Da li ste napisali neki virus?

cvele2

Ističe se
Poruka
2.133
Interesuje me ima li ovde nekog ko je ili je makar probao da napiše neki virus. Ja sam hteo. Pokušavao sam da razumem sve one silne tutoriale sa interneta, ali uzalud! Ili se radi o nekim starim sistemima ili su ga napisali samo tako da oni mogu da ga razumeju!
 
pre jedno 7, 8 godina na newsu smo se organizovali i svako je slao na news viruse koje je imao izolovane na racunaru. Moram priznati da je bilo mnogo simpaticno. Tada sam poskidao gomilu zanimljivih
Recimo bio je jedan koji se pali samo nedeljom i ako ukljucis kompjuter u nedelju on napise da je danas nedelja, dan za odmor i ugasi racunar :lol:
Ili jedan sto te jednom mesecno izazove na partiju pokera. Ako pobedis , nista cestita ti a ako izgubis formatira ti HD :lol:
I lepo ih ja drzao izovovane da bih ih malo proucavao kad prc slucajno sam pokrenuo antivirus cek i ne znam kako se desilo (posto uvek stavim da ja izaberem sta da radi a ne automatsko) bilo mi ukljuceno automatsko dizinfikovanje i AVP mi obriso celu kolekciju :lol:
 
Pa potrebno je da znash programirati u nekom od programskih jezika... tu onda dolazi poznavanje principa rada rachunara, operativnih sistema, mreza, ... nije teshko :) Pola tone knjiga, par godina uvezbavanja, i onda kad sve to nauchish mozesh da nadjesh neki posao kao programer i normalno zaradjujesh za zivot, a ne da se igrashpisanjem nekih virusa... To je bar moje vidjenje
 
tab503:
pre jedno 7, 8 godina na newsu smo se organizovali i svako je slao na news viruse koje je imao izolovane na racunaru. Moram priznati da je bilo mnogo simpaticno. Tada sam poskidao gomilu zanimljivih
Recimo bio je jedan koji se pali samo nedeljom i ako ukljucis kompjuter u nedelju on napise da je danas nedelja, dan za odmor i ugasi racunar :lol:
Ili jedan sto te jednom mesecno izazove na partiju pokera. Ako pobedis , nista cestita ti a ako izgubis formatira ti HD :lol:
I lepo ih ja drzao izovovane da bih ih malo proucavao kad prc slucajno sam pokrenuo antivirus cek i ne znam kako se desilo (posto uvek stavim da ja izaberem sta da radi a ne automatsko) bilo mi ukljuceno automatsko dizinfikovanje i AVP mi obriso celu kolekciju :lol:
E, šteta za takve viruse. Otišli su u večna lovišta. :lol:
Zanimljiva ti je bila ta kolekcija. ;)
 
Virus koji recimo brise pariciju C: je svega nekoliko redova napisano u Notepad-u i sacuvano kao *.bat. Dovoljno je da se pokrene taj "bat-ic" i da napravi cudo.
Samo mislim ja covek moze sa compom da radi toliko dobrih i zanimljivih stvari, da crta, pravi muziku kao u pravom studiju, radi prezentacije, da upoznaje ljude, da pronadje bilo koju informaciju na netu.......Tako da je to sa virusima toliko jadno da......................
 
pa nije poenta u skupljanu virusa sa neta, to moze svaki choban, poenta je napisati virus....
nije da podrzavam to, ali skidati viruse sa neta, i hvaliti se sa tim je...u nedostatku bolje reci - jadno....
ili napisi virus ili trojanac, pa se ku*ci ili sedi kuci i cuti.....
sta sad, ja cu da skinem virus sa neta, pa cu da posaljem nekom i postacu haker....

mislim, ne razumem tu tvoju recenicu 'nemoj se zamarati tim pisanjem'...ako hoces da naucis nesto napisi sam...
sto bi se neko zamarao da nauci kako da napise Hello World u c# kada moze da skine sa neta...mislim stvarno....
 
tab503:
pre jedno 7, 8 godina na newsu smo se organizovali i svako je slao na news viruse koje je imao izolovane na racunaru. Moram priznati da je bilo mnogo simpaticno. Tada sam poskidao gomilu zanimljivih
Recimo bio je jedan koji se pali samo nedeljom i ako ukljucis kompjuter u nedelju on napise da je danas nedelja, dan za odmor i ugasi racunar :lol:
Ili jedan sto te jednom mesecno izazove na partiju pokera. Ako pobedis , nista cestita ti a ako izgubis formatira ti HD :lol:
I lepo ih ja drzao izovovane da bih ih malo proucavao kad prc slucajno sam pokrenuo antivirus cek i ne znam kako se desilo (posto uvek stavim da ja izaberem sta da radi a ne automatsko) bilo mi ukljuceno automatsko dizinfikovanje i AVP mi obriso celu kolekciju :lol:

hahaa.. bas sam se nasmejala.. danas je nedelja... boze, boze :D
al nije bezazleno... ( i dalje mi je smesno.. :-D )
 
cvele2:
I dakle niko mi neće reći ...

pazi ovako..Ako ocjesh da skinesh s neta neki virus ili josh gore virus creator-e razne, ugasi komp i prodaj ga odmah. Svaki program koji ima na netu je provaljen. Za virus sa neta postoji antivirus. uvek . Dalje. Ako zhelish da pravish svoj virus, to u principu i nije teshko. Jedan exe fajl u kom pishe /run format c:. Ali...Ako zhelish neki slozheniji virus imacjesh muke..Mani se tutoriala sa neta..I to je provaljeno..Samo uzmi neki programski jezik i nauchi ga. Bash ga nauchi . Posle ti necje biti problem da napravish virus koji ume da bude zeznut..
 

Back
Top