UEFA vs. G14

Terror Techa

Ističe se
Poruka
2.291
Pretpostavljam da je vecina vas cula za ovaj sukob,a ako niste, evo o cemu se radi:
Naime, G14 je udruzenje 18 najmocnijih klubova sveta, koji od UEFE traze odstetu za svakog igraca, koji se povredi igrajuci za reprezentaciju...Rec je o 200 miliona(eura verovatno) za svakog povredjenog igraca, a ranije su trazili cak 5 puta vise!!!
Sve je pocelo tuzbom belgijskog kluba Charloa, koji su trazili nesto vise od pola miliona za povredu svog igraca dok je nastupao za reprezentaciju!
I da se stvar jos vise iskomplikuje, UEFA je Charloa-u, tj njihovom advokatu dala predlog da nekako kompenzuju celu tu situaciju, jer bi im u slucaju izgubljenog spora na sudu, to predstavljalo veliki poraz protiv G14!!!
Zeleo bih da cujem, da li vi znate jos nesto o tome i na cijoj ste strani!
 
Charloa traži odšetu zbog toga što im se tada povredio jedan od boljih ako ne i ključni igrač, i zbog toga su bili 5. na tabeli, i nisu išli u Evropu.
Ne znam, poprilično sam neutralan.Jeste da je igrač vlasništvo kluba da ga klub plaća dok je povređen(ili bar osiguranje),ali mislim da bi klubovi namerno slali što više igrača u reprezentaciju, sa željom da će se neki teže povrediti, da bi dobili $$$. I kakve veze UEFA ima s tim ko se povredio na utakmici, pa igraju za svoju državu, a ne za UEFU. I 200 miliona je puno, da je 2 miliona pa i nekako.
 
To je iživljavanje bogatih klubova!
Tako je napravljena i Ligu šampiona po njihovom principu. To takmičenje nikako ne može da se zove Liga šampiona kad u njoj igraju i drugo i trećeplasirani klubovi.
Sad pokušavaju da još više love namaknu. Buržoazija cveta!
 
FLUID:
To je iživljavanje bogatih klubova!
Tako je napravljena i Ligu šampiona po njihovom principu. To takmičenje nikako ne može da se zove Liga šampiona kad u njoj igraju i drugo i trećeplasirani klubovi.
Sad pokušavaju da još više love namaknu. Buržoazija cveta!
Nisam verovao da cu ovo ikad izgovoriti ali...sada se u potpunosti slazem sa tobom:lol::lol::lol:
 
To takmičenje nikako ne može da se zove Liga šampiona kad u njoj igraju i drugo i trećeplasirani klubovi.

Pa ne bi moglo da se nazove Liga Sampiona kad bi recimo Dinamo Tbilisi kao prvak Gruzije isao direktno a Liverpul, Juventus, Salke, Real Madrid, Valensija, Mancester i ostala elita isla u KUP UEFA zato sto su drugo ili treceplasirani. Ipak je ovako bolji kvalitet takmicenja.
 
nisam bas sigurna o cemu se radi, ali moje misljenje je da svaki igrach treba da igra za reprezentaciju, i da da sve od sebe. po meni je igranje za reprezentaciju, i uspjeh u istom, vrhunac koji jedan fudbaler moze da ostvari.
 
Skoro sam citao o ovome. I Ispada da su svi u pravu. Klub placa igraca i on je njihov. Ali opet taj igrac ima i svoju reprezentaciju,zemlju...
Taj igrac iz Sharloa je mogao da se povredi i na nekoj utakmici koju je igrao Sharloa ili cak i na treningu.
Meni se sve to diskutabilno. UEFA ima monopol,a G14 bi da on vremenom ima monopol. Nista nije ni potpuno crno ,ni potpuno belo.
 
ZzZzZz:
Pa ne bi moglo da se nazove Liga Sampiona kad bi recimo Dinamo Tbilisi kao prvak Gruzije isao direktno a Liverpul, Juventus, Salke, Real Madrid, Valensija, Mancester i ostala elita isla u KUP UEFA zato sto su drugo ili treceplasirani. Ipak je ovako bolji kvalitet takmicenja.

Onda trebaju da menjaju ime takmicenja jer neigraju samo sampioni u njoj.
 
Ali meni se čini da je u pitanju spor G14-FIFA
FIFA, UEFA - nebitno
nadam se da ste svesni koliko ovo moze da utice na kvalitet takmicenja reprezentacija(SP, EP , kvalifikacije, nebitno)
klubovi i dalje imaju prava da ne puste svoje igrace da igraju za reprezentaciju, a naravno, u najmocnijim klubovima igraju najbolji igraci
pa vi zamislite reprezentacije bez tih igraca...
a UEFA nesme da rizikuje da kvaliteti takmicenja toliko opadnu
tako da mislim da ce biti pronadjeno neko kompromisno resenje
 
konkretno mislim na odredjenu svotu novce, koju ce dobijati klubovi ukoliko se njihov igrac povredi
ali da ne bude previse!
sto se mene tice, ja sam vise na strani UEFA,
kao sto rece neko, ne znam sta vise hoce ti klubovi i koliko im jos treba para
pa igrac moze na svakoj utakmici da se povredi
i mislim da je najcesci uzrok povreda nedovoljna spremnost igraca, a tek posle los teren i grubost protivnika
 
Ali onda treba neko platiti klubovima ukoliko se igrac povredi.

Pazi NBA na primer, to koristim kao primer jer zname plate mnogih igraca. O'Neal ima ugovor sa Miami Heat po kome prima $20 miliona godisnje. I recimo odluci da igra za reprezentaciju na OI i tu se povredi i pauzira citavu sezonu. MIami njemu mora platiti $20 mill iako bi on presedeo celu sezonu.

Tako je i sa fudbalom. Igraci dobijaju pare od tima, ne reprezentacije. I ako se igrac povredi igrajuci za reprezentaciju - tim gubi jer igrac ne igra, ali i dalje prima platu.
 
Svetska prvenstva traju vec decenijama...
I zasto klubovi tek sad traze odstetu?
Zato sto su ljudi sve pohlepniji i fudbal je OGROMAN biznis...
nadam se da ovo nece proci da se bar malo ocuva car fudbala!
 
ZzZzZz:
auuuuu ja to nisam video .... mnogo bre 200 miliona sa svakog igraca, preterali su malo .... ajde da traze onoliko kol'ko placaju tog igraca pa da ih razumem al ovako...

Pored sto moraju placati igraca cak i kad je povredjen, tim takodje gubi kao tim sto igrac ne igra. Odmah idu losiji rezultati.
 
Pa jbg, tim bi trebao da ima adekvatnu zamenu za tog igraca dok je povredjen (sto jedino nije slucaj sa Barselonom, njima kad bi se povredio Ronaldinjo na duze vreme ispali bi iz lige)
 

Back
Top