Srpski virus ~ nije stetan ali nervira :lol:

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

loop

Poznat
Banovan
Poruka
9.128
Ja prosto ne mogu da verujem kako se nas gloopi narod prima.
Pazite svi ba da zarade ogromne pare a da nista ne radi nego drugi da rade za njih.

Verovatno je i do vas stigao ovakav mail ali ako nije procitajte samo kakve sve budalastine ljudi pisu:
Postovani korisnice ove E-mail adrese!
Ovaj tekst koji Vam saljem, stigao mi je od jednog prijatelja.
Tekst je bio na njemackom jeziku.
Uzeo sam za pretpostavku da se ovo sto cinim, mozda ipak moze
isplatiti, pa sam ga preveo na nas jezik.
Evo prevoda:
"Normalno ne saljem obavijestenja ove vrste, ali ova vijest
dolazi od jedne jako dobre prijateljice moje prijateljice, koja je
pravnica i cini se kao interesantna mogucnost. Ako ona tvrdi da
funkcionira, onda i funkcionira. U svakom slucaju, ne moze se nista izgubiti

Ispricala mi je sljedece:
Ja sam pravnica i poznajem zakon. To je cinjenica. Nemojte se zavaravati, AOL i Intel drze svoja obecanja iz straha da budu dovedeni pred sud i konfrontirani sa milionima, kako je Pepsi Kola nedavno ucinila sa General Electric-om.
Dragi prijatelji, ne smatrajte ovo za neku glupu salu. Bill Gates upravo brani svoje bogatstvo. Ako na to ne reagujete, moze vam kasnije biti zao. Windows je jos uvijek najcesce koristen program. Microsoft i AOL upravo eksperimentisu njime pomocu e-majlom poslatim tekstom (e-mail beta test). Ako ovu postu posaljete prijateljima, Mikrosoft ce moci slijedit njezin trag dvije sedmice.] Svakoj osobi koja ovu obavijest posalje, Microsoft placa 245 eura. Za svaku osobu kojoj ste ovo poslali i koja to dalje proslijedila, placa Vam 243 eura. Za trecu osobu u nizu, Microsoft Vam place 241 euro. Nakon dvije sedmice ce Vam se Microsoft obratiti sa molbom o potvrdi postanske adrese da bi Vam poslao cek.
Uz srdacan pozdrav
Ja sam ovo smatrala prevarom, ali dvije sedmice nakon sto sam ovu porukuprimila i poslala je dalje, zamolio me je Microsoft za moju postansku adresu i dobila sam cek na 24 800.- eura. Vi morate odgovoriti prije nego sto se ovaj test zavrsi. Ako neko od vas ima tu >> mogucnost, treba da je iskoristi. Za Billa Gatesa su ovi troskovi za jednu natjecajnu kampanju. Molim, posaljite ovu poruku na onoliko ljudi koliko je to moguce. Trebalo bi da dobijete najmanje 10 000 eura. Ja ne bih proslje?ivala ovu poruku dalje, ako od toga ne bih imala korist.
Jedna poznanica moga oca koja se prije nekoliko mjeseci ovdje doselila, pokazala mi je, kad sam je posljednji put posjetila, njezin cek. Suma je iznosila 4 324,44 eura. Tetka jednog dobrog prijatelja, teta-Patricija koja radi za Intel, je upravo za dalje slanje ove poruke dobila cek u iznosu od 4-543,23 eura.
Kao sto sam kazala, ja poznajem zakon i tacno je da Intel i AOL upravo pregovaraju o jednoj fuziji koja bi ih ucinila najvecim ponudjivacem usluga na svijetu. Da bi potvrdili da je njihov program od svih najkorisceniji, sprovode ovaj test".
Posto sam ovim zavrsio njemacki prevod i poslao Vam ovu poruku, ostaje mi da vjerujem da cete je i Vi dalje proslijediti i da nije neslana sala. Ja sam probao, probajte i Vi!
Sa Vase strane nije potrebno na tekstu nista mijenjati niti dodavati. Jednostavno pritisnuti "Forward" i poslati sto vecem broju primaoca Pozdravlje Vas M.Jovanovic

E zamislite molim vas tu tvdnju kako Microsofi i AOL mogu da prate na koliko mailova je poslata ovakva poruka a da se ne klikne ni na jedan link u mail :lol:

Koliko je nas narod gloop sad ce da spamuju ovim mailom kao ludi, videcete...
A zamislite da jos svi imaju VISA kartice pa pecarenje bi bio najunosniji biznis u ovoj zemlji.
Onaj ko je sastvaio ovaj mail, upravo je lansirao najveci virus u Srbiji :lol:
 
Hiiiii...
@ loop, nije nikakvo cudo da se ovakve stvari pojavljuju. Ljudi nasjedaju na svasta, pa to se moze da vidi i ovde na forumu, kada nas spameri pocnu da zatrpavaju kojekakvim primamljivim ponudama..

Ko je upoznao materiju spama, prepoznace ovaj tekst kao takav, ko nije ostaje da nasjedne..

Na zalost jos uvijek je vise onih koji nasjedaju..

Poz.
 
Jes da nije prošlo 7 dana, ali mogu se pohvaliti da još uvek nemam takve probleme. Ali video sam na ovom forumu nešto slično! Naime, neko je post-ovao poruku o MLM programu preko kog se može doći do ogromnih para. Ja ga kontaktiram i on mi pusti mail sa "ATRAKTIVNOM" ponudom, kao naručuju se neki reporti koji koštaju po 5 evra, pa se onda šalje ponuda drugima, pa drugi naručuju od tebe, itd. Mada mogu reći da sam zamalo naseo na to!
Tu ponudu sam malo prepravio na svoj način, tj. hteo sam da izvedem malu prevaru. Uzmem i prepravim stavke da porudžbine idu pravo meni i pošaljem tako jedno 100 primeraka te ponude. I, šta mislite, jel naručio neko? NE! Tako da vaš primer nije jedini! A zanimljiva informacija je da se to radilo i mnogo ranije i pre računara, samo drugačije.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top