Ali Expres

Jigsaw00

Početnik
Poruka
50
Ne znam da li sam ns pravom mestu za ovo pitanje. Naime jedan prijatelj mi je rekao da je AliExpres sajt preko koga mogu da se nabave skupe stvari po suludo niskim cenama. Otisao sam tamo i uverio se da su stvari bukvalno dzabe. Evo recimo primer stone island dugacka jakna je kostala samo 45$. E sad zanimaju me vada misljenja o tom sajtu tj. da li znaju da prevare, da prodaju fus robu i tome slicno.
 
da ima prevara,
vodi računa o tome,
ako je nešto isuviše jeftino, a prodavac je nov i ima malo prodatih komada gotovo sigurno je fejk.
dobra stvar je da ako ti pošalju fejk a žališ se sigurno dobiješ pare nazad.

mada ja nema negativnih iskustava, proverim prodavca, pročitam komentare i to je to...
ako prodavac ima 99% pozitivnih onda je više nego dobar, naravno na par hiljada komada prodatih proizvoda....

probaj i ebay nekada imaju i niže cene nego ali i manje ima prevara....
 
da ima prevara,
vodi računa o tome,
ako je nešto isuviše jeftino, a prodavac je nov i ima malo prodatih komada gotovo sigurno je fejk.
dobra stvar je da ako ti pošalju fejk a žališ se sigurno dobiješ pare nazad.

mada ja nema negativnih iskustava, proverim prodavca, pročitam komentare i to je to...
ako prodavac ima 99% pozitivnih onda je više nego dobar, naravno na par hiljada komada prodatih proizvoda....

probaj i ebay nekada imaju i niže cene nego ali i manje ima prevara....

Hvala na savetu. Samo jos nesto. Da li se tu prodaje polovna ili nova roba
 
Hvala na savetu. Samo jos nesto. Da li se tu prodaje polovna ili nova roba

Polovne nisam tamo nikada video, i cak mozes da stupis u kontakt preko chata sa svakim prodavcom,
kupio sam nekoliko puta sitne stvari, traje dok dobijes al bez problema,
treba paziti na carinu za svaku zemlju drugacije, informisi se u zemlju kojoj se nalazis.
 
Ne znam da li sam ns pravom mestu za ovo pitanje. Naime jedan prijatelj mi je rekao da je AliExpres sajt preko koga mogu da se nabave skupe stvari po suludo niskim cenama. Otisao sam tamo i uverio se da su stvari bukvalno dzabe. Evo recimo primer stone island dugacka jakna je kostala samo 45$. E sad zanimaju me vada misljenja o tom sajtu tj. da li znaju da prevare, da prodaju fus robu i tome slicno.

oni prevarit nece, ali cuvaj se nase carine
 
Ne znam da li sam ns pravom mestu za ovo pitanje. Naime jedan prijatelj mi je rekao da je AliExpres sajt preko koga mogu da se nabave skupe stvari po suludo niskim cenama. Otisao sam tamo i uverio se da su stvari bukvalno dzabe. Evo recimo primer stone island dugacka jakna je kostala samo 45$. E sad zanimaju me vada misljenja o tom sajtu tj. da li znaju da prevare, da prodaju fus robu i tome slicno.

Али Експрес неће да те превари. Препорука.
 
Ja sam cuo dosta dobroga,za taj AliExpres.Ima nekoliko drugara koji su kupili telefone i dosta delova za komp i lap.I nisu imali primedbi.Da je Made in China jeste,ali...I da ceka se oko 30 dana isporuke to je jedino,sto mora mnogo da se ceka.
 
eBay ili Ali dodje mu na isto kinezi na sve strane, stvar ukusa
ja nemam zamerki ni na jedne nidruge, niti sam imao losih iskustava
ali iskustvo mi je pokazalo da sam na Aliju uvek nasao ono sto mi treba
 
pre par meseci sam naručila dva i platila dva komada silikonskih navlaka za telefon
stigla jedna
rekoh, ok, neću da se džilitam za par dolara, neka greška
ali, večeras, naručim ponovo taj isti i NE SKINE MI pare s kartice a prikaže kupovinu na sajtu
ladno su zapamtili tu tadašnju grešku!
volim ih, majke mi
 
Hvala na savetu. Samo jos nesto. Da li se tu prodaje polovna ili nova roba
Prodaje se naravno polovna, to je buvljak..
Prodaje se koriscena roba, samo skinuta, ukradena, zatim buvljak roba, tj na kilo roba, prodaje se falsh, zatim bofl roba, prodaje se i roba bez ambalaze, tj neko ko kupuje na 1000 komada pa prodaje po komad...

Sto je gluplji kupac to je zadovoljniji...
Npr SD kartice gde pise da su 256GB a one 1 GB i slicne nazovi prevare...ne mogu reci da su prevare jer ni onaj koji kupuje nema pojma sta kupuje...

Iz mogu iskustva, sve sto se kupi a da je ispravno preko aliexpresa moze se kupiti u Srbiji za priblizno iste pare ali se mora znati gde...a ako se ne zna onda za duplo, jer onaj ko ima firmu i dobavlja od alibabe gde je roba ipak ispravnija jer su mahom proizvodjaci, zeli da se ugradi vise..

Ne znam kako ali Bosanci kazu da ne mogu da kupe u Bosni , a ja licno znam da je kineska roba u Bosni kvalitetnija od kineske robe u Srbiji a jeftinija....ali eto to ne vazi za aliexpres..
 
Poslednja izmena:
Hvala na savetu. Samo jos nesto. Da li se tu prodaje polovna ili nova roba
Имаш свега и свачега на ebay. И ново и половно.
Разлика је што је купац заштићен као бели медведи - јер се купује paypalom.
Aliexpress може да ти једноставно не уважи жалбу, или ако је цена робе 5 евра а поштарине 5, да ти да пуну рефундацију али без поштарине, па си онда кратак за новац.
Са друге стране, жалиш се Paypalu aко нешто није у реду и миран си.
 

Back
Top