Ati Radeon X 800 ....HIGH Performance........

vertis

Zainteresovan član
Poruka
206
Pozdrav.
Imam graficku kartu Ati Radeon X 800 ,256BIT 256DDR3 (SA PASIVNIM HLADJENJEM),
u programu Ati CATALYST -opcija Standard Setings-uklucio sam opsciju na HIGH Performance
,a pre toga je bilo na opciji "BALANCED".

Ukljucivanjem te opcije ZA VISOKE PERFORMANSE igre su pocele da seckaju...

Interesuje me da li se ova opcija sme ukljucivati bez odredjenog overkloka,odnosno
da li takav postupak ostecuje kartu...........

Molim konkretnije odgovore,..bez preskakanja sa teme na temu.
Unapred zahvalan.
 
To sto si namestao u ATI Catalyst-u nema nikakve veze sa seckanjem u igrama.
Ono sto si ti namestio jeste da ti karta radi sa vecim performansama na racun kvaliteta slike. To znaci da si povecavanjem te opcije na primer iskljucio AA , kvalitet textura itd itd.
U sustini mislim da tebi secka zbog pregrevanja.
Kazes da je pasivno hladjenje....kladim se da imas Gigabyte.
Ako sam pogodio....preporucujem ti da ovog momenta kupis Zalman cooler (30e) ili jeftinija varijanta...da skines hladnjak, zamenis pastu (jer je ova trenutno tvrda kao zvaka).
Ovo ti sve pricam zato sto sam ja takodje "ponosni" vlasnik ATI-ja sa pasivnim hladjenjem (Gigabyte) .....igre su mi seckale, pucale......a temperatura je rasla i preko 80 C .......koju sam otklonio u roku od 30 dana kupivsi ALCu Zalman :)
 
hvala brate za pomoc............
moze li dodatno pitanje?
ako je odgovor potvrdan........
instalirao sam Gta III,...ponekad mi secka,
takodje sam instalirao COD2 i radi savrseno.

Da li mogu podesavanjem nekih opcija kod karte to da resim?
Mozda je Gta...."sa neispravnim softverom".................
 
Pazi sve je moguce.....secam se da je meni takodje zezao GTA pa sam to resio driverima.
Eksperimentisi .....ne mozes nista zeznuti :).
Medjutim.....imao sam takodje iskustvo sa seckanjem u nekoj zastareloj 3d igri gde se karta toliko zagreala da sam dobijao artifakte po ekranu dok mi COD 2 radio bez problema. Kada sam pogledao temperaturu iznosila je oko 95 C !!!! Dok je npr COD2 zagrevao oko 75 - 80 C. Cudno.....ali treba razmisljati o tome.
Predlazem ti da instaliras ATI Tray Tools....i tamo u opcijama namestis da ti u uglu ekrana prikazuje temperaturu karte. tako ces najbolje videti da li je do temp-a ili do drivera :)
 

Back
Top