Buda Buda

U razgovoru sa kolegom Ronanom (Philippine) o tome kako filipinci menjaju veru I skoro pa svako ima svoju neku veru, crkvu I boga ispricao mi jedan vic :

U dokazivanju cija je vera najjaca, skacu sa zgrade: Musliman, Bubista, Katolik ( filipinac). Ko skoci I ostane ziv, ta vera je najjaca!
Skace musliman. . . . . ( leti ) I moli se " alah,alah,alah". . . . puf ( pade I rascopa se)
Skace Budista. . . . ( leti) I moli se " buda,buda,buda,buda". . . I odjednom aplauz sa tribina – covek poceo da lebdi nad zemljom !
Skace katolik ( filipinac). . . ( leti ) I moli se "isus hrist,isus hrist,isus hrist…" ( I kako je prilazio blize zemlji). . . ."buda,buda,buda,buda. . . . ) J))) ( promenio veru u letu ).

A u Dubai imaju BUDA BAR, u kojem smo skoro bili. To je mesto gde se svi oduseve kad odu, a Igor je rekao da ne bi izlazio odatle! Inace to je u Dubai marini, naravno u okviru jednog hotela ( ali zaboravih kako se zove- ima kao nemacki naziv).
[FONT=Times
 New Roman]Uglavnom sve sama elita, Ferrari, Porsche I cabriolet-I pa I mi sa rent-a-car Mitsubishi-jem [/FONT]J. Svi nekako zgodni/e, lepi/e, mirisljavi/e, ko sa piste a ja u mojoj beloj kosulji I plavim pantalonama(GSP Line stile) direktno sa posla ( po ko zna koji put) i u fazonu kako kazu Stasa I Igor : " ma boli te bas, ko te zna? U Dubai si " !? (a oni se spremili). Sta cu jadan. . . moram da trpim J.
Velika drvena (puna) vrata, otvara lik I zeli nam dobrodoslicu sa svim belim zubima u osmehu. Unutra je sve crno( zidovi,drvenarija,) sa detaljima crvene bole tj. Svetla, lusteri, I sl. Malo podseca na Kinu ( sto je verovatno i normalno?). Statue nekih budistickih oblika koje stoje, separei sa ugaonim u velikim jastucima – onako u prolazu hodnikom kad bacis oko sa strane kao u javnim kucama samo sto se ne j….!
U glavnom holu I prolazu je beliki bar sa desne strane, a sa leve strane je OGROMNI dinning room u kojem "sedi" OGROMNI Buda( bar 8 metara) a ispred Bude oko 40-tak stolova ( sa gostima) tj. krcato ko u busu, I cela ta strana I visina je u ogromnom prozoru ( staklu) tj. Vidi se panorama velikih zgrada koje svelte nocu, sa pogledom I na marinu ( znaci, more je ispred svega ) prizor da se ukenjas. Ako se pogleda u vis, vise ogromni crveni ( stilski) lusteri ima ih bar 10-tak a u krugu je balkon I gore sede vip gosti u separeima. Muzika je Buda Bar muzikaJ- svidja mi se!. Imaju shop sa suvenirima I cd-ima I sl. WC je isto u crnom, umivaonici su napravljeni od velikih kocki kamena, detalji na zidu su crveni I mirisljave krpene ubruse ti daje wc-boy sa sve osmehom J.
Nisam isao na net da vidim sta imaju ali eto pogledajte na googlu.
( inace ta varijanta da tu neko dodaje papir I da cisti I kad prdnem mi se ne svidja ali to je standard- ebem li ga). E tu sam narucio vino kako dolikuje prostoru, dobio sam ga u bas povelikoj vinskoj tankoj casi na nogicu pa sam sve gledao da je ne slomim.
Vino je bilo kao nas Royal ! Prasak 100%! Samo mi paralo grlo- nisam zadovoljan.
Ne znam kaka je klopa ali predpostavljam da je za fine guze a I nisam bio gladan.
Case sa grickalicama ( kikiriki,semenke I loptice na lastez J ) su uvek pune koliko god mi jurili da sve pojedemo J. U jednom trenutku oko ponoci krece Bregovic ( da, da nas Brega) I momci u baru pale flase I neke nun-cake I krece show ! Njih trojica mlate sa tim I pljuju vatru iz usta- uigrano I to je ono sto svi dodju I snimaju pa I ja!
Posle toga smo tu jos malo djuskali pa put pod noge. Na izlazu smo se opet mimoisli sa "utegnutim" ljudima I manekenkama a mi smo I dalje nesto usput psovali kao po obicaju J I smejali se ko blesavi.

(46-ti mail)
 

Back
Top