ДИЈАЛЕКТИКА

путевима срца или чула
дотаћи биће другога
празнину испунити
чежњу задовољити
не устукнути
од нестајања до стварања
самозаборава и самогубљења
у задовољству умирања
тоњења и успињања
за тренутак спознавања
разлога освајања и предавања
дијалектике ритмичног задовољавања
срца или чула
у другом бићу или телу
самооткривања и обмањивања
непотуности свог постојања
 
Uhh,mila...tako je mnogo emocija koje oslikavaju ljubav (tacnije vodjenje ljubavi),stalo u ovih par stihova!
Pesmu treba citati lagano da bi se obuhvatio sav smisao trenutka desavanja ljubavi...to i jeste "tezina" dijalektike,zar ne?

Evo,posto si me bas inspirisala,a u takvom stanju prosto ne mogu da se zaustavim...slow motion version:

Kako smo "nepotpuni"u svom postojanju,ceznemo da frustrirajucu "prazninu" ispunimo i ceznju utolimo kroz urodjeno zadovoljstvo "tonjenja","uspinjanja" i "umiranja"..
To cinimo jer smo predodredjeni za "samospoznaju",za otkrivanje ko smo-sta smo i ko su-sta su drugi kojima smo dali pristup u nasem zivotu..
Postojanje mogucnosti "pokusaja" i "pogresaka" u vlastitoj percepciji nas ili drugih je vec ukalkulisano pod bolnim terninom "samoobmane" (iluzije,"varke"?)..
Ali,nema drugih puteva spoznaje...bice drugoga mozemo jedino i dotaci "putevima srca" ili "putevima cula"..

(preporucujem drugi nacin-daleko je efektniji..ha,ha,ha..salim se!)

I da,da zaokruzimo nepobitnu istinu...razlog "osvajanja" i "predavanja" ima svoju osnovu u dijalektici "ritmicnog zadovoljavanja".

Ps.Pesma je zasluzila cistu desetku...znas vec to!
 
Ha, sada sam "otkinula"!Definitvno nisam ocekivala ovakvo autobiografsku niti biografsku analizu!
Kada budem objavljivala zbirku, znam koga cu moliti da pise uvodnu rec...
Uhhh pa nema vise tajni, dzaba mi moje "spihologije" kod ovakve tvoje, svima razumljive, terminologije...;):brus::zag:
 

Back
Top