Za dial-up korisnike.Obavestenje!

loop

Poznat
Banovan
Poruka
9.128
Cena tel. saobracaja u novoj skupljo tarifi iznosi 90din. za sat a dosad je to bilo oko 11 din. Preko 800% poskupljenje.
U nizoj tarisi iznosi 18 din. za sat a dosad je bilo 5.5 din. Preko 300% poskupljenja.

cisto da znate, jer ove price o 10% poskupljenja je neka druga prica ;)
 
Nije poskupljene 100% nego cak 800% u skupljoj tarifi, jer je cena tog jednog impulsa koji se otkuca u toku jednog minuta citavih 1,5 din. :shock:

A to znaci da ako ste sat vremena na netu u skupljoj tarifi placace te samo za tel. 90 din.
To je po meni apsolutno neprihvatljivo :mad:
 
Gledaj to sa ove strane-> Sad sigurno vecina ljudi prelazi na ADSL i kablovsku.
Da bi dobio ADSL, Telekom ubire deo kajmaka.
Kablovski internet je SBB, IKOM, PTT... Opet Telekom ili posta ubiru vecji ili manji deo, tako da si ga nayebo, kako god da okrenesh.
Ali ja ipak prelazim na kablovski.
Koliko od slecjeg meseca.
I zdravo breee.
 
Ne...
Lokalni i I zona su sada objedinjeni u novu I zonu i po skupoj tarifi te izadje 0,3 din za minut razgovora. Znaci 18 din za sat.
II i III zona su objedinjeni u novu II zonu i u njoj je po skupoj tarifi minut razgovora 1,5 din. Dakle 90 din sat.

Finta je u smanjenu zona. Nekad su bile 4 zone. Lokal se smatrala ista mrezna grup (011, 013, 021 itd...), I zona su bila mesta u okviru iste mrezene grupe, ali koja su ipak bila fizicki udaljenija... tj gomile naselja oko BG-a koja su pod 011 mrezom su recimo bila I zona za pozive iz BG-a. II zona su mesta udaljena do 200km, a III zona preko tih 200km.
Po novom postoje samo dve zone. Lokalna, kad zoves u okviru iste mrezne grupe i druga kad zoves bilo koju drugu mreznu grupu. S tim da mobilne mreze i 041 brojevi i dalje imaju svoju spec tarifu.
U novom sistemu izaci ce te duplo skuplje kad zoves u lokalu, ali jeftinije nego lane, kad zoves prigradska mesta. Takodje ce te izaci skuplje kad zoves vecinu medjugradskih, osim onih koja su preko 200km.

Telekom je udario duplo vecu cifru na saobracaju koji je najprometniji i koji cini ogromnu vecinu. Lopovi anyway.
 
crade:
Telekom nije menjao tarifu za negeografska podrucja, SMIN je ostao 1sat=15 impulsa (posle 21h)!!! :-D

Ako pod ne geografskim mislis na brojeve koji pocinju sa 042 i 041, moam ti reci da gresis. Cim sam procitao tvoj post, konektovao sam se na Eunetov 042 broj i trajanje jednog impulsa je 30 sekundi, sto znaci 1 sat= 120 impulsa x 0,36 din/imp.= 43 din.

Imam ugradjen brojac telefonskih impulsa i na taj nacin pratim potrosnju. Mogu Vam reci, sa telekomove strane je sve regularno i korektno se obracunava osim sto objavljivanjem poskupljenja od 10% vredjaju moju inteligenciju, a to im nikada necu oprostiti! :evil:

Ovakav nacin obrazlozenja poskupljenja usluga koje kontrolise drzava pokazuje kakvo je misljenje vlasti o sopstvenom narodu!
 
Sakura Servis:
Ako pod ne geografskim mislis na brojeve koji pocinju sa 042 i 041, moam ti reci da gresis. Cim sam procitao tvoj post, konektovao sam se na Eunetov 042 broj i trajanje jednog impulsa je 30 sekundi, sto znaci 1 sat= 120 impulsa x 0,36 din/imp.= 43 din.
Imam ugradjen brojac telefonskih impulsa i na taj nacin pratim potrosnju.

Ja pratim potrosnju na sajtu Telekoma preko servisa moj racun i dobijam sledece podatke:
21.05.2006 042110*** 0:00:52 0:49:21 2909sek 48.5min 13imp.
08.05.2006 042110*** 23:57:50 0:01:32 222sek 3.7min 1imp.

Puni broj poziva je 042 110 110 (VeratNet), koji se kako se vidi tarifira kao i pre 1.maja (4min=1impuls, u slabom saobracaju) dok je lokalni poziv duplo skuplji i iznosi 2minut=1impuls sto je ista cena poziva unutar mrezne grupe, odnosno 1minut=1impuls u jakom saobracaju tako da mi nije jasno kako si ti mogao izbrojati tih 120 impulsa.
 
Патрицк:
Ja koristim Verat preko broja 042 11 00 11, stanje na računu pratim takodje preko Telekomovog servisa Moj račun ali tarifira me kao lokalni poziv po novom cenovniku, znači 1 impuls = 1 minut, ili 2 u jeftinijoj tarifi.

Ja sam u prosloj poruci naveo pogresan broj, (naravno Verat SMIN 042 11 00 11)ali tarifiranje mi je po starom cenovniku !!!
Pogledao sam na ES forumu http://www.elitesecurity.org/forum/57 i tamo imaju ista zapazanja u vezi tarifiranja SMIN brojeva 042 1* * * * *.
 
Nemogu da se ulogujem ni na jedan od ta dva broja bez registrovanog naloga kod Verata. Mislim da nisu uspeli da sve 042 brojeve prilagode novom tarifnom sistemu jer na "trzistu" postoji velik broj vrucih telefonskih brojeva koji su ionako bili po paprenim cenama i sa veoma kratkim intervalima impulsa da nema smisla da ga jos skracuju. Verovatno im je promakao poneki broj, pa korisitte dok jos mozete 8-) .
 

Back
Top