da li proizvodjaci igara namerno prave da igre budu hardverski zahtevne?

Poruka
3.738
kao i svo sranje u ovom svetu,i svet kompjutera i igara je upao u te smrtonosne kandze kapitalizma. Da li verujete da zaista tvorci igara prave igre da budu sve zahtevnije i zahtevnije,bez obzira na to sto oni zele da naprave lepsu grafiku? Da li verujete da postoje neki tajni dogovori izmedju tvorca igara i ovih hardverskih firmi poput AMD, Intel i nVidia?
Recimo ja igram Dotu2 godinama, taman sam posle godine nabudzio racunar da je mogu igrati u 2k rezoluciji, 165FPS i 165Hz. GTX1070+OC, 16GB DDR4 i Intel i5 10600k 4.5GHz. I opet kad krenu neke jace scene,frejmovi nisu padali uopste ispod 165,a sad padaju. Nisam igrao dotu 5 meseci i ovih dana sam odigrao nekoliko gejmove,gde vidim da su performanse opale,nije vise to to. Nije to sto je bilo. Ovde neko neko opasno jebb*** i ovde se vrte neke opasne pare,laz i manipulacija. Jer ako bi igre prestale da budu zahtevne,onda logicno da bi tvorci hardvera ostali bez posla. Sve je ovo jedna velika,jadna i smesna,a nadasve jako kvarna i pokvarena prica.
Kapitalisticki smradovi ce nas pojesti! :thumbdown::besan2:🤬🤬🤬
 
kao i svo sranje u ovom svetu,i svet kompjutera i igara je upao u te smrtonosne kandze kapitalizma. Da li verujete da zaista tvorci igara prave igre da budu sve zahtevnije i zahtevnije,bez obzira na to sto oni zele da naprave lepsu grafiku? Da li verujete da postoje neki tajni dogovori izmedju tvorca igara i ovih hardverskih firmi poput AMD, Intel i nVidia?
Recimo ja igram Dotu2 godinama, taman sam posle godine nabudzio racunar da je mogu igrati u 2k rezoluciji, 165FPS i 165Hz. GTX1070+OC, 16GB DDR4 i Intel i5 10600k 4.5GHz. I opet kad krenu neke jace scene,frejmovi nisu padali uopste ispod 165,a sad padaju. Nisam igrao dotu 5 meseci i ovih dana sam odigrao nekoliko gejmove,gde vidim da su performanse opale,nije vise to to. Nije to sto je bilo. Ovde neko neko opasno jebb*** i ovde se vrte neke opasne pare,laz i manipulacija. Jer ako bi igre prestale da budu zahtevne,onda logicno da bi tvorci hardvera ostali bez posla. Sve je ovo jedna velika,jadna i smesna,a nadasve jako kvarna i pokvarena prica.
Kapitalisticki smradovi ce nas pojesti! :thumbdown::besan2:🤬🤬🤬
Да, ево видиш и нови виндовс кад изађе све је захтевнији. А које су то новотарије које толико траже хардвера? Најчешће ситнице, а фирме хоће да продају јаку опрему по високој цени. Компјутерска опрема постаје све скупља
 
kao i svo sranje u ovom svetu,i svet kompjutera i igara je upao u te smrtonosne kandze kapitalizma. Da li verujete da zaista tvorci igara prave igre da budu sve zahtevnije i zahtevnije,bez obzira na to sto oni zele da naprave lepsu grafiku? Da li verujete da postoje neki tajni dogovori izmedju tvorca igara i ovih hardverskih firmi poput AMD, Intel i nVidia?
Recimo ja igram Dotu2 godinama, taman sam posle godine nabudzio racunar da je mogu igrati u 2k rezoluciji, 165FPS i 165Hz. GTX1070+OC, 16GB DDR4 i Intel i5 10600k 4.5GHz. I opet kad krenu neke jace scene,frejmovi nisu padali uopste ispod 165,a sad padaju. Nisam igrao dotu 5 meseci i ovih dana sam odigrao nekoliko gejmove,gde vidim da su performanse opale,nije vise to to. Nije to sto je bilo. Ovde neko neko opasno jebb*** i ovde se vrte neke opasne pare,laz i manipulacija. Jer ako bi igre prestale da budu zahtevne,onda logicno da bi tvorci hardvera ostali bez posla. Sve je ovo jedna velika,jadna i smesna,a nadasve jako kvarna i pokvarena prica.
Kapitalisticki smradovi ce nas pojesti! :thumbdown::besan2:🤬🤬🤬
Nema tu nikakve zavere. Logika je da bi zaradili pare, moraju da prave igru za current hardware, bollja grafika
vise toga, tih scena, vise muzike i materijala, ljudima dosadi, i onda nema para za njih...
 
Што се тиче хардверске захтевности, ситуација није тако лоша.Сада је и рачунар купљен пре неколико година прилично употребљив, чак и за гејминг(са извесним ограничењима).Пре 15-20 година, са компјутером купљеним пре 5-6 година си могао да се сликаш.
 
Што се тиче хардверске захтевности, ситуација није тако лоша.Сада је и рачунар купљен пре неколико година прилично употребљив, чак и за гејминг(са извесним ограничењима).Пре 15-20 година, са компјутером купљеним пре 5-6 година си могао да се сликаш.
90e su isle tako, komp je zastarevao na 6 meseci... Onda su udarili limit frekvencije 2003. Pa sve do 2008.
nisi morao da menjas komp. Onda je opet stigao arhitekturalni napredak 2011. Pa tako od tad
nisu tako velika ubrzanja kod sledece generacije...
 
koliko nesto dobro izgleda nema mnogo povezanosti sa zahtevnoscu, nakon sto se igrica napravi dolazi proces optimizacije sto je jedan od najtezih i najskupljih stvari i koliko ce resursa da uloze u to zavisi od cilja koliko veliki broj potencijalnih kupaca zele da imaju.
igrice poput dote, a i sve kompetativne esports igrice uglavnom hoce da su igrive na 90% kompova koji se koriste a posto vremenom ljudi unapredjuju svoje sistema a taj broj 90% ostaje isti onda sebi daju za pravu da podizu zahtevnost igrice.

Nema tu nikakve zavere svako radi sta je za njega najbolje i vremenom su se stvari prilagodile da imaju uzajamno beneficije.
 
Kaд се сећам још пре 20 година кад сам доста играо игре.
Купиш лепо компјутер, инсталираш драјвере инсталираш игру.
И кад изађе игра па после једно годину дана бацим поглед на readme драјвера за графичку.
Кад оно, ни мање ни више него исправљени багови за ту игру која је још пре годину дана изашла.
Игре се издају полузавршене или скрнџаве да би се то касније исправљало са печевима.
Неке игре се подоста промене у печу.
Такође (случајно или намерно) неки тамо наредни апдејт за графичку карту исправи баг. За који је можда неко мислио да је лош процесор. Или слаба графичка.
Кад прође годину-две од изласка игре, може се играти нормално, кад се покупе сви печеви и ако се има јака машина.
Мада данас боље купити конзолу него компјутер. Цене графичких су отишле у небеса. Нема смисла. Стварно је много.

pa igraj na 1080p...
Подразумева се. Ко још има новца да потера већу резолуцију ?
 

Back
Top