Ishrana tokom vezbanja

Mozes ga koristiti ujutru kad ustanes ili ga mozes koristiti posle treninga, ili cak 30 minuta pre treninga ;)
Ali ne vredi ako nemas sirovo kozije mleko. Nije isto sa pasterizovanim kravljim nego sirovim kozijim.
Sirovo kozije mleko je ultimatni kvalitet Ako jedes sa pasterizovanim mlekom, ukus je mozda isti ali vrednost tog sejka je mnogo jadniji.

Uvek postoji problemi sa kozom.
Kad kazem ljudima da pijem kozije mleko zaje8u njihove face i kazu da sam lud.
Sta je tako strasno u vezi koze? Kazu da je koza prljava, mleko smrdi i tako dalje.
Ti ljudi koji mi uopste to govore jesu ljudi koji nisu videli kozu.
Yep, mogu da se kladim da nisu videli kozu, inace da su videli nebi mi tako nesto glupo govorili. Koza je cista zivotinja, pogledaj je samo naspram krave.
Koza je imala veliku ulogu u drevnom svetu, pogotovo u Grckoj.

Znaci prijatelju ako zelis da iskoristis maximalu u tom napitku, pij kozije sirovo. Jer si ga probao vec, jer dobar ukus a ;) ?
 
Stanislave, nisi mi odgovorio na pitanje da li ga koristis kao zamenu za obrok ili dodatak obroku... :lol: Kozijeg mleka u mom selu nema, ali sam nasao kompromis - Ella + obrano mleko u prahu (ako se to moze nazvati kompromisom)... :lol: Mada, zaintrigirao si me pricom i insistiranjem na kozijani, tako da tju se potruditi da je napipam negde...:lol: Najiskrenije, meni cak i ova varijanta sa pasterizovanim mleko vec daje rezultate... :wink: Iskoristicu priliku da vas sve pohvalim, dosta pomazete svima svojim savetima, samo nastavite tako, zadovoljstvo je citati vas...
 
Ma to mi je kao pice, ne koristim ga ni za zamenu obroka ni za dodatak obroka.
Znaci jednostavno ga pijem posle treninga. Ako zelis mozes dodati whey protein ;)
Kako da kozijeg mleka nema u selu??? Potrudi se da nadjesh, raspitaj se kod starih ljudi, veruj mi ti znaju sve oko prodaje: mleka, sira, kukuruza itd ;)

Mala koza kad se rodi ima slicnu tezinu kao ljudsko novorodjence. Takodje kozije mleko je veoma slicno covekovom mleku, spomenuo sam da su ga zvali "Bela Krv" u nekim zemljama ili kulturama. Mnogo, mnogo mocna stvar.

Sledeca stvar shto cu ti reci je veoma vazna, zato slusaj.

Absorpcija kalcijuma zavisi od vitamina D. Ako ga nema, kalcijum se NE MOZE absorvovati u organizmu. E sad, nadam se da znas koliko je stepeni pasterilizacija (tj kuvanje).
Pasterilizacijom unistis vitamin D i kalcijum postaje beskoristan.
Znaci zaboravi na one price od skole "pij mleka imaces jake kosti.. sva mleka su ista.. pasterilizacija ubija gljive i bakterije".
To su price za malu decu.... ali u Pravom Svetu prijatelju, sirovo mleko moze imati dosta toga za tvoje zdravlje, sad me mrzi da pisem minerale i nutricije koje sadrzi sirovo a koje pasterizovano. Takodje se sirovo mleko se lakse vari (u telu) u odnosu od pasterizovanog.

Tip: U toku dana, nemoj jesti cokoladu i sirovo kozije mleko.

Ako ti neko kaze da se od sirovog mleka dobija tuberkoloza ili ostale bolesti pa se mora kuvati. Ne brini se, znam ljude koji duze od mene piju sirovo mleko i nije im nista (nista od ne zeljenih efekta i bolesti)
 
boris0230:
Nema na cemu Tamarela, neznam kakav ukus ima, nisam odavno jeo. Zaboravio sam na ukus :)
Ali izgleda da goshu nije ;)

...mogu da kažem, u vezi sa sojom, ovoliko...Goshu i ja smo mnogo puta pravili zajedno roštilj...ja jedem meso, naravno, a Goshu soju...meni to toliko smrdi da se ne bih ni usudio da probam...ali smo napravili test na mom psu (nemački ovčar je u pitanju)...dali smo mu meso (dobro, to bi joj svakako dali...to proguta bukvalno!)...da li smo joj soju...omirisala, liznula i ostavila...a nedugo posle toga je jela svoj izmet...ali soju i dalje ne...toliko o tome...
 
boris0230:
Tip: U toku dana, nemoj jesti cokoladu i sirovo kozije mleko.

bila bih zahvalna da ovo pojasniš.... zašto da se ne jede čokolada i sirovo kozije mleko, (jel' u kombinaciji ili uopšte), pogotovo što ti preporučuješ sirovo kozje mleko i ako se ne pije tokom dana, kada da se pije?
i kad da se jede čokolada? 8)
hvala
 
MegiS:
bila bih zahvalna da ovo pojasniš.... zašto da se ne jede čokolada i sirovo kozije mleko, (jel' u kombinaciji ili uopšte), pogotovo što ti preporučuješ sirovo kozje mleko i ako se ne pije tokom dana, kada da se pije?
i kad da se jede čokolada? :cool:
hvala
Nekoliko ljudi mi se žalilo kada jedu čokoladu u toku dana sa sirovim mlekom imaju stomačne probleme. Ista stvar se dešava kada pomešaš skrob i voće. Sigurno si čula da nekog boli stomak, nekad od trešnje? Sirovo mleko, kao što sam rekao je puno enzima, vitamina, minerala i njegov secer (laktoza) dolazi sa nutricijama koje obezbedjuje priroda za razliku od čokolade.
Čokolada sadrzi saharozu. Saharoza, drugim rečima zvan "rafinisan sećer do smrti" nema nutricije. Nema ništa korisnog, lako se konvertuje u salo i oslabljuje zube i kosti. Dakle, jelom takvog secera čovek bude bolestan i debeo. Sad će se neko pametan naći pa će da mi kaže na hipi način "treba sve umereno jesti". Ne mogu se složiti sa tim, jedna kašika šećera deluje kao što sam rekao loše na žube, kosti, metabolizam kalcijuma, zglobove, krvni pritisak itd. Žašto ga jesti umereno? Treba ga eliminisati iz ishrane. Malko mi je glupo da žrtvujem zube i kosti zbog desetominutnog uzivanja.

Mleko možeš piti kad hoceš i koliko hoceš. Ja ga uglavnom raspodelim 4 - 5 caša tokom dana. I naravno da se ne možeš razboleti od sirovog mleka :) Samo, brzo se kvari. Ako ti odstoji 3 dana u frižider onda ga baci. Inace ja svaki dan kupim litru, koja kosta 20 dinara (imam popust :))
Mešam ga sa proteinom.
Žašto ga pijem(preporucujem)? Pijem ga naravno zbog zdravlja, spomenuo sam da je mleko veoma nutritivna stvar. U nekim zemljama mleko se smatra kao "bela krv". Medjutim iako se odlučiš da ne pijes mleko (ako si alegična ili slicno) neće ti ništa faliti :)

Gore sam spomenuo da ne jedes čokoladu, nadam se da ti pomogao oko odgovora.
 
:D hvala na odgovoru
Volim mleko, ali volim i čokoladu, mada je jedem sve manje. kada sam uspela da se odviknem od cigareta, odvići ću se i od čokolade.
Mleko sam ranije pila umesto vode, sada ga pijem 250-500 ml dnevno, ali naravno onog pasterizovanog, sterilizovanog i ostalo-izovanog. nikad nisam probala sirovo mleko.
cula sam/citala da mleko nije bas dobro da piju odrasli (uz obrazloženje: gde si video odraslu zivotinju sisara da pije mleko), posebno zbog supstance iz mleka koja se zove kazein, a koja se talozi u jetri - da li znas nesto o tome?
 
Sirovo mleko sadrzi najbolji balans. Mogu reci da bolje sirovo nego pasterizovano.
Covek se navikao na pasterizovano, citao sam da u Kaliforniji se zabranjuje prodaja sirovog mleka. Po zakonu se mora pasterizovati :-?

Kazein je vrsta belancevine u mleku. Postoje dve vrste:
1. kazein
2. laktalbumin (belancevina surutke)

Obe imaju hranljive (razlicite) karakteristike. Gde se talozi neznam, neidem bas tako duboko u tehnicke detalje ;)
Slazem se sa tobom, ni jedna zivotinja od sisara ne pije svoje mleko nakon sto poraste. Kao sto sam rekao, mleko za novorodjence je veoma nutritivna stvar. Ima ulogu bukvalno da priusti sve nutricije potrebne bebi (za taj period rasta). Povecava imuni sistem itd.
Hiljadu godina su ljudi pili ne uzvareno mleko ali kao sto sam spomenuo u proslom postu ovde, ako se odlucis da Ne pijes mleko bices ok.
 
boris0230:
Sirovo mleko sadrzi najbolji balans. Mogu reci da bolje sirovo nego pasterizovano.
Covek se navikao na pasterizovano, citao sam da u Kaliforniji se zabranjuje prodaja sirovog mleka. Po zakonu se mora pasterizovati :-?

Kazein je vrsta belancevine u mleku. Postoje dve vrste:
1. kazein
2. laktalbumin (belancevina surutke)

Obe imaju hranljive (razlicite) karakteristike. Gde se talozi neznam, neidem bas tako duboko u tehnicke detalje ;)
Slazem se sa tobom, ni jedna zivotinja od sisara ne pije svoje mleko nakon sto poraste. Kao sto sam rekao, mleko za novorodjence je veoma nutritivna stvar. Ima ulogu bukvalno da priusti sve nutricije potrebne bebi (za taj period rasta). Povecava imuni sistem itd.
Hiljadu godina su ljudi pili ne uzvareno mleko ali kao sto sam spomenuo u proslom postu ovde, ako se odlucis da Ne pijes mleko bices ok.
Vidis Borise, pravis kardinalne greske....majcino mleko i mleko zivotinja nije uopste istog sastava...pasterizovano i sirovo mleko takodje ( sto se tice bakterija )...
Dalje, uopste ne bih savetovala koriscenje sirovog mleka u ishrani...
Da li ti uopste imas pojma o cemu govoris i sta savetujes ?
 
pikax:
Vidis Borise, pravis kardinalne greske....majcino mleko i mleko zivotinja nije uopste istog sastava...pasterizovano i sirovo mleko takodje ( sto se tice bakterija )...
Dalje, uopste ne bih savetovala koriscenje sirovog mleka u ishrani...
Da li ti uopste imas pojma o cemu govoris i sta savetujes ?
.
Cetiri ipo godine pijem sirovo mleko. Hvala na razumevanju.
 
Od komsije.
Ti si iz bg-a. Tesko verovatno da ces naci sirovo brate. Mada, to nije razlog da odustanes.
Probaj, raspitaj se mislim da stariji ljudi znaju. Mozda imas u prodavnici zdrave hrane?

btw, ljudi su pili sirovo mleko, jeli sirovo meso, jeli velike kolicine masti hiljadama godina, ne vidim problem zasto bih ja imao problema da radim to?
Istina je da su danasnje krave u jadnom stanju, ko zna sta im daju i cime ih bockaju.
Ali koza je drugo nesto. Ja koristim domaci izvor mleka, ne komercijalni.
 
boris0230:
Od komsije.
Ti si iz bg-a. Tesko verovatno da ces naci sirovo brate. Mada, to nije razlog da odustanes.
Probaj, raspitaj se mislim da stariji ljudi znaju. Mozda imas u prodavnici zdrave hrane?

btw, ljudi su pili sirovo mleko, jeli sirovo meso, jeli velike kolicine masti hiljadama godina, ne vidim problem zasto bih ja imao problema da radim to?
Istina je da su danasnje krave u jadnom stanju, ko zna sta im daju i cime ih bockaju.
Ali koza je drugo nesto. Ja koristim domaci izvor mleka, ne komercijalni.

Jel na kozije mleko mislis???
Kozije mleko imam na 15 min pesaka od kuce da kupim kod neke babe koja drzi koze , muze i prodaje mleko.

Ali mi se bas nesto ne dopada.

Radije bi kravlje.
 
A moj sin je morao piti kozije mlijeko zbog bronhitisa pa mi je doktor rekao da ne pretjerujemo jer se nesto iz kozijeg mlijeka veze za zeljezo iz krvi i da tako dolazis u opasnist manjka zeljeza...pozaboravljala sam detalje al' malo obratite paznju
 

Back
Top