Sta smo danas radili?

Micotakis

Aktivan član
Poruka
1.644
Posto je ocigledno da smo se mahom svi sprijateljili, da razmenjujemo iskustva.Predlazem da u ovoj temi svako napise sta je radio danas, koliko minuta, koje vrste vezbi...da li ima bolova i sl. Tako bi mogli jedni druge da motivisemo,i kritikujemo. Naravno, ako svi budemo iskreni i otvoreno pricamo o tome. Da ne kvarimo bzvz ostale teme,koje vec imaju svoje naslove i svoju sustinu sadrzaja.
Da pocnem od sebe: 6 serija trbusnjaka (x 2vrste) , 23-1:30h setnja. Zbog upale izbegavam trcanje. Tako je naredio Boris :-)
 
Nisam napisao da se pauzira kad imas upalu ;)
Samo sam rekao da je odmor esencijalan za napredak. Ako trcis npr. konstantno nedelju dana. Odmori koji dan, da se telo privikne. I kad se odmoris i kad krenes da treniras, primetices da lakse treniras (neko vreme). Zato je nedelja "slobodan" dan. Ali ako se tokom nedelje osecas umorno i ne mozes izdrzati, odmori jedan dan, slobodno.
 
Borise, slazem se kada radis teretanu, ali sto se tice trcanja i tome slicnog, 2- 3 dana je maksimum pauze koju sebi mozes da priustis,....I za ta 3 dana pauze recimo, iznenadio bi se koliko gubis na kondiciji, 2 dana je neki optimum, ja licno pravim pauzu na 1, eventualno 2 dana... Nista nisi uradio ako recimo udjes u neki kontinuitet, dobijes ko zna od cega neku jacu upalu i onda uzmes i napravis 3 -5 dana pauzu, odmah si izgubio 30% na kondiciji...dzabe ti sve sto radis i kad imas upalu, fora je da bas radis dalje, ali ne jako vec taman toliko da ne izgubis na pomenutom, jer ukoliko imas upalu recimo prednje loze koja je bas jaka, normalno da neces da vuces sprint iz sve snage jer ce ti misicna vlakna popucati, dovoljno je lagano trckaranje, jer ce upala tako brze proci :)
Naravno, ovo vazi za one koji nastoje da sebe u odrze u malo jacoj formi od prosecne, tj, za one sa malo profesionalnijim prilazom, sve sto je u domenu neke osrednje rekreacije ne mora da bude ovoliko strogo...
 
Ja sam danas pocistila hodnike zgrade na 3 sprata sa sve stepenicama i liftom, cucnula i ustala stotinak puta tj iscitala izmedju 200 i 300 meraca sto znaci obisla oko 15 kuca sa po nekoliko spratova i podrumom sto je 150 soba, kilometrazu ne znam tacno :-)
 
Uh Borise, niti sam pocetnik, niti sam starija :)
Evo danas mi je bio prvi trening posle 2 godine pauze bavljenja sportom u toku kojih bukvalno za busom nisam potrcala...
...i istrcala sam 30 minuta vezano,mogla sam i svih 45, ali sam hodala minut i onda nastavila jos 15..Posle dodjoh kuci i uradih neke vezbe za noge...
Do staze gde trcim ima 20 min, to sam prepesacila, malo se razgibala i odradila trening i opet 20 min peske kuci, taman sam za to vreme smirila organizam...Posle su naravno dosle na red banane i med :))
 
@alexandrra, a sa smanjenim intenzitetom, ponekad sam i ja umoran kad dodjem sa posla (naravno zavisi kog) tako da smanjim intenzitet vezbe, ali nikako ne preskocim.

@Afrodity, onda se izvinjavam ;) hehe banane mmm, nikad mi nece dosaditi....
 
Ja cu danas da se ubijem... od hrane naravno.
Evo cim napisem ovu poruku idem da trcim, malo je hladno... ali to nije razlog da se preskoci trcanje.
Posle toga cu vezbati vrat (nista preterano) i tek tamo kasnije sledi teretana.
Upale nemam :cool:
 
Bas zazivela tema :-)

Moram da se pohvalim, da sam pre neki dan, ali vise iz muke, trcala do vikendice po najvecoj kisi, poprilicna kilometraza, a klizavo i uzbrdo na nekim mestima. A jos ja u rukama mob i digitalni. Aparat mi je posluzio kao tegic:-)

Ali odmah me uhvatila prehlada :-(
 
Pop Mare:
Danas cu raditi moj standardni trening za ledja i triceps ;)
ae malo detaljnije opisi vezbe, barem za ovo ako te ne mrzi ;)

Kad te bole, odmori nemoj se zuriti Micotakis, imas vremena ;)
E ja sam takodje radio trbusnjake, danas radim grudi i triceps ;)
Benc press. . . kosi, razvlacenje, potisak sa cela, propadanje - to je osnova.
Sad, osim toga dodam nesto.
 
boris0230:
ae malo detaljnije opisi vezbe, barem za ovo ako te ne mrzi ;)

Kad te bole, odmori nemoj se zuriti Micotakis, imas vremena ;)
E ja sam takodje radio trbusnjake, danas radim grudi i triceps ;)
Benc press. . . kosi, razvlacenje, potisak sa cela, propadanje - to je osnova.
Sad, osim toga dodam nesto.
Ajde ovako najprostije receno... Lat vucenje iza glave, mrtvo dizanje, veslanje na sajli usko... Skul kresher, lat za triceps, bucica iza glave jednorucno...
To se manje vise menja svaki put ali eto tako nesto je bilo sad ;)
 
Najpre sam usisala ceo stan, i pocistila terasu ( a i to se racuna u aktivnosti :-)),
zatim 7 serije trbusnjaka + upravo sam se istusirala posle 1sat vezbanja s Lokicom.
Mogu vam reci da sam se dobro oznojila, i izbacila toksine, a i drhti telo , kako kaze Boris, posle dobrog vezbanja,a? :-)
 
POP Mare:
Ajde ovako najprostije receno... Lat vucenje iza glave, mrtvo dizanje, veslanje na sajli usko... Skul kresher, lat za triceps, bucica iza glave jednorucno...
To se manje vise menja svaki put ali eto tako nesto je bilo sad ;)
Odlicno ;)

Micotakis:
Najpre sam usisala ceo stan, i pocistila terasu ( a i to se racuna u aktivnosti ),
zatim 7 serije trbusnjaka + upravo sam se istusirala posle 1sat vezbanja s Lokicom.
Mogu vam reci da sam se dobro oznojila, i izbacila toksine, a i drhti telo , kako kaze Boris, posle dobrog vezbanja,a? :)

Ja jedino mogu da te pohvalim :)
I za koji dan da dam "napredniji program" za trbusnjake ;)
 
Ja sam jutros istrcao pola sata, zatim 4 serije zgibova, i cuvenu seriju sklekova, koju bih rado svima preporucio. Radi se na sledeci nacin: 10 sklekova ustanesh pa dole, uradish 9 ustanesh pa opet dole uradish 8... i tako do 1, a napredniji mogu opet od 1 do 10. A postoji jos jedna super serija koja je jako slicna ovoj ali se radi tako shto umesto ustajanja nakon uradjenih 10 sklekova samo se prebacish na kolena i uradish 10 razvlacenja za ramena, za pocetak bez opterecenja, zatim 9 sklekova, pa na kolena i 9 razvlacenja, pa 8 sklekova pa 8 razvlacenja.... (naglasio bih da kad radite sklekove grudi moraju da dotaknu pod, a kad se rade razvlacenja dizanje ruku iznad ramena mora trajati bar 2 sec isto tako i spushtanje,a kicma mora biti prava kako bi se izbegli bolovi u ledjima) Unapred cestitam onome ko moze da uradi sklekove sa ustajanjem od 15 do 1.
 
E sad me goshu inspirisao da napisem kako sam ja trenirao kad sam imao rigorozne pripreme...
Trening je trajao 1h a svodio se na ovo...
Zagrevanje, koje se ne racuna u tih 1h... i onda...
5 sklekova(uskih), trcanje 13m, 5 cucnejva, trcanje 13m, 5 sklekova, trcanje 13m, 5 cucnjeva i trcanje nazad 40m...
to se odvijalo u sali... znaci rukometni teren...
I to se radi 30 min bez prestanka...
A onda mali odmor pa...
5 trbusnjaka(sklopki sa pravim nogama), trcanje 13m, 5 ledjnjaka, trcanje 13m, 5 trbusnjaka, trcanje 13m, 5 ledjnjaka i trcanje nazad 40m...
i to tako 30 min...

Kad se preracuna koliko se uradi sklekova, trbusnjaka, cucnjeva i ledjnjaka i koliko se m pretrci cifra je vrlo velika... a verujte da otkazujete od 5 ponavljanja tamo pri kraju...

Naravno velika je razlika kad se trudis da radis sve to sto brze i kad ti trener licni stoji pored glave i vice "BRZE!" :)

Mislite da je lako... probajte ;)
 

Back
Top