne KIA EV 6 pokušala je mirnim putem sve riješiti sa ovlaštenim osobama KMAG-a, no "muk birokracije" bio je dominantan s njihove strane. Rijetko bi se i udostojali javiti, a kad bi to i učinili, bilo je to ispod svakog nivoa.
- Ne bih kupila ovaj auto da sam znala da neću moći koristit KIA Connect, KIA Charge, a i neke druge Europljanima dostupne usluge, kazala nam je vidno zadovoljna odlukom Državnog inspektorata Josipa Borić - Novosel.

Ona je jedna od posve drukčijih staromodnih kupaca automobila koji su prioritet davali snazi motora, performansama, izgledu. Josipa voli gadgete, modernu tehnologiju, infotaniment, aplikacije... i sve one finese koje su danas toliko popularne među novom generacijom kupaca.
https://www.startnews.hr/news/drzav...i-do-20000-eura-za-pravnu-osobu-servisi-u-hr/

Hoće li oni njoj ubaciti te aplikacije koje fale? Izgleda da ne, nego su samo sklonili reklame za njih. Ovo treba da znate ako kupujete ta kola jer sigurno da to nemaju ni ona koja se ovde nude, samo što mi nemamo ni zaštitu EU.

Danas vidim sajamsku akciju na bilbordu, skoro 6.500 € za sportage, baš sam mislio da istražim. Dobro si ovo iskopao :ok:
 
Добро. Значи у Србији је сервисни интервал 15 хиљада због лошег горива.

Зашто је тако у Хрватској?
Zato da bi ovlašćeni serviser uzeo pare. Nemam drugi odgovor. Gorivo ne može biti uzrok pošto se radi o električnom automobilu. Doduše, isto rade i sa običnim.
 
Da, ali ona ne treba električnim vozilima. Cela frka se digla oko električnog modela EV 6, mada je kasnije primećeno da se ista falinka odnosi i na modele Ceed i Sportage, za početak, sem za aplikaciju KIA charge koja je isključivo za električne.

Daješ veće pare, deru te na servisu koji radiš češće a ne dobiješ ni ono što sami reklamiraju. Ima malo i do principa, treba ih javno prozivati. Nema razloga da ne daju aplikaciju.
 
Jbt, kako strucni ljudi na ovom forumu, sve prsti. Zena je kupila elektricni automobil (u tekstu jasno stoji da je kupila Kia EV6) a forumasi raspravljaju o tome da je servisni interval spusten na 15 hiljada kilometara zbog loseg goriva koji se prodaje u Hrvatskoj jer nemaju svoje rafinerije. Jednostavno genijalci.

10best-trucks-suvs-2023-kia-ev6-101-1673299607.jpg


Kia Connect je aplikacija koja se u KIA automobile ugradjhuje od 2011-12 mislim (od kad su krenuli multimedijalni sistemi u njihovim automobilima) i imaju je bez izuzetka svi modeli proizvedeni u zadnjih 8-9 godina, sluzi za raznorazna povezivanja sa Sirius X, navigacijom, smartphone, diagnostikom automobila itd). Prosto mi neverovatno da taj software nije ubacen u kompjuter vozila, to je skoro nemoguca situacija, nemam pojma kako radi multifuncioni displej, kad kupujes automobil to je prva stvar koju gledas na njemu pa ne znam zasto je gospodja uopste uzela taj automobil ako nije od starta radio. Kia Charge je aplikacija za punjenje EV i opet neverovatno da je niko nije instalisao na automobil. Pretpostavljam da je neka greska prilikom instalacije software-a, neko u fabrici je ispustio korak u instatalaciji te dve aplikacije (nije stavio kvacice kada ga je fabricki software pitao sta zeli da inastalise na kompjuter vozila). Mislim da se ova operacija jos radi rucno tj da to ne rade roboti.

Inace, ovaj problem se otklanja u 10-tak minuta samo treba imati originalni software, konektovati kompjuter/server sa koga se instalisu te aplikacije na kompjuter automobila, izvrsiti instalisanje, setingovanje i voila, teras auto. Neverovatno mi da ovlasteni servisi u Hrvatskoj nemaju ili software ili obucene ljude za instalisanje aplikacija na ovaj nacin, neverovatno. Ne znam kako ide to kod svih proizvodjaca ali recimo kod Tesle uz svoj access code mozete i sami izvrsiti i online ubacivanje aplikacija ili uraditi update sistema, kao na lapsitopsiju ili pametnom telefonu, ne treba vam servis.

Uzgred, ako su u Hrvatskoj/Sloveniji nesposobni i neobuceni serviseri gospodja je mogla da trkne do prve sledece drzave (Madjarske, Austrije, Italije...) da joj u ovlascenom servisu instalisu taj software (mozda nemaju ni tamo na hrvatskom jeziku a pada mi na pamet da je moguce da nisu ubacili fabricki software iz istog razloga a hrvatski uvoznik je preuzeo to na sebe). Jeste da ocekujes da kad kupis automobil imas sve kako Gospod Bog zapoveda i ti zelis ali treba biti i praktican, trknes do tih zemalja, sredis to, pa posle tuzbom od hrvatskog uvoznika naplatis troskove puta, izgubljenog vremena, eventualnog racuna stranog servisera (mislim da unstalaciju software-a ne bi naplatili jer je fabricka greska) i pretrpljenog bola i razocarenja u omiljenu marku automobila.

A servisni intervali su za KIA EV ovde u Canadi:

Recommended Maintenance Intervals
KilometresMonthsServices
12,000121
24,000242
36,000361
48,000482
60,000601
72,000722
84,000841
96,000962

KilometresMonthsServices
108,0001081
120,0001202
132,0001321
144,0001442
156,0001561
168,0001682
180,0001801
192,0001922

Additional Maintenance Services
Brake Fluid Flush36 Months

Coolant Service60,000km

Gear reduction oil60,000km

Pri cemu:

Electric Vehicle | Service #1
From $180 *plus shop supplies, parts, and taxes
Includes
  • Tire rotation, includes balancing front tires.
  • Inspect exterior & interior lights.
  • Inspect tires for wear & pressures.
  • Inspect all fluid levels

  • Inspect brakes for proper operation, measure brake pad thickness, inspect callipers for proper operation & for leaks.
  • Inspect reduction gear oil.
  • 12 Volt battery text, with state of health print out.
 
Poslednja izmena:

Back
Top