ATP lista koja peče

Prvo, tek sad vidim tvoj potpis i vidim ostrašćenost u konverzaciji.

Nisam na tom nivou ljubitelj Novaka da bih se raspravljao u smislu "moj tata jači od tvog", ja samo kažem da statistike govore o tome da je najveći svih vremena i to je rekao čak i njegov najveći protivnik Nadal.

Ako ti znaš bolje od Nadala onda u redu.
Nista ti jos nisi video...nov si ovde :lol:

Statistika je jedna veoma relativna stvar. To sam dokazao na Nolovoj temi jos odavno.

Kad su nedavno napravili intervju na ulicama i pitali nasumicno ljude ko je najbolji kosarkas ikada, 90% je reklo da je to Jordan.
A Jordan nema ni najvise poena po utakmici, ni najvise ukupno poena u NBA karijeri, ni najvise titula, ni najbolji procenat suta.... I opet je najbolji po misljenju ogromne vecine.

Tako da suva statistika bas ne moze uvek da bude jedino merilo.
 
Nista ti jos nisi video...nov si ovde :lol:

Statistika je jedna veoma relativna stvar. To sam dokazao na Nolovoj temi jos odavno.

Kad su nedavno napravili intervju na ulicama i pitali nasumicno ljude ko je najbolji kosarkas ikada, 90% je reklo da je to Jordan.
A Jordan nema ni najvise poena po utakmici, ni najvise ukupno poena u NBA karijeri, ni najvise titula, ni najbolji procenat suta.... I opet je najbolji po misljenju ogromne vecine.

Tako da suva statistika bas ne moze uvek da bude jedino merilo.

I Ronaldo ima neke statistike bolje od Mesija, pa se vodi debata ko je najbolji. I uvek će se voditi debata, samo što ovde broj trofeja, dužina branjenja prvog mesta i način na koji ih je satirao govore dovoljno za sebe. Čovek u više navrata proglašen za sportistu godine, Nadal mu odao priznanje čak. Tako da prijatelju, biće da si veći stručnjak od Nadala.
 
I Ronaldo ima neke statistike bolje od Mesija, pa se vodi debata ko je najbolji. I uvek će se voditi debata, samo što ovde broj trofeja, dužina branjenja prvog mesta i način na koji ih je satirao govore dovoljno za sebe. Čovek u više navrata proglašen za sportistu godine, Nadal mu odao priznanje čak. Tako da prijatelju, biće da si veći stručnjak od Nadala.
Jesam, zato sto ne moram da dajem politicki korektne izjave o protivnicima (da se uvlacim).
Na njegovoj temi sam vec pisao da je u toj weak eri osvojio minimum 5 GS titula protiv raznih Kirgiosa, Cicipasa i slicnih i gde mu je Medvedev bio jedini ozbiljan protivnik. U toj eri je sakupio sve te nedelje na prvom mestu a boga mi i GS titule (rekord). U eri velikog Rogera i Nadala imao je samo dve takve sezone, 2011 i 2015 kada je bio ubedljivo najdominantniji.
 
Jesam, zato sto ne moram da dajem politicki korektne izjave o protivnicima (da se uvlacim).
Na njegovoj temi sam vec pisao da je u toj weak eri osvojio minimum 5 GS titula protiv raznih Kirgiosa, Cicipasa i slicnih i gde mu je Medvedev bio jedini ozbiljan protivnik. U toj eri je sakupio sve te nedelje na prvom mestu a boga mi i GS titule (rekord). U eri velikog Rogera i Nadala imao je samo dve takve sezone, 2011 i 2015 kada je bio ubedljivo najdominantniji.

A ja moram da dajem politički korektne izjave? Ili Nadal? Da se uvlači zarad čega? Treba mu Novak za nešto?

Ko je Federeru i Nadalu bio konkurent veliki?
 
Jesam, zato sto ne moram da dajem politicki korektne izjave o protivnicima (da se uvlacim).
Na njegovoj temi sam vec pisao da je u toj weak eri osvojio minimum 5 GS titula protiv raznih Kirgiosa, Cicipasa i slicnih i gde mu je Medvedev bio jedini ozbiljan protivnik. U toj eri je sakupio sve te nedelje na prvom mestu a boga mi i GS titule (rekord). U eri velikog Rogera i Nadala imao je samo dve takve sezone, 2011 i 2015 kada je bio ubedljivo najdominantniji.
*u eri velikog federera*
Kad traje ta era?
Od 2011 je nole pobedio 22 puta a izgubio 10 od feda.
10 god te neko mlati i ti mislis da si najbolji?
https://www.ultimatetennisstatistics.com/headToHead?tab=matches&playerId1=4920&playerId2=3819
Fed je najvise osvojio do 2008 kad su mu protivnici bili ferero, gaudio i safin
Pa koji su to igraci?
https://www.ultimatetennisstatistics.com/tournamentLevelTimeline?level=G
 

ATP lista koja će peći Nadala kao nijedna pre: Rekord Novaka zbog kog su zaćutali i najveći hejteri​

TENIS Autor: Miodrag Dimitrijević 25. mar 202407:30
1686505450-Tan2023-06-1119051540_6-750x500.jpg
Novak Đoković Foto: TANJUG/AP Photo/Thibault Camus
Novak Đoković je započeo 418. sedmicu na vrhu ATP liste, a ne samo da je po tome jedinstven već je napravio nestvarnu razliku u odnosu na prve pratioce.

Rodžer Federer je ostao zauvek zarobljen na 310, iako je čak sekao tortu na kojoj je pisalo 311… Rafael Nadal je bio simbol kontinuiteta u Top 10 jer je gotovo 18 godina proveo tu, ali nikada nije bio toliko dugo na vrhu planete.

Španac je proveo „tek“ 209 sedmica na vrhu sveta, pa od ovog ponedeljka Đokovića ima tačno duplo više.


Novak u ovom trenutku ima i najveći broj mastersa (40), ali i najveći broj grend slem turnira (24).
Đoković je tako sebi poklonio već jedan poklon, iako mu je rođendan 22. maja.
Niko ne može da ga uzdrma do kraja Monte Karla, a i tada sve zavisi od njegovih rezultata jer može da osvoji sijaset novih bodova.

ATP lista, 25. mart
Novak Đoković 9.725


Karlos Alkaraz 8.495
Janik Siner 7.810
Danil Medvedev 6.865
Aleksandar Zverev 5.065
Andrej Rubljov 4.890
Holger Rune 3.795


Kasper Rud 3.615
Hubert Hurkač 3.385
Aleks de Minor 3.305

https://nova.rs/sport/tenis/novak-djokovic-418-nedelja-na-vrhu-atp-lista/
I da Alkaraz klepi Miami(a mogao bi)opet je iza Noleta.Mada ljudski se nadam da odbrani Medvedev.Ta kombinacija se ceni.
Tesko ce ko Alkaraza dobit ali polazemo skromne nade u Sinera i Medvedeva.
 

Back
Top