STA MISLIS ?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
ne znam dal si citao mozda knjigu "Moc podsvesti" ili te novije knjige na bazi toga. one objasnjavaju podsvest kao beskrajni univerzum, znaci da se tu nalaze odgovori na sva nasa(ali i sva moguca)pitanja.one govore da podsvest nije samo nesvesno iskustvo tog pojedinca. govori se da je ona zajednicka za sve, ne samo ljude, za sve duse, to je svo moguce i nemoguce znanje(beskrajno). mislim da pojedinac kad umre njegova dusa i dalje ostaje da zivi u toj podsvesti i da deluje kroz nju. u njoj se jednostavno nalaze svi moguci svetovi. oni deluju jedni na druge. ja verujem u reinkarnaciju, verujem da se osecanja nastavljaju, a kakav oblik dobijaju ne znam, mozda bas i ljudski. mislim i to da taj oblik zavisi od od prethodnog zivota(valda nekih zelja i zasluga).ovde mislim na oblik koji bi bio analogan strukturidnk kod coveka.
e eto moih glupih teorija, bolje da se ne prosipam toliko posle ce me jos biti sramota kad kad opet dobijem neku kritiku za ogranicenost, naivnost ili vec sta.
p.s. kako sam krenula mogla bih ja i sektu osnovati
 
Da li neko može da smisli EKSPERIMENT koji bi dokazao ili opovrgnuo postojanje duše, kao i "isprekidanog vremena"?
Mislim da je ovo drugo nekako lako, samo se niko pametan nije dovoljno potrudio...
Ozbiljno pitam, dajte neke predloge :)
 
Ne verujem u reinkarnaciju. Smatram da je covekov organizam poput neke idealne masine... i kada otkaze motor ( srce ) - nema joj spasa.. A samim tim, ne postoji ni dusa, ne znam cak ni na sta ljudi konkretno misle kada kazu "dusa"..
 
bojna:
ne znam dal si citao mozda knjigu "Moc podsvesti" ili te novije knjige na bazi toga. one objasnjavaju podsvest kao beskrajni univerzum, znaci da se tu nalaze odgovori na sva nasa(ali i sva moguca)pitanja.one govore da podsvest nije samo nesvesno iskustvo tog pojedinca. govori se da je ona zajednicka za sve, ne samo ljude, za sve duse, to je svo moguce i nemoguce znanje(beskrajno). mislim da pojedinac kad umre njegova dusa i dalje ostaje da zivi u toj podsvesti i da deluje kroz nju. u njoj se jednostavno nalaze svi moguci svetovi. oni deluju jedni na druge. ja verujem u reinkarnaciju, verujem da se osecanja nastavljaju, a kakav oblik dobijaju ne znam, mozda bas i ljudski. mislim i to da taj oblik zavisi od od prethodnog zivota(valda nekih zelja i zasluga).ovde mislim na oblik koji bi bio analogan strukturidnk kod coveka.
e eto moih glupih teorija, bolje da se ne prosipam toliko posle ce me jos biti sramota kad kad opet dobijem neku kritiku za ogranicenost, naivnost ili vec sta.
p.s. kako sam krenula mogla bih ja i sektu osnovati
LEPO ŠTO SI PROČITALA MOC PODSVESTI,ALI OČIGLEDNO NISI SHVATILA SUŠTINU.
 
Reinkarancija (bar na zemlji) ne postoji!
Zivi$ na zemlji-umire$ na zemlji.
Cak i u slucaju da postoji.
nema nikakvog smisla(na zemlji)
Jer $ta ce ti reinkarnacija ako se ne seca$ pro$log zivota,
dobije$ novu svest-nov zivot-novi oblik(na zemlji)
Ali licno mislim da se covek nakon smrti ponovo radja ali na drugoj planeti.
Sada zivimo na zemlji,
sutra cemo ziveti tamo gde vec nismo.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top