z.u.t.j.ssds.s.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Do slobode vodi put kojim možemo , ali i ne moramo da krenemo ....

Tako Vi gospodine možete izabrati svoje okvire slobode ,znanjem.
Kad budete rešili da proširite mogućnosti , onda kliknite na prikaz tema u periodu i većem od 1 dana , i sloboda će vam dati veće mogućnosti za žaljenje članova ovog foruma....

Naravno da očekujem da se kritika koja se suprotstavlja vašem mišljenju automatski shvata kao moj lični stav pa samim tim i svih ideja istog autora. To očekivanje je posledica , što je možda apsurdno , upravo slaganjem sa važim mišljenjem o kvalitetu pojedinaca, uz ogradu , da to nije za žaljenje.

Sve je to tok nečega što je prethodilo i što zavisi i od nas samih.....
I od Kelis....
 
E *******, gospodine Patko, mislim da nisam razumeo sta ste hteli da kazete.

U svakom slucaju vam se velikodusno zahvaljujem sto ste dali doprinus ovoj temi.


Gospodin Haralampije Tanasijevic!


odgovor na ovo ispod od gospodina Patka: znam da treba da se klikne tu, meni je sve to jasno, ali to nije tema ove teme. Kelis sam glorifikovao zato sto je namestila da se vidi samo prvih 5,6 tema a da se ostalo ne vidi, pa ko hoce da klikce neka klikce, vazno da je isprva namesteno da se ne vidi. razumete? e dobro.
 
Dragi, poštovani Haralampije, nema šta da se osporava, ova ideja je besmislena, jer zbir uglova u trouglu, tako posmatran, nije 720 stepeni već beskonačno, obzirom da teme ugla možemo postaviti gde nam je volja.
Pozdrav;
 
Lexa:
Dragi, poštovani Haralampije, nema šta da se osporava, ova ideja je besmislena, jer zbir uglova u trouglu, tako posmatran, nije 720 stepeni već beskonačno, obzirom da teme ugla možemo postaviti gde nam je volja.
Pozdrav;

da, tacno je da je posledica ovakvog gledanja ta da vuce za sobom drugu posledicu a to je da je zbir uglova u trouglu beskonacan, to se moze dokazati na multipl nacina, a ne bih sada ulazio u to, vec bilo dobro da se zaustavimo na ovome (dakle na alfa i beta uglovima).

zanimljiv je vas argument kojim se osporava moje tvrdjenje, naime vi tvrdite da je moja ideja besmislena a na osnovu toga sto uvidjate da je nuzna posledica te ideje beskonacni zbir uglova u trouglu. i dobro, kako ste vi osporili ovakvo stanoviste, sem sto ste ga nazvali besmislenim?
 
Haralampije Tanasijević:
a, dobro pitanje! jedno od najcescih koje ljudi postave posle izvesnog vremena. naravno da ne treba vise da se zove trougao. razmisljao sam kako nazvati taj "trougao" sa toliko uglova, izmisljao razna imena, ali nalazim da je najbolje nazvati ga n-ugao. to mi se cini najpravilnije.
ali ako ima vise od tri ugla, to onda nije truogao, a ako nije trougao, ne vazi ni pravilo koje se odnosi na zbir uglova u trouglu.
a sto se pocetnog problema tice, kako uopste razlikujemo duz od ugla? Hm... Da li se ugao od 180 stepeni uopste moze nazvati uglom, jer je to prakticno prava na kojoj se ugao ne vidi ako ne naznacimo teme? :confused:
 
I koja je, onda, razlika između trougla i četvorougla?
Htela sam reći da je ideja budalasta (ili nešto jače) ali htedoh da budem "učtiva" pa sam upotrebila izraz besmislena...
To što postoji, teoretski, ugao od 180 stepeni izazvalo je neku gomilu "filozofskih" rasprava koje nisu ništa drugo do - igra reči, a ja mislim da filozofija ima pametnijeg posla od presipanja iz šupljeg u prazno.
Ali, hajde, zanimljivo je, ako već nema praktičnu svrhu...
Uzmimo da ima beskonačno uglova, onda trougao ustvari ima, periodično, 180, 360, 180... I tako dalje, mislim - stepeni.
Jasno je zašto...
Ali ono što smo prevideli jeste deginicija ugla, za koji važi da može biti oštar, prav ili tup. Ravan ugao je samo termin, i nema neki veliki značaj, ustvari jedina njegova korist (ako je to korist) jeste podrška nekim definicijama koje se već mogu izraziti na daleko jednostavniji i tačniji način...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top