Razne misterije i price koje znate ?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
luci:
zanimljive price nema sta

cuo sam ja jednu o nekom mostu na fruskoj gori koji kao ne sme da se predje a ko pokusa ostane vecno na mostu i ne moze da od njega pobegne.............. e sad da li mi je to drugar ispricao u sprdnji ili ozbiljo ne mogu da se setim posto smo se zapili to vece........... ali kao pored mosta ima neka kuca u kojoj zivi cuvar mosta ili tako nesto koji ne pusta ljude da prelaze

Nisi jedini koji je cuo za tu pojavu :razz: ! Provlaci se cak i u igri FallOut2 !
 
Da sebe ne lzemo svima nama su se dogadjale cudne stvari ! Svi smo u zivotu iskusili nesto misterijozno nesto sto ni sad ne mozemo sasvim sigurno da objasnimo sta je i nesto od cega se i sad najezimo !

Deda mi je prico da su sve kuce naseljene , da cak i one napustene imaju svoje stanare ! Ja sam do 15te godine ziveo u stanu u zgradi, a onda sam se preselio sa porodicom u kucu u predgradju ,tacnije, u selu , koja se radila 20ak godina . Naravno sve Ok male promene ali naviknu cu se ! i tako jedne noci keva zaspala , a ja sam ucio ( kao ) - neznam - sutradan sam imao neku pismenu vazbu ,nebitno . U sobi je vladala potpuna tisina - cuo se samo otkucaj zidnog sata . Onda je odjednom tu atmosveru poceo da remeti neki cudan zvuk , neko udaranje . To udaranje je bilo tako tupo kao da je neko udarao necim velikim u temelj kuce . To udaranje je bilo sve jace i jace i bilo je ravnomerno . Prvo sam se uplasio , pa sam pomislio da tripujem , ali je ubrzo to udaranje probudilo moju kevu koja se isto uplasila . Udaranje je trajalo 7-8 min. a onda je stalo . To se ponavljalo posle toga mnogo puta . Jednom smo ja i burazer trcali oko kuce nebili videli ko to udara - ali nista - jedino je znimljivo sto se udaranje napolju nije culo . Zadnje 2 god. to se vise nije dogadjalo - neznam sto . I dan danas cesto ja i burazer i keva raspravljamo o tome i ne nalazimo nikakav odgovor ,sta je to moglo da bude ? Ja se uvek setim dedine price !
 
I ja takodje imam misteriozne price....

1/ Jednom ja spremala pire u kuhinji i odjednom osetim da me neko hvata za dupe,ja odskacem znaci osetila sam i okrecem se i ne vidim nikog.Najzesce je to sto se nisam uplasila jer mi je sve to bilo cudno i mislila sam da haluciniram

2/Ovo jeistinita prica sto se desila mojo porodici pre nego sto mi je deda umro i posle.Jednom posle sestrinog rodjendana,deda se vrati okuci njih ej poljubio(nikada nije to radio).Kada je dosao uvek je bio pijan ali nije se glupirao uvek je bio svestan svega.Dok smo mi rucali (znaci secam se svega ) On je zvao i rekao mojoj mami kako mene nece ni videti,to je bilo pre velikog petka nekoliko da na i moja keva je mislila covek je mrtva pijan i ne zna sta prica.Na dan velikog petka ja sedim za kompom,keva pakuje stvari a tata sedi za stolom i kuka kako ga boli glava.Mama ne svesno pakuje crnu gardarobu,ali crnu i tata oko 1. kada se desila dedina nesreca zaspao i eva ga trgla.Pole petnestak minuta zove tatin brat i saopstavada jededa doziveo nesrecu.Takodje je rekao za jednog deckada ce mu prvi na tom mestu zapaliti svecu i tako je bilo.Ja dedu nisam videla....od tog poziva....Kada smo ag sahranili znate za ono da dusa luta 40 dana,svako juto sams e budila u 5-5 i tako jedno jutro cujem lupanje u odzakliji i pitam popodne to je bila baba,tako i jos jedno jutro...Jedno vece ja i mama legle.Zakljucali smo ulazna vreta i upalile laampu u sobi.Odjedno cujemo korake ja se usrala i od straha zaspala.Ujhutru ja pitala kevu dal je ensto cula ona je rekla da jeste i dase koprcala da bi mu dala do znanja da smo budne,ona nije htela da mi akze za to sve dok je ja nisam pitala.Takodje sam sanjala u sobi kao on stoji kod regala a ja na krevetu i pricams a njim ispitujem ga kako se desila nesreca i sve mi prica cak osecam i jjegov miris...Sutra dan sam im objasnila sta se zapravo desilo da je on doziveo infrakt.To jutro pre nesrece dedu je zvao napolju neki cove i on je izasao da vidi i nije nikog bilo...Ovo se meni deilo i 1000000000000 je tacno ,a vi kako hocete.

2/sto puta sam u kuci osecala kako neko dise i prodje me jeza..ali ubedim sebe da haluciniram
 
AngelOnYourShoulder:
Eee,sada ne znam da li je ovo misterija,ali svejedno.
Moj deda je pred svoju smrt sanjao sve bliske ljude koji su bili pokojni,oni su svi bili zajedno i govorili su nesto,ali on nije mogao da ih cuje.Nekoliko dana posle toga,on je umro.
Ako neko ima racionalno objasnjenje...........
Hm,poznato mi je ovo.Moj deda i njegova sestra su umrli u 2 sedmice.Mama je par dana prije smrti dedine sestre(deda je vec umro) bila u bolnici kod nje i ona joj je isprichala da je sanjala njigovu mamu,na vrhu brda iznad njihove porodichne kuce u selu kako im mashe,smije se i kaze:"Dodjite djeco" njoj i dedi.A za par dana je i ona umrla.
 
a ja cula da jedan covek 5 godine zaredom na svoj rodjendan je sanjao isti san prve godine silazio je u podrum bilo je 4 stepenika i video je kovceg na kome nije bilo imena,sledece godine isto samo je bilo 3 stepenika i malo se videlo ime ali nije moglo da se procita sledece godine bilo je 2 stepenika a ime se jos malo videlo ali nije moglo da se procita,sledece godine bio je jedan stepenik i ime se jos nije videlo kako treba i poslednje godine nije bilo stepenika bilo je to njegovo ime a unutra je bio on taj covek je sutradan umro >)
 
danez:
Evo jedne price koja je, verovali ili ne istinita, ali mozda ste je culi negde:
Sedelo drustvo u kafani do kasnih sata i pocne neka prica o grobljima, a jedan od njih kaze kako nikad ne bi smeo u ove sitne sate da ode na groblje. Naravno javi se drugi koji tvrdi da tamo nema nista strasno i da moze da ide u groblje u bilo koje doba. Povede se rasprava uz kojekakve jezive pricice o tome i padne opklada da lik ode u groblje i tamo negne na sredini groblja ukuca ekser u krstacu da bi ujutru imao dokaz da pokaze drustvu. Nadju oni i cekic i ekser, tip to ponese, sedne u kola i ode do groblja. E, kad je stig'o tamo, a ono mu malo jeza, ali sta ce opkada je opklada. Zaputi se on pun strepnje i naculo ovolike usi, stigo nekako do sredista groblja, sav napet naso krstacu i poceo da cuka ekser, prvo oprezno, a potom sve jace obaziruci se oko sebe da ga "nesto" ne iznenadi. Kad je ukuc'o ekser njemu lakne, okrene se i podje nazad, kad oseti da ga "nesto" vuce snazno za kaput. Covek se usro i od strave nije bio u mogucnosti ni da se okrene da vidi sta je to, nego pocne da trci iz sve snage, saplicuci se i padajuci, dok je iza sebe cuo paklenu buku. Na kraju je nekako pobegao iz groblja, skinuvsi prvo kaput, ili mu je "nesto" strglo sa njega. Jedva upali kola, i vrati se u kafanu, a kad ga drugovi vide ostaju zapanjeni, covekova glava je bila skoro skroz bela, na groblju je posedeo. Isprica im on sta je bilo, i sacekaju jutro, pa svi krenu u groblje, jer ujutru sve zle sile odlaze. Stignu tamo, kad ono krstaca iscupana iz zemlje, a za nju prikucan covekov kaput!! Jadni lik od straha nije primetio da kroz kaput ukucava ekser u krstacu, pa kad krenuo, a imao osecaj da ga neko vuce, a buka koju je cuo dok je trcao, je bila udaranje krstace koju je vukao od grobove, a pretrpeo je toliki stres da je od toga skroz osedeo u trenutku.
Postovacu jos neku, ali me sada mrzi da kucam.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
ajde ljudi pisi te price,bas me intweresuju.....Obozavam misteriju i tako te price....

Evo jedna-umro jedan covek u selu i ono na dan sahrane svi sede u kuci i kako je otvoren sanduk covek odjednom ustaje i kao ono ''sta se desava,ko je umro?''Posle nekog vremena covek je pricao da ga je jedan covek vodio kroz tunele i kada su dosli do jednog gde su bila vrata,ovaj covek sto je stajao na vratima je rekao ovom sto ga je vodio ''nije taj covek pogresio si'',posle nekoliko dana umro je isti covek u selu pod istim imenom,mislim da se zvao milorad,necu da lazem,.....mislim.Sta vi mislite o ovoj prici??Znaci ne verujem da je laz jer ima slicnoh prica!!
 
Mr Mgordane, hvala sto si me nadopunio...
Zaista, za lovu je jos veca misterija.....

Ona moja lokalna birtija dodje kao zona sumraka...Udjes normalan, izadjes nenormalan......

Zaista cudno....kazes, u zemlji rasirena pojava? Hitno da dodju Skalijeva i Molder, jerbo me uzasava pomisao ulaska u birtiju, barem do trece ture, kada "fenomeni" pocinju......
 
Moram da prokomentarisem zasto ne volim LOTR, videla sam negde da je spomenut...
Mozda zato sto je LOTR samo hit machine, podignuta hrpom novca da izvuche jos vishe istog... Mnogi bolji ( i stariji SF filmovi) napravljeni su uz daleko manje ulaganja.
Nadam se da mi fanovi LOTR-a nece zameriti, ali gledala sam filmove i ne dopadaju mi se. Mozda je to klasik moje generacije (odvise mlade da se seca pravih hitova), ali triologija mi se ne svidja... Prvi deo sam i mogla da gledam, ali i taj film je stiglo prokletstvo triologije-"ni jedan nastavak kao prvi".
Amen for that!
Btw, stigla vam je nova SF koleginica :wink:

P.S. Da ne bude da odstupam od teme, recimo da postoji jedna misterija vezana za jedno selo u blizini mog grada (necu reci koje selo, neposteno je prema njegovim mestanima); cinjenica je da ljudi ne vole mostove-cuprije, whatever, tako da u seocetu D. postoji "Ukleta cuprija"-ko prolazi njom nakon 10 sati uveche, ugleda ubledelog coveka u ritama, koji izlazi sokakom iz presusenog potoka. Mrtvac prilazi prolaznicima i trazi ili cigaretu, ili vode. Tako bar kazu siroti mestani koji su imali tu (ne)srecu da se susretnu sa okultnim...
Uvrnuto je da sam prosla i sama tu, presuhli potok stvarno postoji, obrasao u gusto rastinje. Ako nista drugo, jeste jezivo.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top