Čitalački klub

Hvala na informaciji, znači mi. :)

Ne znam koje žanrove čita ovaj čitalački klub, ali mogu da dam tri predloga, tri različita žanra:

1. Ostaci sveta- Igor Marojević - drama

2. Pisareva kći- Antonio Garido - istorija

3. Kletva usnule varoši- Zoran Petrović - epska fantastika
Ko želi daje svoj predlog ovde, pa posle glasamo svako za po tri predloga (može i za svoj), pa onaj koji dobije najviše glasova to čitamo.

Može bilo koji žanr.
 
a Kletva usnule varoši imam vec neko vreme ali nisma počela čitati.
Da li je dobra, čitala si?
Kletva usnule varoši je dobra knjiga. Preporučujem je zbog opisa Homolja i narodnih običaja i verovanja u tom kraju. I radnja je jako zanimljiva.

Moj lični utisak je da bi bilo dobro da se napiše i nastavak knjige..nekako mi je manje obimna.

Ja volim da čitam knjige koje su obimne, koje imaju 400, 450+ strana.

PS. Preporučujem serijal Sage-Praznik Zveri Zorana Petrovića. Imala sam predrasude kada je epska fantastika u pitanju, ali je te predrasude srušio pisac lično ( sa Petrovićem sam prijatelj na Fejsu, a na blogu imam i intervju sa njim ).
 
@Baudrillard da li je "Blizanačka trilogija" na redu za čitanje? Imam celu trilogiju u pdf izdanju. Zanimljiva je za diskusiju, ne samo zbog ove "Velike sveske" već i zbog nastavaka..

Čitala sam različite osvrte na ovo delo Agote Krištof, i one ozbiljne i manje ozbiljne. I svi su drugačiji..
Svaki čitalac na svoj način doživljava ovu trilogiju.


Hvala na informaciji, znači mi. :)

Ne znam koje žanrove čita ovaj čitalački klub, ali mogu da dam tri predloga, tri različita žanra:

1. Ostaci sveta- Igor Marojević - drama

2. Pisareva kći- Antonio Garido - istorija

3. Kletva usnule varoši- Zoran Petrović - epska fantastika
Предлаже се само једна књига.
Мој предлог је: О Чехову, Буњин
 

Back
Top