Kako i u kom programu?

behula

Zainteresovan član
Poruka
133
Pokusavam da provalim koji program to moze ali ne mogu da se snadjem.Naime,trebam da nacrtam cipelu u 3d ili 2d nije bitno, bitno je da ona treba da bude nacrtana kao spoj linija.Ono ispresecane linije da bi se dobio pun oblik cipele.Sad mene samo zanima kako to i u kom programu.Ako znate pomozite jer ko zna koliko ce mi trebati da to provalim sam u photoshopu ili corelu.Uglavnom,spasavajte me muke.Pozdrav
 
davno sam se zezao sa takvim programima tipa 3d home arhitekt,cinema 4d,wisiwig ali probaj sa tim 3ds-om nisam imao prilike da ga instaliram posto je na dva diska ako se ne varam moracu da pogledam.Ali kako si opisao vizuelno je najpriblizniji rino imao sam ga u virtual drajvu dok sam ga provaljivao pa je nazalost otisao sa padom sistema.Moj ti je savet da se raspitas a mozda se jos neko javi sa boljom solucijom.
Pozdrav
 
Behula, hmm bas kapiram sta ti treba ja sam isto imao takav problem davno jos kada sam hteo jednu maketu automobila da odradim za flash animaciju, ali da bude u samim linijama, mislim da 3D Studio Max ne moze, mislim radim i sa njim ali ochigledno jos nisam naisao na resenje po pitanju tog programa.

Dakle, za taj problem tvoje resenje je Light Wave zadnji koji koristim je verzija 7.
Sad sledi pitanje gde da ga skinem sa neta ? Ne mozes da ga skines jer je dosta velika instalacija tipa recimo 600 - 700 megabajta, dakle kupi ga kod nekog dilera programa na ulici.

Ukoliko budes nastavljao da se bavis 3D objektima, toplo ti preporuchujem program Maya za dalji nastavak tvojih radova. Pozdrav.
 
to mozes da uradis u bilo kom programu za projektovanje (auto cad, pro engineer, catia i slicno) a i u 3d max-u , mayi i ostalim programima za 3d crtanje.
Lako ces naci gde, Problem koji ces imati je znati to nacrtati :lol:
Inace kad hoces dase vidi u linijama onda samo izaberi "mrezni" pogled.
 

Back
Top