V for Vendetta

Lame_du_guerrier:
Verovatno jeste naspram knjige, ja knjigu pokusavam da nadjem vec neko vreme... Ali, film mi se svidja, dovoljno je dobar a i ima malo pouke (ponesi vise kokica kada ides u bioskop :))... Samo, ne svidja mi se sto do kraja filma nije skinuo masku :(... Mogla bi da ga gledam jos 1000 puta, samo zbog scene sa dominama :)...

Kah, jadan.. koliko mu je trebalo da slaže da bi uživao u ponovnom rušenju, ali fazon je ona jedna da (: ma vozić je bolji... tu tu.. haha ... V ! V for Vodka ;p
 
Ja sam V gledao samo zbog natali...
Hmm, pa... posto svi govorite kako je strava i mocan i to, moram odbiti da se slozim,
hej, potreban je negativan stav.
Film nije nekako dovoljno dinamican, a natali nije bas sijala. mogli su dati ulogu nekoj drugoj, manje poznatoj glumici i, iako je N u mom imeniku za Natali, mislim da bi neka nepoznatica bolje odradila posao.
Ali onda ne bi imali star power Natali...
sve se na kraju svodi na kintu. Vahovski gejevi... kradljivci scenarija (misli na matrix)
Ipak...
remember, remember the 5th of november, jer nije lose gledati ovaj film kada pada kisha....
 
Lajtmotivi su univerzalni, otpor 100ko! : o ) Film ima jednu od boljih fotografija u poslednje vreme, sve je na mestu...nisu to neprepoznatljivi motivi, sve smo to videli, ali priča je nastala negde sredinom 80ih i sad liči mnooogo na ono što se dešava. Gluma odlična.
Imao sam priliku da pročitam nedavno strip koji ma i neke gratis epizode, odličan je, šteta što Beli put ima tako skupa izdanja..
 
Tvorci "Matrikasa" su ovaj put bili prateca podrska neafirmisanom reziseru.Ovaj film je krucijalni pokazatelj danasnjih zbivanja na sveckoj sceni i potencijalnih mogucnosti za razoblicavanje straha kod sirokog spektra ljudi.Mozda se "Vendeta" bavi malo sirovijom politickom tezom ali svakako predstavlja film za razmisljanje.Da se film snimio u periodima Staljinizma svakako bi bio zabranjivan ali danasnja demokratija,tj,evropska demokratija mu dozvoljava svoje ispoljavanje u potpunosti.
Red osveta ima podosta stilski prikaz,jer iskazuje i razloge!!Dizanje u vazduh zgrade parlamenta remeti pojam kulta i nedodirljivosti u novijem vremenu i nagoni na pomisao da mi mozda parola"sve je moguce" mogla biti prisljamcena u sve okvire drustva.Malo je nadrealna slika tog vremena u kojoj jedan anonimni buntovnik postaje oslobodilac naroda,ali samo u statickom smislu.Jer onih prakticno oslobadja od necega cemu se vec nisu poklonili,necega sto im je nametnuto.Mozda je ovde malo volja naroda pregeneralizovana,ali i ona i jeste upravo krucijalni cinilac filma.E sad Natali Portman je svakako mozda i glavniji junak od vendete jer pokazuje individu i ziv prikaz nepravde koja polako uspeva da se priklanja vendetinim pravcima i razlozima svega!!
Scene u tamnici su ogromna istina filma!!
Sve u svemu ovo ostvarenje je i pored marketinske kampanje mozda malo vise namenjeno za razlucivanje pitanja"ispravnosti" i "sredstva".
 
Nekoliko članova ASI je 21. aprila podelilo preko 300 letaka na premijeri filma "V kao Vendeta". U nastavku možete videti kako izgleda letak.

Na našem web sajtu ranije je objavljeno nekoliko vesti koje se bave ovim filmom

Pogledajte i sledece linkove:
V kao Vendeta: ulično pozorište-protest
Premijera kontroverznog naučno-fantastičnog trilera

VkaoVendeta-web1.gif


VkaoVendeta-web2.gif
 
Gledala sam film kad se davao u bioskopima cisto da decku ispunim zelju - on gotivi Natali Portman :)
Otisla sam bez velikih ocekivanja, ali mi se u prkos tome film jako dopao. Podsetio me je malo na Orvelovu 84. Tacnije uredjenje drzave me je podsetilo na tu knjigu.

Sve u svemu, interesantan i inteligentan film vredan gledanja.
 
Gledala sam film kad se davao u bioskopima cisto da decku ispunim zelju - on gotivi Natali Portman :)
Otisla sam bez velikih ocekivanja, ali mi se u prkos tome film jako dopao. Podsetio me je malo na Orvelovu 84. Tacnije uredjenje drzave me je podsetilo na tu knjigu.

Sve u svemu, interesantan i inteligentan film vredan gledanja.


U vezi sa asocijacijom na '84...
Gledaj THX 1138, OBAVEZNO :wink:
 

Back
Top