"Karla ne juri Ratka, nego hapsi Vuka'....

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Plava Bilja

Domaćin
Poruka
3.533
poruka je sledbinika cetnickog pokreta iz Republike Srpske.
Za njih, je vec odstampano 5OOO crnih majica na kojima pise "Karla............"
Kako se pretpostavlja, iza stampanja ovih majica stoji SDPO, koji na ovaj nacin podseca Karlu del Ponte da je jedna od prvih paravojnih formacija Srpska garda koju je vodio Djordje
Bozovic-Giska, bila pod okriljem tadasnje najvece opozicione patije SPO-a.
Sutra, na Ravnoj gori, bice promovisana ta,svojevrsna "optuzba" protiv Vuka Draskovica.
Godinama jedan od najvecih promotera cetnistsva Vuk Draskovic, nasao se na udaru svojih dojucerasnjih saboraca.

Jedno od najcesce postavljanih pitanja u Srbiji, RS a ponegde i na Kosmetu je: Zasto Karla stiti Draskovica kada (se)zna da je "Srpska garda" brojala oko 7000 ljudi, i da je bila prva paravojna formacija, a samo za verabalni delikt ('zapaljivi govor") u Hagu vec skoro 4 godine drzi Vojislava Seselja bez ikakve nade da ce sudjenje ikada i poceti.

Da li je zbog toga Vuk toliko agilan pri hapsenju haskih optuzenika, da se "iskupi" kod doticne Karle. Da li ce, kada odsluzi svoje, Karla ipak napisati optuznicu protiv Draskovica?

Na kraju krajeva, da li je i sam Vuk Draskovic iziritirao narod kada trazi da se Ratko Mladic
"smesta" uhapsi, a da pri tome nijedne reci o "Srpskoj gardi" ne izgovara, da Vojislava Seselja i njegovo tamincenje u Hagu uopste i ne spominje, a jos su i kumovi?
Ako su mu okrenuli ledja dojucerasnji saborci, Vuk Draskovic bi ipak trebao da se zamisli i da malo smanji gas.....ako vec ne moze da se uzdrzi da izigrava veceg katolika i od pape.
 
Iron Lord:
Zanima me da li imate kakvu informaciju o postojanju eventualne optužnice za Vuka od strane Tribunala?
Ja sam cula u Skupstini Srbije, kada je za govornicom bio Tomislav Nikolic (i jos jedan iz otcepljenog krila SPO-a) da Karla nije zaboravila na Vuka Draskovica, ali, da ga zasad, pusta na miru dok ne obavi dosta toga oko hapsenja Mladica (moguce i Karadzica) a onda da ce i on doci na red. Nesto je o tome, navodno, pisao i sam Seselj, ali, to nisam videla.

Inace, na sudjenju Miloseivicu, mnogi svedoci su govorili vrlo negativno o "Srspkoj gardi" Vuka Draskovica, tako da mislim da je Vuk ucenjen, da pokusava da se "iskupi" itd.itd, ali, ako misli da ce Karla imati milosti, bojim se da se prevario.
Vuk se previse eksponirao i u narodu i Haskom tribunalu.
Ne bila mu u kozi.....
 
Plava Bilja:
Ja sam cula u Skupstini Srbije, kada je za govornicom bio Tomislav Nikolic (i jos jedan iz otcepljenog krila SPO-a) da Karla nije zaboravila na Vuka Draskovica, ali, da ga zasad, pusta na miru dok ne obavi dosta toga oko hapsenja Mladica (moguce i Karadzica) a onda da ce i on doci na red. Nesto je o tome, navodno, pisao i sam Seselj, ali, to nisam videla.

Inace, na sudjenju Miloseivicu, mnogi svedoci su govorili vrlo negativno o "Srspkoj gardi" Vuka Draskovica, tako da mislim da je Vuk ucenjen, da pokusava da se "iskupi" itd.itd, ali, ako misli da ce Karla imati milosti, bojim se da se prevario.
Vuk se previse eksponirao i u narodu i Haskom tribunalu.
Ne bila mu u kozi.....

Ovo sam i ja čuo, otud moje pitanje...
 
Koliko je meni poznato iz sredstava informisanja, haški sud je u "izlaznoj" strategiji i Vuku neće dlaka sa glave pasti. To znači da mu neće biti suđeno u Hagu, a i ovde bi mu teško sudili ti koji su ga sa govornice prozivali, jer mu to vreme smatraju najblistavijom karijerom devedesetih
o015.gif
 
pa nije valjda svaka garda zlochinacka?...mozda jednostavno nema dokaza da je srpska garda chinila neke zlochine.
a ne secam se da je vuk drzao govore "ustashama da se isele" i pakovao kofere hrvatima iz vojvodine.
narochito mi je smeshna fora da sad vuk kao mora da bude kooperativan samo zbog mogucnosti da ga optuze(a receno je da je hag u izlaznoj strategiji,pa novih optuznica ne bi trebalo da bude)..kao da vukova politika nije predemokratska i proevropska,kao da racionalno nije video da mladic treba da pali u hag,pa sad kao,sve bi drugachije prichao,samo da nije haga...cccc
 
filatelista:
Koliko je meni poznato iz sredstava informisanja, haški sud je u "izlaznoj" strategiji i Vuku neće dlaka sa glave pasti. To znači da mu neće biti suđeno u Hagu, a i ovde bi mu teško sudili ti koji su ga sa govornice prozivali, jer mu to vreme smatraju najblistavijom karijerom devedesetih
o015.gif
Nova vlast, novi adeti.
Znaci, ako dodju oni koji smatraju upravo suprotno, Vuku se i ovde crno pise.
Ipak, mislim da ce on sam sebi doci glave u politickom smislu. Jos koji mesec, godinu najvise, i on je politicki mrtav covek. Ne treba nikoga da krivi- sam pao, sam se ubio.
 
Plava Bilja:
Nova vlast, novi adeti.
Znaci, ako dodju oni koji smatraju upravo suprotno, Vuku se i ovde crno pise.
Ipak, mislim da ce on sam sebi doci glave u politickom smislu. Jos koji mesec, godinu najvise, i on je politicki mrtav covek. Ne treba nikoga da krivi- sam pao, sam se ubio.


Pitanje je koji su to "novi" koji bi mu sudili. Kroz ovih 6 godina je prošlo sve što vredi na političkoj sceni iz tzv "demokratskog bloka", a ako neko misli da će radikali ako dođu na vlas da mu sude, pa rekoh, oni mu to smatraju najboljim potezima u životu (angažovanje na zaštiti srpskih interesa)!
Jedino ko bi mu sudio je SDPO, ali oni su umrli još kad su otišli od njega takvog polumrtvog. Ubeđen sam da će na ovaj ili onaj način Vuk ipak ući u novi saziv Narodne skupštine.
 
filatelista:
Pitanje je koji su to "novi" koji bi mu sudili. Kroz ovih 6 godina je prošlo sve što vredi na političkoj sceni iz tzv "demokratskog bloka", a ako neko misli da će radikali ako dođu na vlas da mu sude, pa rekoh, oni mu to smatraju najboljim potezima u životu (angažovanje na zaštiti srpskih interesa)!
.

Pa, da, tu rešenje- postao je adekvatan obema opcijama a, sa sadašnjom opredeljenošću, i međunarodnoj zajednici. Jednima je taj detalj zanemariv u odnosu na njegov sadašnji stav srpskog političara na funkciji najisturenijoj svetskoj javnosti (i politici) a drugoj opciji drag zbog onoga oko čega se ova tema i vrti pa su verovatno spremni oprostiti sadašnje opredeljenje.
E, ono što mene interesuje je, kako bi se on ponašao u situaciji u kojoj bi (pu,pu,pu) pobedili radikali!
 
Mae:
Pa, da, tu rešenje- postao je adekvatan obema opcijama a, sa sadašnjom opredeljenošću, i međunarodnoj zajednici. Jednima je taj detalj zanemariv u odnosu na njegov sadašnji stav srpskog političara na funkciji najisturenijoj svetskoj javnosti (i politici) a drugoj opciji drag zbog onoga oko čega se ova tema i vrti pa su verovatno spremni oprostiti sadašnje opredeljenje.
E, ono što mene interesuje je, kako bi se on ponašao u situaciji u kojoj bi (pu,pu,pu) pobedili radikali!

Ima ona izreka, "Vuk dalku menja, ali ćud nikada", nisam siguran da je primenjiva i u ovom slučaju :D
Poenta je da mu nema ko suditi. Hag se zatvara, a nećemo valjda doživeti da radikali sude zbog ratnog angažovanja. Iako je Srbija zemlja čuda, u ovakav "mirikl" se ne bih kladio.
 
PredatorBG11:
Ako i bude optuznice protiv Vuka,onda ce pre njega morati da odgovaraju Momir i Milo za Dubrovnik.

Сви ће они на оптуженичку клупу, знају они то добро, зато Вук и Мило и раде ово што раде - узалуд се надајући да ће бити "прескочени".

Заборавили су на систем Запада - прво утврде психолошки профил својих могућих послушника и противника - онда послушнике наведу на издају сваке врсте све време их уцењујући - а када им "одраде" посао - онда и њих заје*у... јер Запад без обзира што све послове завршава преко домаћих издајника - ЊИХ У СТВАРИ НАЈВИШЕ ПРЕЗИРЕ И НАЈВИШЕ ИХ СЕ ГАДИ .

п.с. Извини ПедатореБГ11 - А ШТО ТИ ОБРИСА СВОЈУ ПОРУКУ... ја куцам одговор а ти брже'-боље избриса своју поруку ???
 
eremita:
Сви ће они на оптуженичку клупу, знају они то добро, зато Вук и Мило и раде ово што раде - узалуд се надајући да ће бити "прескочени".

Заборавили су на систем Запада - прво утврде психолошки профил својих могућих послушника и противника - онда послушнике наведу на издају сваке врсте све време их уцењујући - а када им "одраде" посао - онда и њих заје*у... јер Запад без обзира што све послове завршава преко домаћих издајника - ЊИХ У СТВАРИ НАЈВИШЕ ПРЕЗИРЕ И НАЈВИШЕ ИХ СЕ ГАДИ .

п.с. Извини ПедатореБГ11 - А ШТО ТИ ОБРИСА СВОЈУ ПОРУКУ... ја куцам одговор а ти брже'-боље избриса своју поруку ???
Pa znas me ja sam i nevidljiv.
Otvorio sam novu temu po tom pitanju.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top