Alergija na sunce

Anaconda

Zainteresovan član
Poruka
103
Sve me zanima o tome, napisi sve sto znas!
-zasto se pojavljuje?
-kako spreciti pojavu?
-da li uopste postoji ili je to nesto drugo u pitanju?(doktori tvrde da ne mogu da dokazu)
-........?
-.........?
 
e imala sam to kao mala navodno ali se onda povuklo. mislim da to vishe nemam kad izadjem na sunce. mozda to i nije bilo to ali mama je tvrdila da jeste. dali su mi i neku kremu u avalskoj u bgd tada. ali mislim da mi vise ne treba. znaci da si sad mala.
 
...ja sam dva puta imala alergiju na sunce - jednom na planini, drugi put na brodu. Oba puta zato sto sam mislila da mi krema sa zastitnim faktorom nece trebati iako sam dugo bila na suncu - znaci koristi kreme sa zastitnim faktorom i kad nisi na plazi
...kad sam bila mala uopste nisam mogla da pocrnim - mogla sam samo da pocrvenim manje ili vise u zavisnosti od zastitnog faktora ali alergije nisam imala. Kasnije su me ceo letnji raspust slali na more i to se malo popravilo - posle tri meseca na moru imam sasvim solidnu bojicu :) ...a alergije obicno dobijem prvi dan ako zaboravim da se zastitim
 
moja kuma "odboluje" prve intenzivinje sučane dane ( maj - jun)... naime, kaka duže boravi na suncu pojavljuju joj se fleke na telu koje je posle malo svrbe
mislim da te fleke samo maže nekom mašću
to sve traje nekoliko dana ( dva tri dana) i ti problemi prođu
posle uživa u letu
 
Ovako to izgleda
 

Prilozi

  • ads.jpg
    ads.jpg
    56,3 KB · Pregleda: 22
a kad izlazis na sunce?

ja imam isti problem, mada ako bi da se suncam (ne suncam se cesto, nemam zelju za bojom.) onda na ono sunce pre 10.30 posle nikako...a popodne mozda ono od 6-7 pa nadalje koliko potraje sunce.

meni kad izbije alergija isto mi daju neku kremu da mazem, sad sam zaboravila kako se zove...i kalcijum naravno...mada ono riblje ulje itd. uopste...
 
...ja sam koristila FENGEL tubo da 30g - ovo je italijanski naziv i tako sam zapisala za slucaj da mi ponovo treba. Kod nas ga nije bilo - prvi put kad sam dobila alergiju bila sam u Grckoj i brzo je proslo (za dan - dva) posle mazanja a drugi put sam istu kremu nabavila u Italiji - mislim da je FENGEL dovoljno pa se raspitaj i super je za alergije na sunce
 

Back
Top