tik-tak-tik-tak....Trudnoca?

mammy

Poznat
Poruka
8.057
Naravno da me inspirisala Suzyna tema...
Sta je za vas jasan znak da je vrijeme za dijete?
Jel' cekate neke financijske ili stambene uslove?
Da dobijete posao ili budete otpusteni?
Da dobijete obecanje od muza (kojem vjerujete) da ce vam pomagati i podrzavati vas u teskim trenucima?
Ili vam je dovoljno to sto su vam pocele suziti oci kad vidite bebicu ili trudnicu?
Ili kad vidite odredjene tapete i odlucite da cete takve kupiti za buducu djeciju sobu?


Sta je u stvari ono cime vam postaje jasno da je doslo vrijeme da budete MAMA?
 
AntunTun:
kad zhivot just isnt fun anymore?...

samo muskarac moze da pomisli da "zhivot just isnt fun anymore" kad dobijes dete...

Fun je, zasto ne bi bilo fun?

pa...kad si sa nekim sa kime zaista zelis da provedes ostatak zivota, onda pozelis i da sa tom osobom imas nesto sto je najvisa moguca instanca bliskosti medju vama ...

mada ja, na tu temu, cesto citiram D. Radovica: "Ako ne mozete da zavrsite skolu - udajte se! Ako ne mozete da nadjete posao - rodite decu! Mali problemi se veoma uspesno resavaju velikim!"
 
postoji jedno 2000 argumenata koji aspekti zhivota prestaju biti fun radjanjem dece...isto tako mnogo i onih koji postaju fun s decom...no ja nisam voljan nabrajati...odgovor je bio shaljive prirode shto sam u sledetjoj rechenici i naglasio...

Sta je u stvari ono cime vam postaje jasno da je doslo vrijeme da budete MAMA? - ovo pitanje i nije za nas koji nemamo jajovode i tako to...shta nam preostaje?...da zavidimo i dajemo komentare koji nadano netje izazvati negativne reakcije u osetljivom auditorijumu ovog foruma...

bljax...ma zhene su bzvze
 
Као што рече pikax, када га желим, тј. обоје. На мене није утицало ништа од онога што си навела, једноставно, сложили смо се да је прави моменат и то урадили.
 
AntunTun:
postoji jedno 2000 argumenata koji aspekti zhivota prestaju biti fun radjanjem dece...isto tako mnogo i onih koji postaju fun s decom...no ja nisam voljan nabrajati...odgovor je bio shaljive prirode shto sam u sledetjoj rechenici i naglasio...

Sta je u stvari ono cime vam postaje jasno da je doslo vrijeme da budete MAMA? - ovo pitanje i nije za nas koji nemamo jajovode i tako to...shta nam preostaje?...da zavidimo i dajemo komentare koji nadano netje izazvati negativne reakcije u osetljivom auditorijumu ovog foruma...

bljax...ma zhene su bzvze
nisu sve :mrgreen:

jel da da si se šalio :-?
 
Ja sam pre tacno nedelju dana saznala da sam trudna.... Nije me iznenadilo, hteli smo...
Ali, mogu vam reci da sam skroz izgubljena. Jedan dan sam super srecna, drugi dan - depresija. Po prirodi sam vrlo ziva osoba, tesko me drzi mesto i stalno negde zujkam. Pretpostavljam da ce se u narednom periodu to izmeniti, to me plasi... A sa druge strane - mi cemo imati bebu :) :) :)
A sad odgovor na temu - nama se nekako sve poklopilo - i zelja i godine i stambeno pitanje i posao i finansijska situacija...
 
Yupiiii, još jedna trudnjača:-D
Čestitamo i tebi:wink:

Mi nismo planirali; ali smo bili mnogo srećni kad se desilo, i nismo ni za trenutak razmišljali šta ćemo... Mislim da bi meni bilo dugo da čekam tridesetu ili više za bebu. Znam da sam spremna; nisam željna više ničega u životu, ono kao samo za sebe.
 
Moja drugarica u novembru puni 40.godina i upravo danas je odlucila da zadrzi svoju cetvrtu trudnocu,mozda nema mnogo veze sa ovom temom,ali ja sam ceo dan ocarana njenom tako smirenom pristupu celoj ovoj guzvi!!
Kaze da joj je malo frka(!?)zbog godina ali bas zeli to cetvrto dete!
Da ne bude zabune vec ima dva sina i jednu cerku,a izgleda da ona konstantno oseca spremnost da bude majka.
 
Pre neki dan cula sam se sa drugaricom koja ima 26 godina i cerku od 6 i prica mi kako su zajedno vozile rolere po parku. Meni je to u tom trenutku bilo jako slatko, a posle toga sam se malo rastuzila jer moram da se pomirim sa cinjenicom da necu biti mlada mama.Mada sve ima svoje prednosti i mane. trenutno se ni ja ni muz ne osecamo spremnim za prinovu, ali osecam kako sat otkucava i da nemam jos mnogo vremena, a sa druge stvari puno je zapocetih stvari koje treba nastaviti i zavrsiti. Ne znam sta mi je ciniti. Volela bih da se dogodi spontano :-)
 
Нема препреке да се возе ролери и у 40. :)

(Додуше летос два дана нисам могла да ходам од упале мишића после прескакања вијаче заједно са децом! :lol: )
 
alexandrra:
moram da se pomirim sa cinjenicom da necu biti mlada mama.Mada sve ima svoje prednosti i mane. trenutno se ni ja ni muz ne osecamo spremnim za prinovu, ali osecam kako sat otkucava i da nemam jos mnogo vremena, a sa druge stvari puno je zapocetih stvari koje treba nastaviti i zavrsiti. Ne znam sta mi je ciniti. Volela bih da se dogodi spontano :-)

To je ono sto i mene muci....ja imam jedno dijete....ali bih voljela jos...
 
И код мене је пуно ствари које треба завршити, а да не спомињем које треба и започети ... но, то није утицало на то да имамо друго дете ... и ништа им не фали, пу, пу, пу!
 
Meni se prvo desilo skroz spontano, bez nekog planiranja. I jako me obradovalo sto je tako. Sad bih drugo, ali samo da zavrsim ovo, pa ono, pa da uradimo ovo, a vreme ide,.....A htela bih jos dvoje. Ali evo rekla sam sebi do jeseni. Sad jos samo da se bacimo na posao.:roll:
 

Back
Top