Razne misterije i price koje znate ?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ha ha..
Cime se vi "people of the future" sluzite... neverovatno (reche osoba sa dva vrlo bliska grcka policajca u avataru...) ;) :lol:

Ovaj topic je interesantan, indeed, ali retko ko ce ih shvatiti ozbiljno. Iskreno govoreci, verujem u vecinu stvari, ali mnogo ljudi koje poznajem ne veruju ni dva posto... :???: :???:
Cemu zivot ako se svede samo na bazicne instikte? Cemu ziveti ako ne umemo da razmisljamo izvan ponudjenog i razradjujemo nova verovanja u povoju, a bolesno se pridrzavamo konvencionalnog...?!
Ali kome reci...
 
2good4cyber:
Moram da prokomentarisem zasto ne volim LOTR, videla sam negde da je spomenut...
Mozda zato sto je LOTR samo hit machine, podignuta hrpom novca da izvuche jos vishe istog... Mnogi bolji ( i stariji SF filmovi) napravljeni su uz daleko manje ulaganja.
Nadam se da mi fanovi LOTR-a nece zameriti, ali gledala sam filmove i ne dopadaju mi se. Mozda je to klasik moje generacije (odvise mlade da se seca pravih hitova), ali triologija mi se ne svidja... Prvi deo sam i mogla da gledam, ali i taj film je stiglo prokletstvo triologije-"ni jedan nastavak kao prvi".
Amen for that!
Btw, stigla vam je nova SF koleginica :wink:

P.S. Da ne bude da odstupam od teme, recimo da postoji jedna misterija vezana za jedno selo u blizini mog grada (necu reci koje selo, neposteno je prema njegovim mestanima); cinjenica je da ljudi ne vole mostove-cuprije, whatever, tako da u seocetu D. postoji "Ukleta cuprija"-ko prolazi njom nakon 10 sati uveche, ugleda ubledelog coveka u ritama, koji izlazi sokakom iz presusenog potoka. Mrtvac prilazi prolaznicima i trazi ili cigaretu, ili vode. Tako bar kazu siroti mestani koji su imali tu (ne)srecu da se susretnu sa okultnim...
Uvrnuto je da sam prosla i sama tu, presuhli potok stvarno postoji, obrasao u gusto rastinje. Ako nista drugo, jeste jezivo.

A ja sam chuo da su u nekom selu neku babu jurili dzedaji. :???:

Nego jel ima neko slobodno mesto u SF Timu.
 
Nego jel ima neko slobodno mesto u SF Timu.
Mi smo ti jedna organizacija s strogo limitiranim brojem članova. Da bi pristupio novi, neki od trenutnih mora umrijeti. Na prijem se čeka godinama.

Zj se. Naravno da ima mjesta u SF Timu ali se treba potruditi oko toga. Učestvovati aktivno u kvizu, dati koristan doprinos radu SF podforuma ovdje na krsti a poželjno je i registrovati se i raditi aktivno na forumu www.sf-team.co.sr , sjedištu sf-tima. Pa onda, jednog dana, možda... A taj dan i ne mora biti mnogo daleko.
 
Najvece misterije ovog sveta se desavaju u i posle kafane.....

Ja recimo nikako da odgonetnem misteriju svog stomaka....

Elem, ovako...:
Neki se kunu majkom da je moj zeludac portal u neku drugu dimenziju...

Boljeg objasnjenja nema...Svi se cudom cude, a neki i krste zbog kolicine piva koje na volseban nacin nestaje u istom.

Kazu, nema boga da je to ostalo u tebi, to je procurilo u neku paralelnu ili ne-paralelnu dimenziju.

Sad razmisljaju kako bi sklepali nekog mikrorobota da ga spuste kanapom u moj zeludac, pa da se i on sjarga kroz portal u paralelni ili neparalelni svet....Opklade padaju na sve strane, kazu da ce kamere zabeleziti beskrajno visedimenzionalno more piva, u tom paralelnom juniverzu.Ili neparalelnom.

Za mene je uvok paralelan.

Kad se ujutro prebrojim (kesh), znam da taj portal vodi u paralelni, a ne neparalelni svet, jer posle brojanja PARA, LELECEM.Meni ne trebaju sonde da to ustanovim.

Daljna misterija mog licnog portala u drugi svet je njegova dualna priroda.
Em sto je portal ka drugom svetu, em sto meni licno sluzi kao teleporter.

Kada od silnog nalevanja pivom u portal dozivim blackout, nadjem se kuci u krevetu.

Znaci, prilikom mog blackout-a (verovatno iniciran upravljacko-kontrolnim entitetom mog misterioznog device-a) prekida primarnu portalnu funkciju i prebacuje se na teleportovanje svog host-a, tj mene....

Znam da mi ne verujete, ali to je ziva istina....Mikrorobot je u idejno-konstruktivnoj fazi, pa kada bude pusten u pogon, obavesticu vas......
 
~Bila sam sa mojim bivsim u kuci njegovih roditelja ovo se desilo pre 3 godine i nikada to necu zaboraviti...Sedeli smo u njegovoj sobi,kod kuce nije nikoga bilo osim njega i mene jer roditelji mu imaju restoran rade do kasno a brat mu je izasao u grad...Pricali smo i gledali neke slike kad odjednom ja cujem da u sobi Darkovog brata koja je odmah do njegove kao da neko sedi na stolici i okrece se...Prislonila sam uho na zid da bolje cujem kad stvarno se cuje kao da neko sedi na stolici i tiho skripi i okrece se...Rekla sam Darki i on je pomislio da nije neko usao u sobu...Uzeo je pusku i izasao otisao do sobe upalio svetlo tamo nigde nikoga nema sve smo pregledali i nista...Vratimo se opet u sobu kad odjednom nesto zalupi na nasa vrata od sobe i samo onako zakresta kao covekov i kozji glas pomesan zajedno bilo je bas jezivo kao da je namerno to uradio i samo odjednom smo culi stope kao da bezi lupanje po stepenicama...Darko otvori vrata upali svetlo tamo nista nema jaooo to nikada necu zaboraviti neznam sta je bilo ali znam da je tu vece nesto bilo i nikada to necu zaborviti i dan danas kad se toga prisetim odmah se najezim...~ :confused:

~Ovo mi se isto desilo pre 3 godine spavala sam i sanjam ja istu sobu u kojoj se nalazim isti krevet i sve kao da uopste nije bio san nego mi se i dan danas cinilo da je to bila stvarnost to nikada necu zaborviti mnogo sam se bojala...Ja hocu da se probudim a kao da mi neko neda i vidim senku neki covek ulazi u sobu i kaze mi sad si moja i pocne se jako smejati ja vristim placem hocu da se probudim i pokusvam da otovrim oci i odjednom se probudim ali kao da to nije bio san odem u kupatilo i vidim oci mi pune suza jaooooj toga se i dan danas secam~... :confused:

~Ovu trecu pricu sam cula od jednog coveka koji mi je ispricao...Bilo je to davno i desilo se njegovom bratu...On je bio pastir cuvao je ovce i bilo je vec kasno smrkavalo je se on je krenuo da ide kuci kad odjednom iz daljine vidi ide neka zena prema njemu on je prvo pomislio da je to njegova sestra kad odjednom ona se prblizi on pogleda u nju i video je da je pola zena a noge su joj kozije on je odmah pobegao rekao svima kada su se vratili nje nije bilo...~ :-?
 
@Sal Priča je dobra i dobro napisana. Da još izlazi Sirius vjerovatno bi je objavili. Svaka čast. Ovo je najbolja interpretacija vječite kafanske misterije nestajanja pića, nestajanja para i nestajanja svijesti koju sam ikad čuo. Čisti, najčišći SF. Bravo.

Btw. Slobodno ovu priču prebaci na naš forum kao čisti SF (a možeš i ovdje na krsti u tu temu).
 
Mr Gordane, ovo nije namjenski napisana prica, nego onako, moje vidjenje teme...

Ako zelis moju pricu, imam je i poslao sam je nekim clanovima SF teama....

Secam se samo MR Endera, koji je dao poz misljenje o istoj.

To je moja ratna autobiografija, koja je 80% istinita. Picio sam je kroz SF (pokusaj, jer sam doziveo sve to kao neku irealnost), ali je ostalo nedovrseno. Ako te interesuje, javi, pa cu da siljnjem na email....

Nije nesto, ali ebi ga moje je....:).
 
wtf?
prvo napisem jednu pricu(jeste da nije bila bas u duhu teme ali...)zatim napisem drugu pricu koja odgovara temi i koju sam stvarno cuo i koja nije nista manje ''istinita'' ili drugacija od drugih i ona odmah bude obrisana...???

oxi bas se bahatis!pa da moze ti se...
 
Sal:
Ako zelis moju pricu, imam je i poslao sam je nekim clanovima SF teama....

Secam se samo MR Endera, koji je dao poz misljenje o istoj.

To je moja ratna autobiografija, koja je 80% istinita. Picio sam je kroz SF (pokusaj, jer sam doziveo sve to kao neku irealnost), ali je ostalo nedovrseno. Ako te interesuje, javi, pa cu da siljnjem na email....

Šalji pod obavezno. Baš me zanima pošto imamo jedno zajednički ratno iskustvo a o tim stvarima se ćuti. Niko ništa ne piše a toliko stvari se dešavalo za te četiri godine.
 
Najvece misterije su od van Denikena, Nostradamusa i mog Qurtza.

Prva dva znate, ono trece neznate. A mozete saznati ako imate dvotonsku dizalicu da ga izvucete na svetlost dana.

Nemojte da vas zaplasi, ja cu ga smiriti.....

Ima da vas cmokne i sve tajne teletabisa da vam u celo presadi. Onda ce izvaditi opet dizalicom iz dzepa katanac, i jednom zauvek zacepiti labrnju babama koji svoja parablahbah srnja iznose na sf temi.

Onda ce moj dragi piton, dizalicom izvucen, da zagalami na svoje drugare pitone i anakonde iz teama, sto dozvoljavaju na ovome sto smo izgradili i ocuvali babe i babinice da otvaraju i labrnjaju ove poganluke i poganstine od tema.

Moj se piton pita sta to babske imaju sa tvrdim, polutvrdim i mekanim sf-om i podzanrovima?

Moj piton, prirodno obdaren glup, ali probojan zna odgovor.....Sapuce mi "NISTA"

Znaci, vi Babe i babci, matore vestice i vestci i ostala sektasko-para teletabis namazani likovi...

MRS sa sci-fi-a...Svojea fol nadrogiranog uma iskustva selite odavde. MRS
 
znaci... nisam hteo da vam pricam ovu pricu ali, moram... dogodilo se u sumrak... covek je jedan vozio auto i kada je stigao pred tunel, ucinilo mu se da vidi azdaju... sa otvorenim krilima kako se bori protiv konjanika... i uplasio se i skrene: levo-desno-levo-desno... i jedva se zaustavi ispred kanala... i onako, od straha, istrci iz auta i onda pogleda gore... a ono nema nista... i kaze sam sebi: sta je bre ovo, ucinilo mi se da vidim azdaju sa otvorenim krilima kako se bori protiv konjanika, a ono nema nista...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top