filozofski / istorija umetnosti

Wonderland:
posto ja planiram da upisem istoriju umetnosti trebaju mi neke informacije :)
koliko je tezak fax? kakav je vas utisak? da li ima sanse za neko zaposlenje posle toga?
odakle je najbolje da spremam? koliko je tesko da se upise? kakva su pitanja otprilike na prijemnom? :))

pa ovako..DA SE RODIM JOS 5 PUTA PONOVO BIH UPISALA ISTORIJU UMETNOSTI :p Ali nije uopste lako mora dosta da se radi a ako se vodis time sta posle faxa onda nemoj da upisujes!Kontam ja u kakvoj drzavi zivimo i sve to ali budi idealista ako to stvarno volis,ko zna mozda se super snadjes za zaposlenje ;) Prijemni nije narocito tezak a isvake godine se prijavljuje sve manje studenata pa su sanse vece!Uci jansona obavezno :!:
 
Мислим да су и у праву...треба бити идеалиста, бар док си студент. :wink:
Ако капираш само то шта ћеш после факса, ништа од истинске заљубљености. 8-)

Него хтео сам нешто друго да кажем...мало ми је криво што нисам уписао филозофски у БГ(социологија).

Прво, Београд је свет :lol: , шалу на страну, Београд има дух, шмек....мада последњих година губи ту есенцију, или ми се чини
Друго, бољи професори и сигурно боље знање
Треће, претпостављам да је шаренило студената веће, из свих крајева, и мислим да су комуникативнији, лежернији у сваком погледу
Четврто, прима се већи број студената

Код нас(НС) све је некако затегнуто, вештачки(тако ми делује). Имам осећај као да сви ти студенти нису ту због себе, због предмета изучавања(не живе то), већ чисто форме ради. Можда априори износим ставове али прва импресија ми тако говори...

И свиђају ми се катедре...археологија, етнологија и антропологија, историја уметности...много боље него код нас
 
Верујем ти... :wink:
Долазим често у БГ, имам доста рођака...некако се пријатније и опуштеније осећам у БГ него у НС...није ни он лош али :roll: ...а можда само трипујем :razz:
Једном сам упао на ваш филозофски, али само онако, ad hoc, и био сам одушевљен. Зграда једносатвно има душу, још је у центру...Морам доћи једном да видим како изгледају предавања.
Узгред, још увек делује она ''анархо-синдикална организација''?
 
Rujevit:
Верујем ти... :wink:
Долазим често у БГ, имам доста рођака...некако се пријатније и опуштеније осећам у БГ него у НС...није ни он лош али :roll: ...а можда само трипујем :razz:
Једном сам упао на ваш филозофски, али само онако, ad hoc, и био сам одушевљен. Зграда једносатвно има душу, још је у центру...Морам доћи једном да видим како изгледају предавања.
Узгред, још увек делује она ''анархо-синдикална организација''?

hey da dodji obavezno na protestu ili jos bolje bani kad je blokada fakulteta to je pravi dozivljaj :p
 
Могу да замислим :lol:

Сећам се кад су протестовали због школарине...баш је било за респект 8-) , па онда још обележавање годишњице студентских протеста '96-'97. :lol:
па и архитекте колико знам добро протестоавле, блокирали булевар 8-)

А у НС нисам знао да ли да плачем или да се смејем :lol: њих двадесетак испред правног...ма ипак је било смешно...или жалосно...небитно :razz:
 
CICIRIPI:
pa ovako..DA SE RODIM JOS 5 PUTA PONOVO BIH UPISALA ISTORIJU UMETNOSTI :p Ali nije uopste lako mora dosta da se radi a ako se vodis time sta posle faxa onda nemoj da upisujes!Kontam ja u kakvoj drzavi zivimo i sve to ali budi idealista ako to stvarno volis,ko zna mozda se super snadjes za zaposlenje ;) Prijemni nije narocito tezak a isvake godine se prijavljuje sve manje studenata pa su sanse vece!Uci jansona obavezno :!:

e josh da je pok. laza trifunovic tamo.....vredelo bi ponovo upisati...
 
Jа бих изабрао антропологију... :razz:

Мислим да је то смер антрополоија и етнологија, мени је скроз ок. Мени се свиђа више од ист. уметности због, чини ми се, ширине подручја која обухвата. Мислим да се дели на физичку, лингвистичку, културну антропологију и археологију. У комбинацији са етнологијом...супер. А слично је са ист. ум.(бар мислим), мораш сагледати и уметност, историју, књижевност...ја бих изабрао то, али нисам у питању ја, тако да :wink:
 

Back
Top