Da li je Bog napustio jevreje?

dva puta je dozvolio da jerusalim bude unisten
U staro vreme 607 pre ne a u novo 70 ne

Dakle to je dokaz gubitka blagoslova
Bog je to dozvolio
a gde pise pa kroz celu Bibliju kada citas to se spominje

2 letopisa 7

20 istrebiću Izrael iz zemlje koju sam mu dao. Odbaciću ovaj dom koji sam posvetio svom imenu, pa će biti prezren i biće ruglo svim narodima.
...

Sam Isus je rekao otvoreno: „Kraljevstvo Božje oduzeće se od vas i dati narodu koji donosi njegove plodove“ (Matej 21:43, NS).

u Delima Apostolskim 10:34,35
34 Tada je Petar progovorio i rekao: “Sad zaista shvatam da Bog nije pristrasan,
35 nego u svakom narodu prihvata onoga ko ga se boji i čini što je pravedno.
 
Poslednja izmena:
Па Ту је суштина покајања... не само пред Богом Оцем, већ и пред људима (тј. бар једним човеком)...

Тако је радио Јован Крститељ свима сем Богу, Који је одмах изашо из воде кад га је Јован крстио у води...

Остале је задржаво у води и није их пушто док не признају своје похотљиве болешчине и бруку...

Ти нећеш пример Јована Крститеља ни да слушаш, то да пред човеком признаш шта си ти све због своје глупости и озлобљености реко, помислио, пожелео и учинио, зато градиш тотално субјективан однос према Богу и исповести...

Мада разумем и злоупотребе, али причамо о правилној употреби исповедања...

Jovan 14,6Isus mu reče: ja sam put i istina i život; niko neće doći k ocu do kroza me.

Ne treba ti drugi posrednik ni u kom pogledu...unižavaš Hrista ako tražiš drugi put..

On je narečeni sudija od Boga i Tebi i meni i svakom živom stvoru...i ni jedan do Oca ne može drugim putem...
 

Back
Top