praznik rada

ja ne znam o chemu je neverovatan piso...al sam iz citata provalio da je surova faca...hah...10kre

ne pazite yebe se meni za dan rada...i ja kad mogu idem u prirodu pecanje urlanje il jednostavno izlezhavanje...al mi se dopada ideja da jednim danom svi idu u prirodu...na stranu matori shtakori koji ceo dan sede pored zhara ne bi li ispekli brava...mislite na decu koju ti isti shabani da nije prvog maja ne bi izveli ni do parka...pa kao trche svuda gledaju u svaki zhbun...mislim lepo je shta ja znam...moji matorci i nisu bili u tom tripu da se kao druzhe i idu na piknike...al je meni ideja skroz dobra...pa makar jedan shugavi dan godishnje...
 
***za antuna***
Nije li ovo, gledanje ljudi kroz toliko predrasuda ,nekog spota prepunog ironije i sarkazma , da se nikakva drugačija realnost ne može ni naslutiti , a kamoli prihvatiti.....
------------------------------------------------------

A za ostali deo foruma bih rekao , da ne treba moderator ukidati ili brisati postove neverovatnog, čak i kada su čisto uvredljivi. Jedno je zbog izuzetno duge putanje koja je potrebna da bi se od idealno uklopljenog i finog džentlmena stiglo do pozera , sujetnog i nadmenog.
Drugo je zbog jasno naznačenih i sada već neprikrivenih motiva , stavova i metoda ponašanja onih koji bi da jašu prema onima koje bi da jašu.....
I na kraju zato što u tim rečima ima i istine, koji veliki broj ljudi gleda kao istinu ili se nada da je istina , a i nešto i jeste istina....
Nešto od toga mora biti tako , nešto nikako ne mora biti tako.

Zanemarite to što mnoge stvari koristi u lično demagoške svrhe , u poništavanje vrednosti banalnim preterivanjem nekih osobina do visokog nivoa degenerisanosti.....
Poslanički klub pozera ovde očigledno ima svog glasnogovornika.....i to je jako pohvalno.....
 
Meni je divno da se igram sa patkom.
Jedino što mi se bljuje dok čitam.
Idiote treba čitati selektivno.
Uvek se čudim samoupozdanju koje pomenuti stupido poseduje, ali to je samo isajavanje gluposti mizernog, jadnog, retardiranog ...čoveka?...Ne, nekog ko samo pokušava da to bude, znajući da je svaki njegov pokušaj osuđen na neuspeh.
 
Nekad odem na Frusku Goru, nekad s drustvom na Kamenjar (trenutno poplavljeno - obala Dunava, N. Sad). A cesce se desi da imam gomilu obaveza, pa radim na praznik rada.

Dokle ce se ova dvojica raspravljati, da ne kazem svadjati? Eto, kako su muski principjelni, bas se drze svog stava (mada ne kapiram - toliko su apstraktne ove rasprave)....
 
Evo da smanjim apstraktnost....rasprave....

Gospodin neverovatni ima neka znanja i iskustva koja su sama po sebi vredna...
Medjutim njegov karakter, njegova ličnost sputava korištenje i ispoljavanje tih znanja jer sama ličnost ima jače prioritete.....ili u prevodu bitnije mu je biti pozer nego se koristiti snagom svojih argumenata i istina onda kada to jesu, a malo odmoriti kada to nisu....

Tako "u borbi" u stvari vrši dobro razdvajanje publike na one koji primećuju "baš mu je zapušio usta" i na one koji više gledaju argumente koji se upotrebljavaju....Ali to mi je lično nebitno.....

Meni je više krivo , što je osoba kao neverovatni , dovoljno dugo bila uvažena i pristojna na forumu , mojom krivicom pretvorena u otvoreno nepristojnu (mada razotkrivenu) osobu.
Tu se možda i pokazuje koliko karakter prema znanju i umeću može biti ograničavajući, u ovom slučaju ne zbog sputavanja , kako se obično dešava , ili lenjosti , već terajući i pretvarajući znanje u demagoško oružje, ličnost u makijavelistički orjentisanu , gordu i snobovsku osobu, čineći znanje osnovnim sredstvom zloupotrebe........

Čuli ste milion puta opravdanje za slične sukove ličnosti i znanja ......."ništa lično",,,,
Nevezano za temu , ali dobar primer povezanosti i nerazdvojivosti svih aspekata ljudskog rada i osobina......
Tako , da se zna , ne možete nikada reći .....:
-ovo je samo posao , tu moram tako....
-ne mešam posao i lično
-znanje se tretira kao roba, znalac kao rob, znalac sebe teši osvetom, a znanje kao moć..Samo ako je osoba ličnost ovo ne važi.....

Može li se verovati njegovom znanju. NE.
Jer ga viši cilj može menjati kako demagoški nastup zahteva radi pobede....
Tako nastaje politikant.....
 
Praznik rada...bzv...ja sam kao klinatz mislio da tada bash mora da se radi...poshto je praznik rada...nekako mi se ne svidja ovaj praznik...idealizuje globalizaciju,zaludjivanje ljudi...svi drndaju u jedan isti qratz ceo svoj zhivot za neq penzijicu...bednu...i onda ovi to pretvore u praznik...to je ko da udarish choveka,a sutra mu donesesh cvet...bzveze...
 

Back
Top