Abu Dhabi... Dubai

Tesko da ce turisticku vizu dati zeni mladjoj od 25...Moja sestra je dosla u avgustu prosle godine kada je vec imala punih 25, a u agenciji su me pitali koliko ima godina. Mada, nista nije toliko striktno...Sigurna sam da Pakistanki ispod 25 nece dati sigurno (imala sam takav slucaj u firmi), Nemica koja je imala 23 bez problema usla (Nemci dobijaju vizu na aerodromu), a sto se tice nas, ne znam nekog mladjeg od 25 ko je dolazio sam turisticki....Muskarci mislim da nemaju problema,
 
Dobio sam posao i uskoro stižem u Dubai sa porodicom (žena i dva deteta). Diplomu sam atestirao i poslao. Da li ima potrebe da atestiram i ostala dokumenta (izvode iz knjige rođenih, venčani list, neko je pominjao i potvrdu MUP-a o nekažnjavanju). Sada mi ne trebaju, ali da li kasnije traže (npr. za upis deteta u vrtić)? Ovo pitam jer sam na takse i sudskog tumača dao preko 5.000 din. samo za atest tog jednog dokumenta, pa ne bih da bacam pare uzalud.

U opštini su mi pominjali da imaju i izvod iz matične knjige rođenih na internacionalnom obrascu koji košta 1.200 din., što je opet jeftinije nego ceo proces atestiranja. Da li njega prihvataju u Dubaiju?

Od svih ovih dokumenata, čini mi se da će sigurno tražiti atestiran venčani list, jer je to jedini dokaz da smo žena i ja u braku.

pozdrav
 
Kako dolazite zajedno? Na koju vizu? Razumem da ce tebi firma da uradi vizu, ali mislim da za zenu i sina ti moras da zavrsavas. Overi za to vencani list jer ce ti trebati sigurno, znam da je moj muz to nosio kada je vadio vizu za mene. Za dete ne znam jer se nama dete rodilo ovde, ali nosio je izvod iz maticne knjige odavde. Najbolje pitaj u firmi u koju ides kako to sve ide, oni bi morali da znaju.
 
Jel ti jeftinije da odradis sad tamo dok si u Srbiji ili posle da platis isto toliko + povratnu avionsku kartu? Osim ako ti firma plati kartu. Radi kako mislis da valja.
Vencani list treba 100%.
Izvod iz maicne knjige rodjenih meni ovde nije trebao. Samo pasos. Ja verujem da ni za dete ne treba ali nisam 100% siguran. Jer se i moja cerka ovde rodila :) Kad joj je trebao izvod, koristili smo ovaj sto je izdat ovde u Dubaiju, naravno.
 
Pretpostavljam da za decu treba taj izvod za vizu, znam da je nama za dete trebao, samo sto mi imamo odavde, a za decu koja su rodjena negde drugde sigurno traze to sve prevedeno i overeno.Najbolje proveri sa nekim iz firme.
 
Ja stižem za petnestak dana, a ostatak porodice će mi se pridružiti u februaru.
Definitivo ću atestirati venčani list, a sa firmom su proveriti da li su potrebni izvodi za decu radi regulisanja boravišnih viza za njih. Na ovoj web strani se nigde ne navodi da trebaju izvodi niti venčani list, ali ću ih ipak pribaviti. Ne znam samo na šta misle pod ovim "Original copy of valid medical certificate (for those who are over 18 years old)"!?
Verovatno, na zdravstvenu knjižicu ili na karton.
Takođe, zanima me situacija u vezi sa vakcinisanjem dece. Ovde su primila sve propisane vakcine za njihov uzrast, ali ne znam šta će biti sa preostalim koje treba da prime ili sa potrebnim revakcinacijama. Kako to da regulišem u Dubaiju?

pozdrav
 
ponesi naravno knjizicu gde pise koje su vakcine dobili, a ovde ce samo da nastave.
valid medical certificate moze da bude i lekarski pregled koji je ovde svejedno potrebno raditi da bi dobio residence visu. tako da ako to vec imas onda to. ako ne, uradices ovde svejedno :) ne gine :))
 
Mogu li neku devojku ili zenu zamoliti za savet oko odece? Kako se oblacite, ima li potrebe za jaknama/kaputicima u januaru? Da li lokalci smatraju nesto izuzetno nepristojnim, tipa neka boja ili tako nesto? Mislim, znam za gola ramena i kratke suknjice/haljinice, ali zanima me postoji li jos nesto specificno? Ako vec planiram da zivim i radim tamo, zelim i da postujem kulturu. Verujem da cu mnogo toga nauciti tek na licu mesta, ali bar da znam unapred sta da pakujem od odece/obuce :)
 
deca se oblace kako hoce tako reci. samo gola ne bi bas bilo OK da idu po ulici ja mislim :))
jakna? kaputic? slabo to ovde treba. jako slabo.
boje su sve OK.
inace, slabo ces ti i vidjati lokalce, u svakodnevnom zivotu sa decom... muslimane da, ali lokalce slabo.
 
U Dubaiju slobodno gola ramena, minici, bikiniji, bez ikakvih problema, ne preporucujem plazu Jumeirah Beach Park petkom jer je puna Pakistanica radnika (njihov jedini slobodan dan), nisu oni opasni, ali blenu, pogotovo u bele zene u bikiniju :), svaki drugi dan je ok za plazu, a JBR plaza u Dubai Marini bi trebalo da je pakistan workers free....Znaci, sve boje idu, zlatna, srebrna, ciklama, ma sta god hoces :), ovde je ionako sve puno svih mogucih moda i boja tokom cele godine, jakna (i to tanka) samo zimi (januar) ako sedis uvece pored mora, inace nema potrebe...na suncu je uvek toplije nego sto treba da bude

Abu Dabi je striktniji, osecas se neprijatno ako obuces minic ili sorc u smislu sto svi blenu u tebe, ali niko ti ne zabranjuje da nosis sta hoces. Kad devojke krenu u nocni zivot po hotelskim klubovima (bilo Arapkinje,Evropljanke, Indijke) samo sevaju dekoltei, ledja, butine, danju su svi ionaku u business attire.

U Sharji je zakonom zabranjeno nositi minic, bretele i kupaci kostim, pusiti nargilu i biti sam u kolima sa osobom suprotnog pola sa kojom nisi u braku, a ko za inat, jedna od najlepsih plaza u Emiratima nalazi se u Khorfakkan-u koji je deo Sharje, e tamo zene ne mogu da se kupaju u kupacem....kakav apsurd!
 
U Dubaiju slobodno gola ramena, minici, bikiniji, bez ikakvih problema, ne preporucujem plazu Jumeirah Beach Park petkom jer je puna Pakistanica radnika (njihov jedini slobodan dan), nisu oni opasni, ali blenu, pogotovo u bele zene u bikiniju :), svaki drugi dan je ok za plazu, a JBR plaza u Dubai Marini bi trebalo da je pakistan workers free....Znaci, sve boje idu, zlatna, srebrna, ciklama, ma sta god hoces :), ovde je ionako sve puno svih mogucih moda i boja tokom cele godine, jakna (i to tanka) samo zimi (januar) ako sedis uvece pored mora, inace nema potrebe...na suncu je uvek toplije nego sto treba da bude

Abu Dabi je striktniji, osecas se neprijatno ako obuces minic ili sorc u smislu sto svi blenu u tebe, ali niko ti ne zabranjuje da nosis sta hoces. Kad devojke krenu u nocni zivot po hotelskim klubovima (bilo Arapkinje,Evropljanke, Indijke) samo sevaju dekoltei, ledja, butine, danju su svi ionaku u business attire.

U Sharji je zakonom zabranjeno nositi minic, bretele i kupaci kostim, pusiti nargilu i biti sam u kolima sa osobom suprotnog pola sa kojom nisi u braku, a ko za inat, jedna od najlepsih plaza u Emiratima nalazi se u Khorfakkan-u koji je deo Sharje, e tamo zene ne mogu da se kupaju u kupacem....kakav apsurd!

Jel si nekada bila u delu Dubaija koji se zove Al Kuks ( ne znam kako se tacno pise ).
 
Pretpostavljam da je Al Qouz ko sto rece jozef, drugarica mi zivi tamo, lepe zgrade ogradjene zidom, security, par prodavnica ali okolo....industrijski objekti i puuuuuno Pakistanica. Nije daleko od Mall of the Emirates, taksi non stop dolazi, tako da, nemas ti sta ni da trazis van tog zida, ljudi setaju unutra, sigurno je, ali napolju nije bas reprezentativno. Ne znam kako je u drugim delovima al Qouza, osim tamo gde sam bila. Inace Emirates Airlines daje tamo smestaj nekim svojim zaposlenima na aerodromu (ground staff). Ako imas kola, mozes da budes bilo gde, sve ti jedno.Platis 20 nesto dirhama taksi (4 eur) do trznog centra odakle hvatas metro i ides gde hoces.
 
Postovanje,
Forum citav vec duze vreme i konacno sam odlucio da posjetim Abu Dhabi pa imam par pitanja.
Da li znate kako naci pristojan smjestaj u trajanju od 2 mjeseca ili
znate nekoga ko iznajmljuje ili sublet-uje stan (odgovara i soba)?
Trazio sam na dosta stranica ali nigdje ne postoji mail kao kontakt vec samo telefonski broj sto mi ne odgovara.Ako slucajno znate bio bih Vam zahvalan
Pozdrav,
Donnie
 

Back
Top