Istrazivanje

ja sam bila jako iznenadjena jer je samo par mjeseci prije "istrazeno" da su srbi najsamopouzdaniji ljudi a sad ispade da su najgluplji....znaci samo se qurce?
ha ha ha ha
 
Rujevit:
Ne priznajem ja da smo genocidni i glupi, kao sto kaze ovaj Lin.ja stavljam akcenat na kolektiv ovog naroda.Kao kolektiv, kao nacija smo truli.Kako bre ne vidite ljudi.Zivimo u zabludi.Pa evo vam najbanalnijeg primera.Kazu KiM je srpsko.Pa kako je srpsko kada tamo nema ni srpske policije ni vojske.Nema nase vlasti.Nije nasa valuta, ama nista nase, sem ono malo Srba koji su ostali dole i onih manastira.To je sve.Da ne pricam dalje o ostalim problemima, da ne zalazim u politiku.
Eh, zo što dgovore je problem trenutne vlsti. Mislim da se na sledećim izborima neće toliko otimati o vlast, dok ne sačekaju da neko nahebe za Kosovo.
Onda se ograniči i kaži da smo glupi za politiku. Za to smo provereno glupi.
 
kao sto neko rece, clanak o tome objavljen je u najnovijem broju NIN-a, pod nazivom `Tajmsove gluposti`. Elem, londonski Tajms objavio je istrazivanje izvesnog Ricarda Lina, po kome su Nemci najpametniji, a Srbi najgluplji narod. Taj profesor smatra da je IQ balkanskih naroda nizi nego kod severnih evropljana, industrijalizacija je kod ovih naroda pocela ranije no u ostatku Evrope...etc etc bla bla truc truc
 
To zavisi i od vrste testa... Npr. postojali su neki testovi po kojima su gradska deca ispadala pametnija od seoske, samo zato sto su testovi bili primereni gradskoj deci. Drugo, ko je uopste ucestvovao u tim testovima, ko je testiran?
I trece, da smo glupi za rad... Pa i jesmo! Ali ne vidim da iko od vas koji se stalno zalite nesto i preduzima povodom toga....
 
Ja se žalim i pobio bih sve ove državne govnare što primaju pare od mojih 33% koliko ide državi od moje bruto plate... I ne rade ništa!
Ali ja i radim.
Evo, upravo sam na poslu već... 13 sati...
Od 6:30...
Samo bih da me malo bolje plate... Ništa više.
Po tom pitanju sam ja glup, jer ostajem ovde umesto da se tornjam odavde u vidu lastinog repa!
 
Ma to istrazivanje mozete naci bilo gde.Pretrcite malo po sajtovima dnevnih novina pa cete videti.Sve u svemu Lin je zesci sarlatan.IQ je veci kod nordijaca?Ej bre koji kreten.Pa kad su nordijici tako pametni i visa rasa kako to da oni nemaju svu kulturu koju ima jug, tj. Sredozemlje?Ma na coveka uopste ne treba obracati paznju, mlati sa glupostima.Medjutim, sto se tice Srba ako se pogleda iz jednog novog aspekta covek je upravu.Jesmo inteligentni, ali sta nama to vredi kada mi to ne koristimo.Evo vam primer, ucenik jeste inteligentan, ima klikere, ali sta mu to vredi ako ne vezba?Dzaba mu sva inteligencija kada ne uci.Isti slucaj i sa kosarkom.Ja jesam inteligentan za basket, ali sta mi vredi kada ne idem na treninge.To vam je sva filozofija.
Ali da imamo klikere, imamo i te kako.
 
matz:
Da li vas je isprovociralo istrazivanje po kome su Srbi najgluplji narod u Evropi, ili vam je sve to bilo bezvezno pa se niste ni osvrnuli na provokaciju?
Meni je licno to jako smesno, ali, puno ljudi se naslo uvredjenim zbog `nepravednog` istrazivanja
Zavisi da li je u pitanju istrazivanje ili "istrazivanje"....
Na osnovu nekih podataka koje sam imala prilike da vidim/cujem - nismo bili najgluplji narod ..
Mozda se situacija promenila :D , uostalom - nije ni bitno....
 

Back
Top