Prava ljubav

DisMisaL:
Alo poliška, oladi malo... U pitanju je samo književno delo, šta ga sad razglabaš: Nema sexa, nema sexa. Možda je Roki Balboa bio piiip . Mislim, osnovno: ne ebava, nešto skakuće oko one male sa đozlucima u prvom delu, ali nema akcije. Ma mora da je piiip. I uz to je gay, ali bar nije rasista, znojav se vaćari sa nekim mišićavim pripadnicima afroameričke zajednice.

Možda su se i dovatili dvatriput preko balkona, ko zna. Aj ti postavi eksplicitne scene sexa u pozorištu toga doba, sa sve muškarcima koji igraju ženske uloge (a ne da nije bilo i takvih predstava). A i nije o tome reč, kao i ostala dela autora prožeto je onovremenom politikom i njenim uticajem na živote i ličnosti karaktera koje opisuje. Mislim da bi zaista bilo besmisleno slušati Hamletove jadikovke kako mu se ne diže sporadi očeve smrti, baaah. Uostalom, zašto čitate knjige koje nemaju slike i nisu parental advisory?!

A sad na temu: Problem je što ljudi previše čitaju. A svako delo, i pored svoje vrednosti, je ipak samo stilizovani prikaz stvarnosti, koji ne možemo tek tako uobličiti da bi mu našli pandan u svetu oko nas. Tako da besmisleni pojam znan kao ljubav zasigurno nije ono što tamo piše, i ne može se porediti sa time.

I prava ljubav nije iluzija, već lapsus. Jer kakva bi to onda bila pogrešna ljubav?


ma , Homer, sve mislim, da se u ono vreme nije tucalo po teatrima.Pa pogledaj , molim te,
Rimsku Arenu......sta se sve tamo nije radilo, pogledaj Babilon, yebalo se na svakom cosku .........Dekameron.........pa sve do Vuka koji je isto tako pisao erotsku poeziju.Ma mislim da je Shakespear puritanac cak i za svoje vreme.Mogo je malo da misli i na buducnost , pa je ipak trebao da Romea i Juliju oboji malo erotski.Yebi ga , gde to ima LJUBAV BEZ SEKSA.I koja ce budala danas da ga cita pored Milera, Nina , .....Ljubavna literatura bez seksa je kao prenos fudbalske utakmice na crno-belom TV.
 
Hellen:
Зборављате да је Ромео провео ноћ са Јулијом у њеној соби......
Значи, јесу били млади..али секса је билооо.....


ooooooo, ......cak proveo noc u njenoj sobi?Ma , bre, nije trebo da se skida sa nje.Pa da vidis dal bi se tako lako ubili.Ljubav i moze da pobedi ovu nasu prostornu i vremensku dimenziju, al
seks je nesto isuvise realno i materijalno da bi mogao "vecno da zivi" .
 
Sonja Wins:
E definitivno je u tome problem! Ljudi previse citaju! :lol: Inace Romeo i Julija su bili zajedno 7 dana i vodili ljubav jednom. Tako da za tih sedam dana nisu stigli da se svadjaju, nije ih ubila svakodnevica... pa je ta ljubav malo relativna... Ko zna sta bi s njima bilo da su ostali zajedno ever after...


ma da su vodili ljubav 7 puta dnevno verovatno o samoubistvu ne bi ni pomislili (kad vide koliko je zivot lep).
 
paul:
ma , Homer, sve mislim, da se u ono vreme nije tucalo po teatrima.Pa pogledaj , molim te,
Rimsku Arenu......sta se sve tamo nije radilo, pogledaj Babilon, yebalo se na svakom cosku .........Dekameron.........pa sve do Vuka koji je isto tako pisao erotsku poeziju.Ma mislim da je Shakespear puritanac cak i za svoje vreme.Mogo je malo da misli i na buducnost , pa je ipak trebao da Romea i Juliju oboji malo erotski.Yebi ga , gde to ima LJUBAV BEZ SEKSA.I koja ce budala danas da ga cita pored Milera, Nina , .....Ljubavna literatura bez seksa je kao prenos fudbalske utakmice na crno-belom TV.
A sto si izabrao bas te slucajeve da gledas... Sto ne gledas neke druge slucajeve... npr zilione normalnih porodica... a sto ne gledas svoje roditelje npr... kakva je situacija kod njih?

Jedino se slazem ovo za crno beli televizor... mada ljubav nije neposredno nuzno zavisna od sexa... ali da neposredno ima veliki uticaj ima...
 
paul:
ooooooo, ......cak proveo noc u njenoj sobi?Ma , bre, nije trebo da se skida sa nje.Pa da vidis dal bi se tako lako ubili.Ljubav i moze da pobedi ovu nasu prostornu i vremensku dimenziju, al
seks je nesto isuvise realno i materijalno da bi mogao "vecno da zivi" .

Јес, верујем да се и ти, кад си имао 15 година, ниси скидао са своје Јулије....:lol:
 
Hellen:
Јес, верујем да се и ти, кад си имао 15 година, ниси скидао са своје Јулије....:lol:


nisam znao da su imali samo 15 godina.Onda to nije ljubav.To je strast, a strast brzo prolazi.Kako kaze Sonja , pitanje je sta bi sa njima bilo da se nisu ubili i da su ostali zajedno jos neko vreme.Posvadjali bi se, izvredjali, opsovali , ponizavali...........i ode Sekspir u piz.u materinu.
 
Petar_Pan:
A sto si izabrao bas te slucajeve da gledas... Sto ne gledas neke druge slucajeve... npr zilione normalnih porodica... a sto ne gledas svoje roditelje npr... kakva je situacija kod njih?

Jedino se slazem ovo za crno beli televizor... mada ljubav nije neposredno nuzno zavisna od sexa... ali da neposredno ima veliki uticaj ima...

hteo sam reci da su likovi Romea i Julije i previse idealizirani i da verovatno uopste ne odgovaraju vremenu i prostoru (rana renesansa) gde su nastali.Iako se radi o realnim , istorijskim licnostima, oni su kod Sekspira toliko misticizirani da prevazilaze realan pojam emotivne veze izmedju coveka i zene.
 
Сасвим су реални и сасвим у складу са својим узрастом (бурне реакције, идеализовање партнера, непромишљени поступци...типичне заљубљене пубертетлије!)
 
Hellen:
Сасвим су реални и сасвим у складу са својим узрастом (бурне реакције, идеализовање партнера, непромишљени поступци...типичне заљубљене пубертетлије!)

...nocni zivot...zene....gadro....:D
 
paul:
hteo sam reci da su likovi Romea i Julije i previse idealizirani i da verovatno uopste ne odgovaraju vremenu i prostoru (rana renesansa) gde su nastali.Iako se radi o realnim , istorijskim licnostima, oni su kod Sekspira toliko misticizirani da prevazilaze realan pojam emotivne veze izmedju coveka i zene.
Dobro sad si to ok rekao... mada si malopre podrazumevao da su u danasnje... a bogimi si rekao i u bivsem vremenu svi ziveli u ogromnom bludu... sto sam morao prokomentarisati da nije istina... A ovo jeste tacno... pogotovo kao neki snovi i imaginacije.. posebno mladje populacije... Ali svi smo bili mladji zar ne... a i lepse je imati neki lep san i zabludu negu neku prljavu i nakaradnu...
 
iluzionista:
Ali ipak moraš prizanti da nije tipičan filmić.. Malo je naopak... Uvrnut... Ali odličan. ;)
A, valjda sam i ja uvrnuta malo...hm, pa i naopaka, ako cemo pravo :) ...pa mi se zato i svidja. Svidja mi se i zato sto jeste neobican, "grebe" ispod povrsine jednog zakerala i tamo nalazi jedno, u stvari, neobicno i divno stvorenje.
Znam par takvih ili slicnih primera iz okoline ;)
 
Ja verujem da postoji prava ljubav, ali ne verujem u Romea i Juliju. To mozhe biti zaljubljenost, ali ne i ljubav, jer nikog ne mozhesh voleti ako ga ne poznajesh. E sad, recite mi da li zaista mislite da je Julija znala broj Romeovih opanaka?:)
 

Back
Top