Da li je sloboda kada volimo, ali mozemo bez te osobe?

Kako podnosite odvojenost fizičku, emocionalnu ili neku drugu od svog partnera?
Da li smo slobodni kada nismo vezani, ali volimo (dajemo)?
Odlično pitanje.
Kao prilično suzdržana osoba, razdvojenost podnosim dobro.
Emocije su nešto drugo. Nisu mi vezane za fizičko prisustvo. Ne menjaju se.
 
Svi možemo da budemo bez "te" osobe, druga je stvar sta želimo, kakav način života...Da li želimo da svaki dan ustajemo, ležemo zajedno, delimo život sa tom osobom ili nam je dovoljno da postoji kad god...Mislim da to nema nikakve veze sa slobodom. Slobodni smo i u vezi ako pod slobodom podrazumevamo da nas ta druga osoba ne sputava u čemu god već ispunjava mirom i srećom.
Ja nisam pobornik nekih fiktivnih, imaginarnih emocija, da postoji negde tamo u svetu. Više volim i praktično, fizički da gradim i živim svoj život sa voljenom osobom, stvaram uspomene, gradim budućnost, uživam u trenutku. Da živim život.
Kako podnosim odvojenost? Sjajno. Da li želim to sebi celoga života? Ne.
 
Kako podnosite odvojenost fizičku, emocionalnu ili neku drugu od svog partnera?
Da li smo slobodni kada nismo vezani, ali volimo (dajemo)?
Ko očekuje da u vezi bude stalno 24 sata sa parnerom/kom, i nije baš čist. Niti je to baš zdravo za vezu.

Ono kad je nema (zbog posla, obaveza), kad ti nedostaje (njena guza priljubljena uz tebe, dok gledate film ili prosto odmarate) - su valjda jasni znakovi da ti je stalo. Slatko-gorki znakovi.

A ako si uveren u emocije s druge strane, nije problem pustiti, ako je to istinito - uvek se vrati.
 
Kako podnosite odvojenost fizičku, emocionalnu ili neku drugu od svog partnera?
Da li smo slobodni kada nismo vezani, ali volimo (dajemo)?

Ако си емотивно ок са другим, онда физичка одвојеност не утиче много, наравно, кад је из смислених разлога. Емотивно одвојен једнако је да кажете ћао здраво једно другом.

Што се слободе тиче, увек смо слободни да чинимо шта нам је воља. Зато и не волим кад се потегне прича на ту тему, јер то често мирише на демагога и манипулатора.
 

Back
Top