Kozni Tumor

DEVIL

Aktivan član
Poruka
1.008
Pozdrav svima.

Ako neko ima, da zna nesto vise o koznim tumorima( vise od onog sto ja znam), molio bi ga da mi ukratko napise.
Kod jedne, meni jako drage osobe, je naime ustanovljen taj tumor.:( i to u predelu uha.
Bila je kod lekara i operisala je to, pa su joj sad rekli da treba dolaziti 12 puta, da vide "sta ce se desiti" i ako ne bude "onako kako su oni mislili", morace seci meso(kozu), sa noge i premestati gore.
Iskreno receno, znam ja podosta o tome, ali me zanima i vase misljenje. Jel ima neko nekog, ko je imao nesto slicno. Sta je bilo posle, kakve su moguce posledice, ne mislim na oziljke i sl. zanima me ono najgore:( .
Znaci jednostavno, ako neko nekog zna ko je imao takav slucaj, sta se desilo na kraju sa tom osobom? Ako ga i odklone,jel moguce da dodje do recidiva?

PS:Kontrolisala je i krv, sve je u najboljem redu, samo eto...

Hvala svima

Pozdrav

Devil
 
Devil, nemoj da brines.U pitanju je najverovatnije rekonstruktivna hirurgija, a nakon operativnog zahvata tog tumora.
Napisi tacnu dijagnozu, koji tumor je u pitanju, itd. a ja cu ti reci vise o tome...
poz
 
...treba da navedes tacnu dijagnozu, ako je u pitanju melanom onda je to najgora varijanta posto je to svakako najopasniji zlocudni tumor koze a svakako jedan od opasnijih uopste....u svakom slucaju nije ne izlecivo ako se na vreme odstrani.....e sad ja ne znam da li je to bio neki benigni ili maligni tumor...koliko je stara osoba?
 
Hvala vam na ogovorima. Cudno, obicno ja tu na forumu postavljam pitanja, na koja niko ne zna odgovor:)

Tacnu dijagnozu ne znam, saznacu je tek u sredu, jer tada idem sa njom kod lekara, u sredu ima opet zakazano da pogledaju ti lekari kakvo je stanje posle operacije.
Sve sto vam mogu za sada reci je, da su ti lekari rekli, da ce pokusati i sa zracenjem.
O kom tumoru je rec, nisam siguran.
To sto rece MI 3 da je izlecivo pod uslovom da se odkloni na vreme me obradova:)
Prosle godine je bila kod lecnika i on je rekao da to nije nista, i dao joj nekakvu kremu, kao ono neka alergija, pa evo ti, ovo ce ti pomoci. ( sad jel' to na vreme il' nije??)
Dok ove godine se to malo prosirilo i odjednom tumor. I to taj isti lecnik koji je rekao da to nije nista joj je sad rekao da je to tumor. Premda kreten sad neda reci, da je on rekao da to nije nista, kao ono "nisi ti nikad bila kod mene".
Osoba nije stara mojih je godina ( 28 to mi je ujedno i zarucnica:(
Ona je bila toliko nervozna, da uopste nije razumela sta su oni njoj rekli, ali rekli su joj kao ono "opasno je, al' nije opasno po zivot". Pa sad ne znam ko koga tu zavarava, oni nju ili ona mene.
Ludim toliko da cu ja na kraju dobiti tumor na mozgu od nervoze:)

Hvala vam

PS: U sredu donosim citavu diagnozu.

Pozdrav
 
Ne volim da spekulisem, ali po lokalizaciji i vrsti lecenja ( hirurgija + zracenje ) samo pretpostavljam da se ne radi o melanomu.
Sacekajmo sredu i ne brinite...
 
Cao

Rec je o tumoru "Basaliom"

Tacnu Diagnozu ce poslati u pismu.

Morace jos jednom operisati, sad su skinuli konce pa su rekli, da ce morati biti sedmicu dana u bolnici, jer ce kasnije morati posle operacije, kad sve totalno isciste, presaditi kozu sa noge gore. I rekli su joj kako ce sve biti u redu i da se ne boji, da po zivot nije opasno.
A ja mu poslao pismo i lepo mu napisao da mi napise sta je tacno,a covek mi napisao samo
1. Operacija
2. Tesko da moze biti izleceno
3. Basaliom

Ja sam mislio da doktori znaju bar sastaviti prostoprosirenu recenicu, brate sta je ovo. Jedno prica, drugo pise.
Sta je mislio sa ovim? Koga on to zajebava.
 
Basocelularni karcinom koze, ili basaliom jeste maligni tumor po klasifikaciji ali ga dermatolozi smatraju benignim zbog toga sto je dobro lokalizovan, obicno dosta dobro ogranicen i ne metastazira. Basaliomi se lece operativno (najcesce) hiruski ili laserom, kod malog broja ljudi ovaj tumor dostigne velicinu koja zahteva opseznu hirusku intervenciji koja zahteva presadjivanje tkiva sa drugog dela tela. Tumor obicno pocne kao bubuljica pa kao ranica koja se peruta i cesto krvari jer biva izlozena svakodnevnom povredjivanju (pranju lica, brijanju kod muskaraca itd). Hiruski se odstranjuje do santimetar-dva od ivice samog tumora kako bi se odstranile sve celije basalioma. Ovaj tuimor najcesce se javlja na kozi lica i glave, usima, nije po zivot opasan, ali kod onih koji su mu skloni (odredjeni tipovi koze prosto imaju sklonost ka ovom tumoru) veoma cesto recidivira na razlicitim mestima ili na mestu oziljka zaostalog nakon intervencije, zato ga je veoma vazno u potpunosti otkoniti pre nego sto se rana zasije. Zbog cinjenice da veoma cesto recidivira cesto se kaze da basaliom 'nije izleciv' sto ne mora u potpunosti odgovarati istini i ne mora da znaci da ce se basaliom ponovo javiti kod osobe koja ga je imala, mada je verovatnoca velika.
Toliko o ovom tumoru, a obaveza je pacijenta prema sopstvenom zdravlju da zahteva od lekara da objasni sve nejasnoce u vezi sa bolescu, pa i sa ovom bolescu i da bude uporan dok ne dobije adekvatno objasnjenje. Osim toga, devil, ti rece da 'znas podosta o tome' pa ne znam kakvo objasnjenje dalje ti je trebalo. I jos - lekari nemaju obicaj da se pimenim putem dopisuju sa pacijentima i njihovim ...prijateljima ili porodicom, zato se nje ni za cuditi mnogo sto ti je doktor poslao samo par recenica, cudi me da je i to uradio (iskreno, to i nije u opisu njegove duznosti).
Pozdrav.
 
..mislio sam da se ovaj tip tumora javlja uglavnom kod starijih ljudi ali eto izgleda da ima izuzetaka ili mozda gresim ,u svakom slucaju koliko sam ja upoznat ovo je svakako najbolja varijanta ako se tako moze reci .."Withdrawn" je naveo razloge....
 

Back
Top