pregovori suspendovani

sahara11

Obećava
Poruka
81
Suspendovani pregovori sa EU
3. maj 2006. | 08:01 | Izvor: B92, FoNet
Brisel, Solun, Beograd, Vašington -- Evropski zvaničnici suspendovali su pregovore o približavanju Srbije i Crne Gore Evropskoj uniji.

Evropa sve dalje (FoNet, arhiva)

Evropska unija suspendovala je pregovore zbog toga što Srbija nije izručila begunca Ratka Mladića, rekao je komesar za proširenje Oli Ren. Suspenziju pomoći SCG najavio je i ambasador SAD Majkl Polt.

Oli Ren je, nakon telefonskog izveštaja glavne haške tužiteljke Karle del Ponte, rekao: "Moram reći da je razočaravajuće to što Beograd nije mogao da locira, uhapsi i izruči Ratka Mladića Hagu. Komisija zbog toga mora da otkaže pregovore o stabilizaciji i pridruživanju. Komisija je spremna da nastavi pregovore čim Srbija postigne punu saradnju."

"Srbija mora da pokaže da niko nije iznad zakona i da će se svako ko je optužen za teške zločine pojaviti pred sudom", rekao je Ren. Procena haške tužiteljke o saradnji s Hagom jeste negativna. Zato je Evropska komisija morala da otkaže pregovore o približavanju, rekao je Oli Ren.

Glavna tužiteljka Haškog tribunala Karla del Ponte saopštila je svoj stav danas u Briselu evropskom komesaru za proširenje EU Oliju Renu, a on je doneo odluku o prekidu pregovora sa SCG o stabilizaciji i pridruživanju. Šta je Del Ponteova rekla Oliju Renu definitivno će biti jasno na današnjoj konferenciji za novinare u Hagu.
 
corax.gif
 
to je najmanje sto je labus i mogao da uradi...
lepo kaze vuk-general je uhapsio srbiju...a crnogorci vidim vec likuju da ce oni svoje probleme da reshe,nezavisno vishe od nas posle 22.maja...
ma sve vishe mislim da je u pravu mihajlo...nije evropa za nas...samo ne bih rekao ovo je balkan..ovo je srbija,pre ce biti...drugi balkanci su se vec snasli...
 
Pacovi prvi napuštaju brod koji tone, to je poznato. Takođe je poznat i način na koji je Labus napustio Maršićaninovu predsedničku kampanju (koalicioni parrtner!), navodno zbog bolesti, pa je naprasno ozdravio kada je na izborima pobedio Ken. Videćemo sad šta je smislio.
 
Petar_FPN:
brod ne plovi vec duze vreme...a u ovoj situaciji,postupio je casno.kampanju je,koliko se secam,napustio zbog mihajlovljevog pisma o djindjicu i slicnih gluposti...
ovo je minimum sto je mogao da uradi...

Možda je razlog napuštanja kampanje bilo baš to, ali je zvanično obrazloženje bilo - bolest (ili nekakve zdravstvene tegobe). Dakle, ako je napustio zbog Mihajlova, onda je Labus - lagao, što mu ne bi bilo prvi put. Moje je mišljenje da je Gej17 bio i ostao kukavičije jaje koje je izlegao DS, te u tom svetlu posmatram Labusovo ponašanje.
 
Petar_FPN:
to "kukavicje jaje koje je izlegao ds",je u prvoj godini svog postojanja najvishe napora ulagalo ka unistenju ds-a...a ko ga je izlegao-ne znam i zabole me...

Meni je interesantno da pratim ponašanje kombi-stranaka jer se mogu izvlačiti zaključci o motivima njihovih saradnika, zaštitnika i/ili finansijera. Živi bili, pa videli. Ja između G17 i DS ne vidim nikakvu suštinsku razliku. Sve mi se čini da će se oni hvatati u isto kolo, ma ko da je "ulagao napore ka uništenju" bilo koga.
 

Back
Top