Da li mogu da se ušećere korice od mandarine?

Soradze

Elita
Moderator
Poruka
17.094
Sezona je pomorandži i mandarina, pa mi padoše na pamet arančini, tj. ušećereni štapići
kore pomorandže...
Moram da priznam da mi se više sviđa miris korice mandarina, pa me interesuje da li
je neko probao da pravi ušećerene štapiće od korice mandarina?

Sigurno se prskaju i mandarine i pomorandže, pa jeste neka vrsta rizika po zdravlje
uvrstiti ih u ishranu.. ipak, za neke slatkiše u koje se stavljaju korice - ne postoji zamena...

Arančini...

Screenshot_50.png
 
Lepojko, hvala ti na ovom videu! Srce si!
Tačno sam mislila da ću tako i ja praviti ušećerene štapiće od korica mandarine...
A, ova lagana tortica mi deluje primamljivo..
Da znaš da ću je napraviti ovih dana.
Grlim te, sunce moje!
:vzagrljaj: :heart::heart::heart:
I sama kanim da je napravim. Volim mandarine i drago mi je da svaki deo te voćkice može da se upotrebi da se dobije nešto u čemu ćemo svi uživati. A, drago mi je i da sam tebi ponudila inspirativan recept!
Ja sam od ljudi koji kad imaju jabuku, samo ona peteljka-trščica ide u smeće-sve ostalo se jede i greh je baciti.
Kažu da je u semenkama jabuke cijanid. Hmmmm... Da li sebe trujem svesno?
Baš sam danas kupila sastojke za ovu torticu-ne znajući da ću naleteti na ovaj recept. Hajde da isprobamo tu Mandarina tortu! :)
 
I sama kanim da je napravim. Volim mandarine i drago mi je da svaki deo te voćkice može da se upotrebi da se dobije nešto u čemu ćemo svi uživati. A, drago mi je i da sam tebi ponudila inspirativan recept!
Ja sam od ljudi koji kad imaju jabuku, samo ona peteljka-trščica ide u smeće-sve ostalo se jede i greh je baciti.
Kažu da je u semenkama jabuke cijanid. Hmmmm... Da li sebe trujem svesno?
Baš sam danas kupila sastojke za ovu torticu-ne znajući da ću naleteti na ovaj recept. Hajde da isprobamo tu Mandarina tortu! :)
Kada ćeš da je praviš?
Mislim da ću prvo držati mandarine u vodi sa sodom bikarbonom... da izvuče pesticide ako je moguće... bar malo...
 
Kada ćeš da je praviš?
Mislim da ću prvo držati mandarine u vodi sa sodom bikarbonom... da izvuče pesticide ako je moguće... bar malo...
Nisam sladokusac, i ovaj recept bi pao u zaborav, ali vidim da si raspoložena da pravimo tu tortu u neko slično vreme. Ok. "Mandarina torta" se napraviti mora. Ti odluči kad, pa da podelimo ovde rezultate! Posle 15h svakog dana-hoću. Oduševiće mi se porodica pošto slatkiše pravim možda jednom mesečno... onako, sve nešto bez mnogo iznenađenja-pite sa višnjama, lenje pite, keksiće;
Kad ćemo???
Koliko je mandarina potrebno za torticu?
Od oka... neće da se baci višak, pregledaćemo opet recept.
 
Nisam sladokusac, i ovaj recept bi pao u zaborav, ali vidim da si raspoložena da pravimo tu tortu u neko slično vreme. Ok. "Mandarina torta" se napraviti mora. Ti odluči kad, pa da podelimo ovde rezultate! Posle 15h svakog dana-hoću. Oduševiće mi se porodica pošto slatkiše pravim možda jednom mesečno... onako, sve nešto bez mnogo iznenađenja-pite sa višnjama, lenje pite, keksiće;
Kad ćemo???

Od oka... neće da se baci višak, pregledaćemo opet recept.
Po mom iskustvu u testo treba staviti najmanje od jedne mandarine nastruganu koricu...
u videu je ona količina zanemarljiva i neće se osetiti kasnije...
 

Back
Top