Pluton u sinastriji

Pluton je mnogo spor da bi ga gledali.
U sinastriji je najbitnije: asc, fortuna, mesec, sunce, mars i venera....prvo to se gleda pa ostalo.

- - - - - - - - - -

Ovo pitanje o plutonu od pre 10 god. :lol: tek sad videh.
 
Gledam bez transsaturna i ona se obavezno gleda i jos neke tacke, takodje dodekatemorije.....nisam dugo pa sam zaboravila kako i sta tacno.
kad se setiš i imaš volje bilo bi lepo da napišeš malo detaljnije o ovome, posebno deo sa isključivo TA elementima, pošto o tome baš malo ima da se pročita :)

ja takođe ne gledam transsaturne a Fortunu uredno zaboravljam :rumenko:
 
Što Uran može da sjebe vezu, pa to nijedna planeta ne može.

Imam jednog Ovna neženju koji je dočekao sada hod Urana. Tek sada je prestao da razmišlja o tome da će ikad da se oženi.
Većina Ovnića koje znam su imali ne tako davno veoma kratke i neuspešne brakove (druge po redu), što je pod uplivom upravo Urana.
To su redovno bili momci (ha, momci) sa Uranom u Vagi, koji su već bili klimavi po pitanju braka, a tek ne sa jednom opozicijom.
Ne posmatrati Pluton (razarač) i Uran (bežanje) u sinastriji (jer ipak se posmatra veza na nešto duže, a ne na dva dana bem mu miša),je ludost.

Fortuna tu i tamo, ozbiljni astrolozi retko kada uzimaju u obzir bilo šta izvan dijametra S. sistema, a ni svetlosna prelamanja nemaju velik uticaj na kraju krajeva, jer potrebnoje još nešto da prenese tu njihovu energiju adekvatno.

Neptun, Uran i Pluton se ne uzimaju u obzir kadasu tranziti u pitanju, i to retko kada se ne posmatraju planete koje i te kako vršljaju i to samo zbog toga što Astrolog uveliko zna gde se date planete nalaze pa se opusti, a ima i onih nebuloza ''to su generacijske planete pa ih nećemo gledati'' što je apsolutna greška.
No, pozicija Neptuna je i te kako bitna po pitanju Ljubavi, samim tim sinastrije, samim tim je glupo reći da se Neptun koji donosi celu fantaziju u vezu, ne posmatra.
Dakle, mora. A ko ne voli da posmatra neka se zapita šta ih sprečava da posmatraju upravo to na kontu astrologije kao i gde stoji njihov ljubavni život upravo zbog pozicije Neptuna i njegovih aspekata.

Ljubav je kompleksna i kao takva mora da se gleda na svim poljima. Jedan od najboljih aspekata za ljubavni odnos je dobra pozicija Venere u odnosu na dobru poziciju Neptuna, po mogućstvo Trigon u sinastriji. Mesec najbolje radi ukoliko je postavljen u konjukciju u sinastriji.
Bez Merkurovih trigona nema ništa od komuniacije, a ona je isto tako presudna.
Tek na kraju se stavljaju pečati Saturna i Jupitera.
 
Poslednja izmena:
Uran ne bezi. Ako si njegov hod suprotnog pravca u odnosu na druga tela povezao da on ide nazad a oni napred, pa se tako ljudi udaljavaju emotivno jedni od drugih, onda ne znam sta da ti kazem.

Jupiter se ne stavlja na kraju jer je za ljubav jedan od najacih, narocito u dodiru sa Venerom i Mesecom.
 
Mnogi tako pogreše posmatrajući Jupiter prvi, odmah traže spas umesto da se malo potreude na drugim sferama. Svi bi sve i odmah, a ljubavna veza može dobro da odradi i kada nema uloge Jupitera, Bitno je samo da nema u sinastriji veoma loših Jupiterovih pozicija jer to su u mnogo čemu samo zajedničkiinteresi. Upravo zbog takvog poletnog Jupitera gde sve deluje super, sve srećno, epic veza it ume da dođe do naglog pada i ma koliko se dvoje voleli završe u suzama jer se moraju rastati te svako ''poći svojim putem'', tipa ''nije nam se dalo'' i ''nije htela da pobegne sa mnom''. Video sam gomilu toga.

Za ljude koji su okrenuti k' intelektualnim vodama i umetnosti, Jupiter je bitan jer moraju da se razumeju na filozofskoj osnovi kako bi ta veza mogla da se uzdiže duhovno. Jupiter i Mesec mogu da budu i loši u kombinaciji jer dolazi do previsokog zasićenja emocijama.

Na kraju, Jupiter je bitan za sve osim za uspeh ljubavne veze. Venera i Neptunsu glavni. Jupiter je samo dodatni +. Što više pluseva, tim bolje po vezu. Jupiter na kraju jer ljubavna veza mora poći na dugačak put.
 
Za ljubav je bitno kao i za sve drugo da individua ima predispozicije za ljubav. Ako nema, sinastrija moze da se ostavi po strani.


"Zlatno pravilo predskazivanja je da nijedna direkcija ne moze da izazove bilo kakav dogadjaj koji najpre nije svojstven natalnoj karti. To je osnovni sistem predskazivanja, koji jedva da dopusta bilo kakva odstupanja".
 
Predikcije i tranziti su druga priča.

Eh, predispozicije za ljubav. Haha. Pa čovek je stvoren za ljubav i saosećanje. Venera će uvek biti prisutna gde god pogledali u karti. Ona je preduslov, druge stvari su nijanse.
Venera i Neptun je tipična filmska ljubav. Kada doživiš ne možeš posle da veruješ da drugi ljudi nemaju tu vrstu ljubavi i da im je teško da pronađu dobru vezu sa kim će da se sporazumeju. Za ljubav treba i malo mašte baš zbog toga, jer ako se sve gleda kroz novac ''Jupiter , Venera'', to će da bude samo gojenje i progres tipa debela žena sa 15 dece i muškarac koji će da izdržava sve njih radeći s džipovima i kamionima na kraju krajeva.
Samo ako je Venera oštro napadnuta stvaraju se problemi, ali to nikada nije kraj. Ljudi vole i svoje bivše ljubavi veoma dugo. Sve je povezano.

Samo prve ljubavi gledam preko Severnog kod žena, a Južnog kod muškaraca.
 
generacijskim pridajem značaj, u jačim aspektima, naročito konjukcijama.
ali definitivno da najjači uticaj imaju lične planete... spore su više pokazatelj prirode veze, ozbiljnosti, ne daju toliko akcije.

nisu svi ljudi zaslužili ni da žive, kamoli da su stvoreni za neka osećanja, sem spram sebe.

- - - - - - - - - -

i da... ne mogu ti dati ono što u natalu nemaš, bez obzira na sinastriju.
pluton mi je natalno u konjukciji sa venerom, nije se odrazio tipično da su meprivlačili neki kriminalci, ali jaki plutonovski tpovi da, i ja njih... tako da mi generacijski i njegov pluton pravi konjukciju sa venerom ako smo približnih godina.
još ako ima i on aspekat pluton venera, pa nayebasmo doživotno usled fatalizma.
 
Dupliracu post sa teme uporedni horoskop, jer ovde u mojoj karti sinastrije imamo 3 jake konjukcije Plutona sa licnim planetama i jedan kvadrat (moj Pluton, njegov Mesec, ali na oko 5 stepeni, pa mozda nije bitan?)

dibsupe.jpg


U tabeli su moje planete vertikalno, njegove horizontalno. Kao sto se vidi, njegov Pluton i Saturn prave konjukcije sa mojim Suncem, Merkurom i Venerom, sve to u Vagi. Meni su ove tri planete inace u Vagi u 8. kuci (sa jos Plutonom, imam stelijum u 8. kuci, mada je Pluton tu u Skorpiji, ostale tri su u Vagi).
Sta kazete na ovu sinastriju? Pored Saturnovih i Plutonovih konjukcija, ima jos dosta povezanosti licnih planeta, ali to se uostalom vec vidi na karti. Negde sam nasla da osoba cije su licne planete aspektovane sa tudjim Plutonom je nekako opsednuta tom drugom osobom, sta vi mislite o tome?
 
Pluton je u sinastriji (pa i u natalu) najnebitnija stvar. Ipak mu daje na značaju ta konjunkcija sa Saturnom (natalno).

Ne bih se fokusirala predugo na ovu "planetu", pored toliko značajnih stvari.
 
skoro sam upoznala muskarca sa stelijumom u lavu i moj pluton kvadrira njegov stelijum (so,me,ve,ma), covek je opsednut sa mnom.
Kao prvo, jak Lav i muško, biće da je preterano svestan sebe,možda i egoističan pa mu osoba koja ga kvadratira Plutonom( verovatno ti je u Škorpiji u sedištu) deluje intrigantno i iritantno, mnogo pre nego da je opsednut. Mislim da tvoja potreba da budeš "opasna" i interesantna može Lava da intrigira dok ne stavi šapu na plen,a posle... Ne bih ja to nazvala opsesijom. Jak Pluton ne može da bude neprimećen ali Škorpija zna da bude opsesivna, Neptun na neki svoj način i u drugoj formi, ja ne bih kvadrat u ovakvoj postavci tako kategorisala. No, ima tu mnogo štošta drugo što treba gledati..
 
Mnogi tako pogreše posmatrajući Jupiter prvi, odmah traže spas umesto da se malo potreude na drugim sferama. Svi bi sve i odmah, a ljubavna veza može dobro da odradi i kada nema uloge Jupitera, Bitno je samo da nema u sinastriji veoma loših Jupiterovih pozicija jer to su u mnogo čemu samo zajedničkiinteresi. Upravo zbog takvog poletnog Jupitera gde sve deluje super, sve srećno, epic veza it ume da dođe do naglog pada i ma koliko se dvoje voleli završe u suzama jer se moraju rastati te svako ''poći svojim putem'', tipa ''nije nam se dalo'' i ''nije htela da pobegne sa mnom''. Video sam gomilu toga.

Za ljude koji su okrenuti k' intelektualnim vodama i umetnosti, Jupiter je bitan jer moraju da se razumeju na filozofskoj osnovi kako bi ta veza mogla da se uzdiže duhovno. Jupiter i Mesec mogu da budu i loši u kombinaciji jer dolazi do previsokog zasićenja emocijama.

Na kraju, Jupiter je bitan za sve osim za uspeh ljubavne veze. Venera i Neptunsu glavni. Jupiter je samo dodatni +. Što više pluseva, tim bolje po vezu. Jupiter na kraju jer ljubavna veza mora poći na dugačak put.
Evo jedne sinastrije sa sve plutonom na mesecu i veoju, ve120ju, mo120ju, mo120ju... ve120pl... ;)
 

Prilozi

  • UJBzrMA_d.jpg
    UJBzrMA_d.jpg
    73,5 KB · Pregleda: 7
Ovo uopste ne kapiram, kako fortuna kao "tacka" moze biti bitnija u odnosu na pluton (koji vazi za planetu) ?

Zato što misle da je veći uticaj na tebe nešto što je 20.000x udaljenije u odnosu na Pluton koji je definisan i u grčkoj mitologiji na relevantno korektan način zbog jedne od najglupljih izjava i argumenata.

Uzmi stolicu. Sedni... Spremni svi?























Ne vidi se golim okom. :rotf::hahaha::hahaha::hahaha:
 
Ljudi pogrešno shvataju astrologiju preko astronomije. Nije to tako očigledno. Ovde se radi o posmatranju, o projekciji, o arhetipima koje su ljudi videli oko sebe i preko njih pokušali da objasne neke stvari.

Nema veze što je daleko, ali je nekad to sve bilo jedno, pre velikog praska, i kako kaže kvantni entanglment (ne znam na srpskom), sve to je i dalje povezano, bez obzira što je sada daleko jedno do drugog. Dakle i mi i Pluton smo nekad bili jedno, i ceo univerzum i mi smo zauvek povezani, i povezani uzročno posledično.

Jednog dana će nauka imati načina da shvati neke ezoterije i ono što su skrajnuli u okultno, jer naše biće kao najsavršeniji instrument koji imamo, detektuje neke stvari i pretočili smo to u mitologiju, i naravno zvuči čudno, jer sve to i jeste nama nepojmljivo...

A ako ono (naše biće/telo) koje ima svoje primitivne, samim tim delove koji su najduže tu, znači najusavršavaniji, najprilagođeniji ovom svetu, kaže da nešto postoji ovde i onde, onda to sigurno postoji, samo još ne umemo da na materijalan način objasnimo zašto.

Naša materijalna realnost nije još uvek na tom nivou da može da prati energetski, tj. spiritualni deo univerzuma.
 
Poslednja izmena:

Back
Top