Да ли је легално коритити купљени активациони код

Atomic™

Srebrna tastatura
Poruka
226.809
Као што видите да ЈуТубери рекламирају сајтове за продају активационих кодова.

Занима ме ако неко купи активациони код преко сајта да ли би било проблема ако особа оде у нпр. Немачку, Француску...? Тамо је пиратерија забрањена а људи не знају да ли сајтови нуде нелегалне активационе кодове због којих могу платити казну.
 
Као што видите да ЈуТубери рекламирају сајтове за продају активационих кодова.

Занима ме ако неко купи активациони код преко сајта да ли би било проблема ако особа оде у нпр. Немачку, Француску...? Тамо је пиратерија забрањена а људи не знају да ли сајтови нуде нелегалне активационе кодове због којих могу платити казну.
neka koristi slobodno. kada svaba zakuca na vrata znace da je pogresio
 
Као што видите да ЈуТубери рекламирају сајтове за продају активационих кодова.

Занима ме ако неко купи активациони код преко сајта да ли би било проблема ако особа оде у нпр. Немачку, Француску...? Тамо је пиратерија забрањена а људи не знају да ли сајтови нуде нелегалне активационе кодове због којих могу платити казну.
Ne, jer ako stoji da je Windows aktiviran, onda je to legalan aktivacioni kod, a samim tim je legalna i Windows licenca.

U Nemačkoj se kažnjava skidanje (zapravo deljenje) torent fajlova, a to da li imaš piratski ili pravi Windows nikoga ne interesuje niti ima način da proveri.
 
Ne, jer ako stoji da je Windows aktiviran, onda je to legalan aktivacioni kod, a samim tim je legalna i Windows licenca.

Sve je to siva zona. Niti je legalno niti je nelegalno. To što Microsoft dopušta trovinu njegovim licencama, ne znači da je sve poputno čisto. Prosto im sad tako odgovara.
 
Легалан купац Windows и Офис-.а може да прода свој код и тако купац кода постаје легалан купац.
To je tačno, ali samo i jedino pod uslovom da je obrisao svoju kopiju. Znači ključ može da se kupuje i proda, ali ne sme da se koristi na više mesta nego što je licencom predviđeno.
 
To je tačno, ali samo i jedino pod uslovom da je obrisao svoju kopiju. Znači ključ može da se kupuje i proda, ali ne sme da se koristi na više mesta nego što je licencom predviđeno.

У случају да продавац и даље настави да користи копију, онда је он нелегалан корисник.Купац кода остаје легалан власник софтвера.
 
...Niti je legalno niti je nelegalno...
Све што није изричито забрањено, легално је у грађанско-правном промету.Човек може продати право својине на некретнини, па може то учинити и са правом својине над софтвером.
 
To je tačno, ali samo i jedino pod uslovom da je obrisao svoju kopiju. Znači ključ može da se kupuje i proda, ali ne sme da se koristi na više mesta nego što je licencom predviđeno.
Plus ako je oem licenca a ovaj to prodaje kupac iako je kupio nije mu to legalno jer oem ide u paketu sa mašinom.
 
Е сад, на кпујем продајем има за око 1.000 динара а на оном који је BalkanTech рекламира око 3.000 динара. Хоћу да купим кључ за Мајкрософт Офис 2016 Про.
Са којег портала онда да купим?
Да ли би ми Мајкрософт онда могао да учини да ми се квари компјутер ако бих унео неке од тих кључева?
 
Као што видите да ЈуТубери рекламирају сајтове за продају активационих кодова.

Занима ме ако неко купи активациони код преко сајта да ли би било проблема ако особа оде у нпр. Немачку, Француску...? Тамо је пиратерија забрањена а људи не знају да ли сајтови нуде нелегалне активационе кодове због којих могу платити казну.
Sajtovi su potpuno legalni. Aktivacioni kod registrujes kod mikrosofta i od njih skidas softver, potpuno legalno je proivod aktiviran.
 
Главна је ствар да Мајкрософт неће полсати вирусе кроз програм.
100% је јасно као да људи који имају крековане (како год, не знам терминолошки тачно) оперативне системе, офисе, репак програме да су креатори убацили вирусе, ко зна шта па је још већа могућност хакерског напада.
 
Као што видите да ЈуТубери рекламирају сајтове за продају активационих кодова.

Занима ме ако неко купи активациони код преко сајта да ли би било проблема ако особа оде у нпр. Немачку, Француску...? Тамо је пиратерија забрањена а људи не знају да ли сајтови нуде нелегалне активационе кодове због којих могу платити казну.
Nije ilegalno, spada u nekakvu sivu zakonsku zonu, a Microsoft još nije našao načina kako da sastavi tužbu koja će držati vodu.
 
menjao sam maticnu plocu. polovnu rog strix z490 kupio i uz nju je bio neki kljuc koji aktivira windows automatski. bas sam se iznenadio pozitivno jer nisam ni znao za tu opciju. ima neki cip u sebi koji sadrzi aktivacioni key za windows10 x64.
ili je neko pre tebe aktivirao. windows oem vezuje registraciju za maticnu plocu...
 

Back
Top