Alexandrijska paljevina...

... moc znanja je rob nosenja posledica. Moc znanja je tezak okus pomorandze koja nedostaje ...imamo sve osim ono zbog cega se latismo udzbenika kako knjiskih tako prirode . Iduci prema mirisu alexandrijske paljevine naisao sam na kobru cuvarku onoga sto je ostalo i sad cutim sa dva-tri papirusa koje niti iznijeti a niti na astal pod lampom cuvati .

Alexandrijska paljevina je spasila nepismene jer ono sto su zeljeli , spaljeno je a nova mudrost ne vodi nicemu ,- osim novoj paljevini .
Moc neznanja je oslanjanje na nagonsko i nadoknada u strastima za kojim mnogi ili mnoge pred spavanjem cute ili odsanjaju .
Podsvijest je nauka nepismenih i njihovo je podzemno carstvo , a tamo su rusioci ljubavnih veza, vish emotivnih postrojenje jer sve, sve ali kako rece moj pokojni djed,- e, moj sinko , kad se zapali 60. kila mesa , tada nijesam znao sta ce mi kroz zivot uraditi tih 60. kila mesa ,- zlo gasi a jos vece ne-gasi . Ako gasimo ljudski i da valja ,pozeljece tih 60. kila i druge vatrogasne ekipe jer je relej 'korejskog znaka',- naopaka rabota ???
 

Back
Top