Pekar, lekar, apotekar...

vasa skolska sprema

  • srednja skola

    glasova: 14 15,4%
  • visa skola

    glasova: 7 7,7%
  • fakultet

    glasova: 38 41,8%
  • student jos uvek

    glasova: 32 35,2%

  • Ukupno glasova
    91
  • Anketa je zatvorena .

Copy_Cat

Aktivan član
Poruka
1.639
kolar, stolar, mogao sam biti ja...bilo sta...

zanima me sledece - da li vam smeta kada vas partner ima nizi stepen obrazovanja nego sto je vas? da li vam smetaju komentari okoline ili ne obracate paznju na to?
I obrnuta situacija - da li vam imponuje kada je partner obrazovaniji ili vas bas to nervira pa osecate kompleks nize vrednosti?
i kako sve ovo utice na ljubav...i sex...

postavljam i malu anketu :-D
 
Ok, ja sam student jos uvek.
Nikada nisam ljude ocenjivala po stepenu strucne spreme jer ima onih sa srednjom skolom koji su svestrani i veoma sirokog obrazovanja, a i onih sa doktoratom koji ne mogu da sastave dve recenice i ne znaju ni za sta sto nema veze sa njihovim knjigama.
Sto se tice partnera bilo je jednih i drugih situacija, na kraju se dogodilo da sam izabrala onog sa nizim stepenom SKOLSKOG obrazovanja od mog i nisam se pokajala. Znam da on ne oseca kompleks nize vrednosti jer je jako uspesan u svom poslu, a ni meni nista ne nedostaje. Uvek imamo puno tema za razgovor i zajedno otkrivamo razlicite stvari, prenosimo znanje sa jednog na drugo. JA sam od njega dosat naucila o tehnici, elektronici i raznim drugim vestinama aon od mene pa recimo...o umetnosti.
 
Malo muskaraca moze da se nosi s tim da je zena obrazovanija i/ili uspjesnija u poslu od njih...
Obicno ispocetka sve izgleda ok, ali vremenom kompleksi pocnu da izbijaju na povrsinu...
U sustini, ono sto meni smeta jeste nedostatak ambicije... Ne moze da mi se dopada muskarac, koji nije ambiciozan...
 
imala sam duzu vezu sa momkom koji je zavrsio osnovnu skolu, a zatim upisao srednju, pa imao sve jedinice, a padao razrede, onda je poceo nesto da radi...zabavljali smo se tri godine, ali meni to tada uopste nije smetalo...najvise su me nervirali moji roditelji koji su non stop gundjali kako on nije za mene...i to samo zbog skole...
 
meni je bitno obrazovanje...i smeta mi kad sa nekim ne mogu da pricam o necemu jer je tom poslednja knjiga koju je procitao bila 20000 milja pod morem...
i znaci skola...da ne znaci, niko se ne bi mucio da je zavrsava...
 
drugi primer...brak roditelja mog druga je poceo da se raspada kada je ona pocela da napreduje u karijeri...inace, ona ima fakultet, on srednju skolu...covek se potpuno povukao u sebe dok je ona grabila napred...
ne znam, nekad mi se cini da je sve to potpuno nebitno, nekad da je vrlo bitno...
 
evo prostog primera
kada me neko startuje, ja mu kazem da prodajem kafu...merim na trafici
i onda sve bude prijatno i lepo..smejemo se i razgovaramo normalno
kada kazem istinu, npr. radim kao profesor u srednjoj skoli...eeee
muko moja....
 
Gazdarica:
Malo muskaraca moze da se nosi s tim da je zena obrazovanija i/ili uspjesnija u poslu od njih...
Obicno ispocetka sve izgleda ok, ali vremenom kompleksi pocnu da izbijaju na povrsinu...
U sustini, ono sto meni smeta jeste nedostatak ambicije... Ne moze da mi se dopada muskarac, koji nije ambiciozan...
Muskarci koji imaju "slabije" obrazovanje od zene nece ni traziti takvu...
A mislis da ce se neka ne abiciozna zena svideti ambicioznom muskarcu...tesko ;)

I da odgovorim... studiram i dalje :)
 
Totalno ne gledam na diplomu... cak sta vise jedan od poslednjih podataka koje mi se prilepi za mozak za tu osobu... Bio sam sa vrlo sarolikim profilaom obrazovanja i nikad ih nisam smatrao ni pametnije ni gluplje zbog toga... Cak sta vise prihvatao sam njihovo obrazovanje i inteligenciju onakvu kakva je... ako mi se u drugim stvarima svidjala... Sa druge strane "obrazovanje"(ne skolsko) i razmisljanja neke osobe vrlo gledam... i nekompatibilne izbegavam....

Jedino ne bih voleo da je ona sama iskompleksirana nizom ili visom spremom... jer bi to negativno uticalo na harmoniju i "dobrosusedske" :lol: odnose... Osobe iskompleksirane diplomama treba izbegavati jer je neko natucanje "ja sam bolji/a" "ti si losiji/a" katastrofa za ljubav... Diploma nije odraz znanja... pogotovo ne zivotnog...
 
Па битно је образовање...у ствари само по себи то није битно...али ми је битно њено резоновање, систем вредности, теме о којима можемо да дискутујемо...а већа је вероватноћа да та са већим образовањем може више да одговори томе...

...у ближој/широј фамилији сам окружен образованим женама...и никако ми није јасно како неко може да има комплекс ако му је жена образованија...:shock:
...најбитније од свега ми је људска доброта...баш онако изворна...то ми је потребан услов, али ипак не и довољан. Мислим супер су ти младалачки идеали...али бих ипак волео да у 65-ој имам неког са ким могу да попричам о неким стварима...
...а опет потписујем да проведем цео живот са особама какве су нпр моје баке, домаћице...него да будем са неком до зла бога компликованом вештицом...ма како образованом...
јбт гледам рибу...лепа, паметна...жали се што не може да се уда. Дође ти да кажеш...зато што си компликована у пи*ку материну...:roll:


P.S. Студираааа...:roll: ...ааам.
 
Copy_Cat:
kolar, stolar, mogao sam biti ja...bilo sta...

zanima me sledece - da li vam smeta kada vas partner ima nizi stepen obrazovanja nego sto je vas? da li vam smetaju komentari okoline ili ne obracate paznju na to?
I obrnuta situacija - da li vam imponuje kada je partner obrazovaniji ili vas bas to nervira pa osecate kompleks nize vrednosti?
i kako sve ovo utice na ljubav...i sex...

postavljam i malu anketu :-D

U utopijskom idealistickom pogledu koji pokusavaju da nam utrape deluje da to nije vazno. A kada malo bolje pogledate brakovi i veze se rasturaju zbog sitnica. Treba naci osobu koja je po bitnim zivotnim stvarima slicna nama. I naravno da opet postoji i dovoljan broj razlika. Za mene je nedostatak obrazovanja odraz neambicioznosti, jednostavan nedostatak zelje da od zivota uzmes nesto vise (osim nekih 1 % ljudi koji su ili imali puno srece ili puno talenta pa se ostvarili bez obzira na obrazovanje, koje uzgred uvek potegnu, ali evidentno je da je njih i dalje 1 %).
Smatram da muskarac treba da bude obrazovaniji i uspesniji od zene, jer na njega trebas da se oslonis, od njega nesto treba da naucis.
 
Da ,smetalo bi mi kada bi imao nizi stepen obrazovanja nego sto je moj..U svemu moramo biti na " istoj talasnoj duzini" pa i po obrazovanju .Tesko da ce neki muskarac olako podneti da mu je zena obrazovanija od njega.I obrnuto.Mozda u pocetku ali kasnije te razlike dolaze do izrazaja u mnogo cemu..
 
Copy_Cat:
kolar, stolar, mogao sam biti ja...bilo sta...

zanima me sledece - da li vam smeta kada vas partner ima nizi stepen obrazovanja nego sto je vas? da li vam smetaju komentari okoline ili ne obracate paznju na to?
I obrnuta situacija - da li vam imponuje kada je partner obrazovaniji ili vas bas to nervira pa osecate kompleks nize vrednosti?
i kako sve ovo utice na ljubav...i sex...

postavljam i malu anketu :-D

Nekim mojim momcima je smetalo to sto nemaju zavrsen fax...Meni nije to sto oni nemaju...
Zavrsila sam fax a i da nisam, prihvatila bih sebe takvu kakva sam i nema mesta komleksima...
 
pa ne verujem da veza funkcionise ako su partneri razlicitog obrazovanja.ako on ima samo srednju a ona faks sve je ok. dok ona ne pocne da napreduje(sto neko ovde i napisa,jel?) tada se on ili povlaci jos gore postaje agresivan.a ako je obraovaniji od nje...onda je ona u podredjenom polozaju :roll:
ja znam strasno malo parova razlicitog obrazovanja.dobro,jesam jos uvek malo mladja,ali bar roditelje ortakinja
 
meda_bica:
pa ne verujem da veza funkcionise ako su partneri razlicitog obrazovanja.ako on ima samo srednju a ona faks sve je ok. dok ona ne pocne da napreduje(sto neko ovde i napisa,jel?) tada se on ili povlaci jos gore postaje agresivan.a ako je obraovaniji od nje...onda je ona u podredjenom polozaju :roll:
ja znam strasno malo parova razlicitog obrazovanja.dobro,jesam jos uvek malo mladja,ali bar roditelje ortakinja
A pitanje je kako bi ti reagovala na to sto je neko drugi drugacijeg obrazovanja... a sad pretpostavljati kako drugi reaguju je bezveze... 1000 ljudi 1000 cudi...
 
Pa cela ta prica o obrazovanju nije slucajna, jer je vrlo bitno da pored sebe imas nekoga ravnog sebi, sa kojim mozes da pricas o svemu, ko je inteligentan i ima opstu kulturu. Naravno da ima ljudi sa osnovnom i srednjom skolom koji su sve gore navedeno i naravno da mogu da budu vrlo uspesni...ALI...to su izuzeci. Kao sto su i izuzeci na drugoj strani ljudi koji imaju fakultet a totalni su duduci. I nije sve u tome ko je koliko inteligentan, vec ima mnogo toga u nacinu zivota, razmisljanjima, stepenu kulture, interesovanjima. Nazalost, koliko god ti bio inteligentan, tebi je uvek potrebna nadogradnja. Bolje nadogradnje u tom smilu, nema od fakulteta. Ne moze mi niko reci da ti za 4 ili vise godina ucenja ne istreniras svoj mozak..druga stvar...okruzenje ce ti biti mnogo bolje....trece...sredina ce ti biti takva da nece bas blakonaklono gledati na primitivizme, itd. Jednostavno, ako ti imas fakultet samo postoji veca verovatnoca da ces naci osobu slicnu sebi medju fakultetski obrazovanim ljudima, ali ne iskljucuje mogucnost da ih nadjes medju srednjoskolcima.
 

Back
Top