15 stvari za koje samo Amerikanci misle da su normalne

Tako bi trebalo svugde da bude
Naravno.
Ali za to što kod nas nije tako, sami smo krivi.
Da li su nekome roditelji iz Šumadije ili Aljaske bi trebalo
da bude apsolutno svejedno - možeš ti da budeš ponosan na svoje
poreklo, da imaš svoje praznike, kulturna društva itd, ali ima da poštuješ
i voliš zemlju čiji si državljanin - kakve nacionalne manjine, kakvi qur-palci...
Kome se ne sviđa, može da se preseli u zemlju odakle su njegovi došli.
I da povede Mariniku sa sobom.
Ko misli da mu je potrebno još jedno državljanstvo, može isto tako da se
preseli u zemlju čiji pasoš ima.
I da povede Miloša francuza sa sobom.

A baš me interesuje kad će zemlje EU da proglase one silne Turke i sad ove
migrante za nacionalne manjine... :whistling:
 
Što se tiče broja jedanaest, to je predrasuda. Baš sam pričao na ovu temu sa jednim amerikancem i rekao mi je da se deo tog iznosa refinansira od strane osiguranja koje uplaćuju. Naravno, postoji lista šta se refinansira, a šta ne. Ali nije to baš kao što se forsira priča.
Prijatelju moj nemoj da lupaš gluposti zato što su troškovi bolnice po danu prosečno iznose 2.607 dolara širom Sjedinjenih Američkih Država. Međutim, ako zahteva prenoćište, prosečan trošak je 11.700 dolara. Neosigurani pacijenti imaju niži prosečan trošak od 9.300 dolara dnevno, dok se Medicare kreće oko 13.600 dolara... I tu nisu uračunate nikakve operacije koje mogu da koštaju i do pola miliona dolara..

https://www.mdchealthcare.org/under...he Cost,with Medicare hovering around $13,600.
 
Da li je to jedinstveno samo za Ameriku?
Uporedi Ameriku sa Srbijom po tom pitanju.
Pa to je univerzalno ali u Americi ti je to otvoreno i ocigledno i nema mogucnosti da izvrdas nikako. I to cak nije ni sramota da se kaze ili se smatra nemoralnim ili sta vec. Jednostavno u Americi je ideal materijalno nezavisnog covjeka koji se brine za sebe sam i ne ocekuje nista od nikoga . Ne znam bas da je to Srbija
 
ja za ovo nikad nisam čuo.

Klasična američka kafa je takozvana filter kafa i svi imaju mašinu (coffee maker) koju možeš da nadješ novu i za manje od $20.


Recimo ova je $10

Pogledajte prilog 1522256

ovo dobijes sa kuhinjom :)

ko je prvi ujutro, sipa vodu i kafu, pretisne dungence za pravljenje kafe i ide da pere zube :)
ko je zadnji ujutro sipa poslednju dozu, baci filter u kantu, opere masinu i stavi novi filter za sutra.

kafa je super, barem pola dana drzi toplo.
 
Poslednja izmena:

3 Arhaične, komplikovane mjerne jedinice​

aj da vidimo.

galon. Divna mera = 8 pint (popio galon piva :) ) . Gorivo na galon, mleko na galon.
Sta litre? kakva je to mikro mera. Kad uzimas - uzimas na galone.

(tekuce) unce - fl OZ. Svi samponi i ostale tecnosti je na unce - sta tu mililitri kome to treba?

pint = 16 fl OZ = malo manje od pola litra - pivo ide na pint, half-pint (oce casicu, oce kriglu)

Sve logicno do sada

inch = pa sve nadalje je 1/2 incha, 1/4 incha, 1/8 inch i manje - to je super zgodno jer se lako deli - kod nas sve mora da se meri

feet

Feet (ft)Inches (")
1 ft12 ″
2 ft24 ″
3 ft36 ″
4 ft48 ″

opet se sve lako deli pola feet, cetvrtina feet itd.

visina soba od poda do plafone u kuca/stanova je standardno 8 feet-a - sve se uklapa samo

trebalo mi je neko vreme da se naviknem ali taj sistem deljenja je fantasticn koristan za upotrebu - ovde kad treba nesto da se deli - sve neka teska matematika i nista se ne uklapa u nista
 
Poslednja izmena:

Back
Top