Visual Studio

Pa ja mislim da bese nekako ovako:

CommonDialog1.filename="Ime fajla"
open commondialog1.filename for output as #1
print #1, "Ovde ide tekst za zapamcivanje" ili bez navodnika string
close #1

i to je to!

Ako treba jos nesto tu sam online!
 
Fox:
Pa ja mislim da bese nekako ovako:

CommonDialog1.filename="Ime fajla"
open commondialog1.filename for output as #1
print #1, "Ovde ide tekst za zapamcivanje" ili bez navodnika string
close #1

i to je to!

Ako treba jos nesto tu sam online!

Fox ajde molim te malo opširnije ubijam se već nekoliko meseci. Please, please...
 
Momci hvala svima na nesebicnoj pomoci... Uz malo kombinacije dosao sam do resenja :)
_________________________________
Dim filename As String
filename = "proba.txt"
Open filename For Append As #1
Print #1, tottime(1), "neki text"
Close #1
_________________________________

Sad je teka proba.txt otvorena za dodavanje stringova, ako zelimo da otvorimo teku kao izlaz ali da brise predhodne stringove u teci koristimo Output a za citanje teke koristimo Input umesto Append... tottime(1) je promenljiva koju sam ja koristio u svom programcicu a "neki text" moze da bude bilo koji tekst pod navodnicima... Eto Milose, nadam se da je i tebi sad jasno!
Jos jednom hvala puno svima...
:)
 
Dobar nacin za cuvanje podataka je koriscenje Windows-ove registry baze. Iz VB mozes da citas i pises u nju pomocu Windows API funkcija (ne znam ih napamet, lako se pronalaze na web-u)
 
Znam rad sa registrima, ali u mom programu bilo je reci o bazi koja zauzima nekih 2 do 3 mega, a stim bi upropastio reg :o) hvala anyway
_________________________________
Nego sad imam jos jedan mali problem, mozda deluje smesno al ubijam se danima... Kako da stavim da form bude on top??? :o) jeste prosta stvar, al ebi ga, zeza me...
hvala unapred
 
Из ропотарнице ти заиста желим много среће са таквом животном филозофијом - а и без ње. Ја се максимално трудим да се држим тог правила.

Па жао ми је то да чујем. Пожелео бих и ја теби много среће али сумњам да ће помоћи.
 

Back
Top