Ceda Jovanivic: Hapsenje Kljajevica udar na Specijalni sud

Alekasandar2:
Na konferenciji za novinare Ceda Jovanovic je rekao da je hapsenje Kljajevica udar na Specijalni su d da bi se on naterao da podnese ostavku.

Ma znao sam ja da su kriminalci u ovoj zemlji nevini, a i toda je ceda u zalosti za njima.

hahaha
pa normalno da ce ceda da brani kljajevica kad je i sam umesan ... citao sam u novinama da se spremaju nova hapsenja ali politickih
 
Konferencija za stampu LDP i GSS, danas, Pink.


B-92 vesti:
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2006&mm=04&dd=16&nav_category=120&nav_id=195016
LDP ne želi da bude advokat Goranu Kljajeviću, već da upozori na političko i kriminalno zaleđe tog slučaja, kaže predsednik Liberalno-demokratske partije Čedomir Jovanović , ističući da je u pitanju obračun sa predsednikom Veća koje sudi za ubistvo premijera Đinđića, a to je sudija Marko Kljajević, brat uhapšenog predsednika Trgovinskog suda.
Prema njegovim rečima, cilj pritisaka na Marka Kljajevića je "uništavanje sudskog procesa koji on vodi u specijalnom sudu i koji se u maju, kada bi trebalo da svedoče stručnjaci iz Visbadena, približava otkrivanju potpune istine o ubistvu Zorana Đinđića: "Kreatori teorije o trećem metku, kreatori teorije o foto-robotu, ljudi koji su kriminalizovali Zorana Đinđića i njegovu politiku a potom i sve osobe koje su bile u bilo kakvom kontaktu sa njim, kreatori su kampanje koja se u ovom trenutku sprovodi protiv Marka Kljajevića, zloupotrebom hapšenja njegovog brata Gorana Kljajevća".
Jovanović je takođe optužio nedeljnik NIN da je u poslednjem broju zloupotrebio njegovu privatnu fotografiju sa nedavno uhapšenim Sekulom Pjevčevićem, koji je kao i Kljajević označen kao član organizovane kriminalne grupe: "Ako je problem to što se u društvu deset ljudi pojavio on pre šest godina, onda u redu. Nije tačno da je finansirao LDP, pre svega zbog toga što nije imao novac za tako nešto jer je morao da plaća reket o kome je on otvoreno govorio i zbog čega mislim da je sada i uhapšen".
Jovanović tvrdi da su autori teksta u NIN-u u kome se on dovodi u vezu sa Pjevčevićem saradnici BIA-e. U nedeljniku NIN kažu da su sve optužbe koje je na njihov račun izneo Jovanović čista glupost i da ne žele to ni da komentarišu.
Anastasijević: Neopravdane optužbe Jovanovića
Novinar nedeljnika Vreme Dejan Anastasijević smatra da nisu opravdane optužbe lidera LDP-a. Anastasijević ističe da će proces koji vodi Marko Kljajević po svemu sudeći biti završen pre nego što se okonča istraga protiv njegovog brata Gorana: "Ukoliko bi neko pokušao da ucenjuje Marka Kljajevića preko sudbine njegovog brata pretpostavljam da bi on prvi trebalo nešto u vezi s tim da kaže. Priče o korupciji u Trgovinskom sudu nisu od juče, one su krenule i pre nego što je proces uopšte krenuo. Za sad, na kraju krajeva, sve što imamo jeste krivična prijava protiv Gorana Kljajevića, a kao što se zna proces za ubistvo Đinđića je pri kraju u prvostepenom delu koji vodi Marko Kljajević i sve su indicije da će taj proces biti završen pre nego što se podigne optužnica protiv Gorana Kljajevića".
 
Komentari B-92:


Aman, Cedo! Uvek se slazem sa tvojim stavovima, ali ili pazi sta pricas ili gledaj da te novinari ne istrzu iz konteksta, jer ova izjava deluje potpuno diletantski!(Maja K., 16. april 2006 14:57)



Ovaj Ceda ne prestaje da me razocarava...(stratus, 16. april 2006 15:01)



Ovo apsolutno stoji, a imajuci u vidu kako drzava tretira poternicu protiv Mirjane Markovic, zasto ne bi na isti nacin tretirala ove ubice koji ce iz zatvora dogodine izaci i jednostavno nestati. Kad stanu jednog dana Sormaz ili Mamula pa pocne da nam objasnjavaju da nesto nije moglo "formalno-pravno", bice kasno. Jos ce ispasti Jocic u pravu - nije bitno gde je ovaj bio, sta je radio, "bitno je sta ce se kasnije dogadjati" - istorijska izjava, zaista.(Kum Djole, 16. april 2006 15:04)



Ovo je za valjanje po podu od smeha. Tako je to kad kadet, i to jos prilicno netalentovan, pokusava da igra sa seniorima (koji cak nisu ni neki igraci ali su i takvi za njega neprikosnoveni).(Miroslav, 16. april 2006 15:58)



Jer, cese se onaj koga svrbi, zar ne?(Aleksandar, 16. april 2006 16:24)



Vec sama cinjenica, da je Skupstina Srbije jednoglasno (znaci i opozicija) usvojila ukidanje imuniteta sudiji Kljajevicu, govori u prilog tezi, da su dokazi o njegovoj krivici prezentirani na sjednici odgovarajuceg odbora Skupstine vise nego ubjedljivi. Gosp. Jovanovic ovakvim populistickim izjavama ukopava liberalne ideje i liberalni drustveni koncept, koji su u Srbiji nazalost tek u povoju. Glasaci, koji zele liberalnu Srbiju ce se poslije ovakve izjave morati zapitati, da li gosp. Jovanovic i njegova stranka zasluzuju da budu nosioci ove ideje.(leonard, 16. april 2006 16:29)



Pa jesmo rekli da sudstvo treba da bude NEZAVISNO u normalnoj drzavi? Kako nam tesko ulaze u glavu elementarne stvari, a svima puna usta demokratije!(Branka Nicija, 16. april 2006 16:54)



Dok je Ceda bio na vlasti tada je Kljajevic bio ostatak Milosevicevog aparata, sada kada Ceda nije na vlasti, na Kljajevica se vrsi pritisak? Da li moze ljudsko bice u Srbiji da ima isti stav bez obzira na to da li je na vlasti ili ne?(Maja, 16. april 2006 17:13)



Da li je moguce da svaki potez ove vlasti ,Ceda pokusava da istrgne iz konteksta???(Majstor, 16. april 2006 17:42)



Vazno je da je neko konacno rekao ovo. To da li je Goran Kljajevic mafijas ili ne nema veze sa njegovim bratom i vec je izbvesno da ce Vojislav Kostunica ovo hapsenje pokusati da iskoristi za jos jedan napad na specijalni sud.(Mashan Stankovic, 16. april 2006 17:46)



Do sada sam se uvek slagao sa Cedinim stavovima, ali ovog puta me je stvarno zacudio... Pa zar je sve kod nas politikanstvo i jeftina namestaljka, sve je neka ucena i pritisak? Kako ce se to vrsiti pritisak na Marka Kljajevica ako je cela optuzba protiv njegovog brata neutemeljena? Pa nije uhapsen samo Goran Kljajevic, nego bulumenta njih, ukljucujuci i jednog radnika MUP-a. Sve je to zbog pritiska, a? Uostalom, slozicemo se da gospoda jesu braca, ali su i odrasli ljudi koji sami cine svoje izbore u zivotu, nisu vezani pupcanom vrpcom nego sami odgovaraju za svoje postupke. Sta ima Marko Kljajevic sa tim sto je cinio njegov brat?(Posmatrac, NL, 16. april 2006 18:03)



Sve sto je novinar lista 'Vreme' Anastasijevic rekao je tacno. Dok je Ceda ovom izjavom samo pokazao svoje pravo lice pred onima, koji ne vide ili ne zele da vide da je Ceda sklon potpuno besmislenim izjavama samo kako bi terao vodu na svoju vodenicu.(BT, 16. april 2006 18:33)



Kad sam procitao Cedin komentar o hapsenju Kljajevica, umalo sto se nisam sokirao.Ovom izjavom ne moze se reci da Cedo odobrava ili stiti korupciju i privredni kriminal,ali u svakom slucaju komentar nije dobar,jer je indikativno da on time gubi politicke poene kod velikog dijela srpskog naroda.Mislim da takvom politikom nece daleko stici.(Saret, 16. april 2006 18:47)



Da samo jednu stvar rascistimo: Goran Kljajevic je postavljen na celo Trgovinskog suda POSLE 5. oktobra - do tada je bila Milena Arezina poznata po kranje "liberalnim" stavovima i prilicno cudnom interpretiranju zakona u pogledu opozicije i veliki obozavalac lika i dela SM-a, prema tome o postavljenju Gorana Kljajevica - Ceda ima stosta da kaze off-the-record(Sta je bilo posle, 16. april 2006 19:03)



A mozda je Dinkic ubio Kenedija? Sta mislis ti Cedo???(Bata, 16. april 2006 21:13)
 
Alekasandar2:
Na konferenciji je bilo pitanje novinara dali mu je neki tip, nemam pojma kako se zove poklonio dzip.
Ceda je odgovorio, kao kazete sad ovaj mi poklonio, sad zemunci, pa da se dogovorite.

Mislim u pravu je covek. ali neka mi , kako je u Evropiu i red pokaze racun za dzip, i svoj izvod iz prihoda. Inace, brava zbog ne placanja poreza.

A sto samo Ceda recune i Cedi brava sto ne kazes tako i za druge?
 
Kako mozes da tvrdis da sam pobio 300 Muslimana!!!!!!! Ja imam samo 19 godina! kad je bio rat skoro da nisam ni znao de je Bosna! Ali svakako bi pobio ne 300 neo 3000 mudzahedina koji su vrsili teror nad srpskim narodom! Nikao neduzne! Homoseksualnost je bolest i ja sam protiv bolesti medju svojim narodom! evropski sam orijentisan ali nisam za to da mi kao narod izgubimo identitet! Inace kao osnovac sam zbog protesta protiv milosevica bezao iz skole! Toliko za ovog Aleksandra velikog srpskog kvazi nacionalistu!
 
neboysha:
Kako mozes da tvrdis da sam pobio 300 Muslimana!!!!!!! Ja imam samo 19 godina! kad je bio rat skoro da nisam ni znao de je Bosna! Ali svakako bi pobio ne 300 neo 3000 mudzahedina koji su vrsili teror nad srpskim narodom! Nikao neduzne! Homoseksualnost je bolest i ja sam protiv bolesti medju svojim narodom! evropski sam orijentisan ali nisam za to da mi kao narod izgubimo identitet! Inace kao osnovac sam zbog protesta protiv milosevica bezao iz skole! Toliko za ovog Aleksandra velikog srpskog kvazi nacionalistu!


Neboysha, pogledaj sta pise ispod "Sarkazam"
To je sve bilo pod znacima navoda:) :) :)
Cim si spomenuo da je Ceda krimknalac, ja sam napiso sta bi sve demokrate opuzile tebe ako im diras ljubimca:)
Sarkazam neboysha:)
 

Back
Top