Mladi majmun. Deo drugi: Igračke

Milojko Vasic

Ističe se
Poruka
2.527
Nema tog automobila, voza, pištolja, puške koja neće pobuditi pažnju mladog majmuna. Posebno ako je auto na daljinski, pa se izdaleka može upravljati njime. Ili puška može kao prava, da u rafalu izbacuje metkiće. Na žalost, okolina od mladog majmuna u opisanom periodu, bez ikakvog razloga, očekuje da se nesrećnik okane igračaka. I da se lati kakvog, najčešće dosadog posla. Radeći tako, mladi majmun neretko ponešto zaradi ("Sad si postao svoj čovek !"). Mladi majmun međutim svo to vreme pati i razmišlja: Kako ublažiti nepisanu zabranu igranja igračkama ?
I - odgovor se sam nameće: kupovinom istih takvih ali velikih igračaka. Auto ! Jedna od najvećih i najvažnijih igračaka dok je živ. Najlepše je ako je crven. Kao Ferari. Ova se igračka, inače, ljubomorno čuva i nerado se i retko daje drugom dečaku. Svaki je mladi majmun pazi, mazi, neguje. Nervozan je kad se igračka makar malo pokvari ("Nešto mi slabo vuče u zadnje vreme, bio sam kod tri majstora i niko da otkrije o čemu se radi.") Pokvarena igračka = neraspoložen mladi majmun. Nema tih stvari koje su važnije od ove igračke. Svaki će mladi majmun radije dati par stotina evra za neophodne Alu felne nego za neke druge gluposti. Metalik. Koža, klima, full oprema. Servo volan, muzika, elektropodizači. Remus auspuh. Prvi vlasnik, prva farba. Vredi pogledati. 82' godište - odličan. ("Eh, gde sam ja sve bio sa njim !") Ima li lepših izraza najtoplije ljubavi ? Do kraja perioda odrastanja mladi majmun nikako neće shvatiti kako je moguće da devojčice nemaju želju da se igraju automobilima.
Neki se mladi majmuni od malena više igraju pištoljima i puškama. Pištolj na vodu. Pištolj na kapisle. Plašljivac. Vinčesterka. Marsovska puška na baterije. Kalaš. Vazdušna puška, dijabole. I te mlade majmune naravno, pogađa nepisana zabrana igranja igračkama. I onda su i oni prinuđeni da kupe prave, velike igračke. TT. Kratka devetka. Bereta. 7.65, hromiran. Smith & Weson. Ali, te igračke, za razliku od automobila moraju da kriju, pa se onda sami igraju kući. ("Ubio ženu pa sebe." "Pucao u taštu i tasta").
Jedna od lepih stvari u toku odrastanja je da ponekad neka devojčica, neznano kako, rodi neku bebu za koju kaže da joj je mladi majmun otac. Mladi se majmun jako obraduje tom događaju, pre svega što će sada bez stida i srama moči ponovo da kupuje igračke i da se igra sa Majorete i Burago autićima. Čamac na daljinski ! Bajs. Kompjuter pentijum. Quake I. Quake II. Quake III. CS. Ima li veće slasti od ponovnog igranja pravim igračkama. Sve dok mala beba ne napuni 20 godina.

Sledi: Deo treći: U društvu starijih mladih majmuna.

M.Vasić
 
Ehhh...znala sam da ce na 'agresivnim udavacama' biti mnogo postova, za razliku od ovog topika...Kada ovo procita neki mladi majmun, pa se prepozna, samo u sebi sapne: 'To nisam ja, ja sam izvan svih kategorija i ne spadam u OVAKAV sablon". Ne usudjuju se ni da popljunu topik, da ih ne bi neko prozvao :lol: :lol: :lol: Ma hajte molim vas, ko se ne igra sa autom, puskom ili PC?
Evo, ja priznajem, obozavam svoj motor, lickam ga i ogledam se u njemu, PC? Ma zavisnik...puske?Aaaa ne, ne, ne, ja sam protiv ubijanja, makar i mrava :wink: .
Pa sta sada da kazem za sebe :lol: :lol: :lol: ja sam zensko :wink:
Milojko, pravi muskarci se ne plase nasaliti se na svoj racun, pa gde su onda?????
 
mishica:
Ehhh...znala sam da ce na 'agresivnim udavacama' biti mnogo postova, za razliku od ovog topika...Kada ovo procita neki mladi majmun, pa se prepozna, samo u sebi sapne: 'To nisam ja, ja sam izvan svih kategorija i ne spadam u OVAKAV sablon". Ne usudjuju se ni da popljunu topik, da ih ne bi neko prozvao :lol: :lol: :lol: Ma hajte molim vas, ko se ne igra sa autom, puskom ili PC?
Evo, ja priznajem, obozavam svoj motor, lickam ga i ogledam se u njemu, PC? Ma zavisnik...puske?Aaaa ne, ne, ne, ja sam protiv ubijanja, makar i mrava :wink: .
Pa sta sada da kazem za sebe :lol: :lol: :lol: ja sam zensko :wink:
Milojko, pravi muskarci se ne plase nasaliti se na svoj racun, pa gde su onda?????
/me mlogo voli PC :oops:
 

Back
Top