KVALITET ZENE

teresa:
Mi se slazemo ali ispada da se ne slazemo...Uspeh je po meni ono sto te cini srecim...to moze biti posao u prodavnici ili banci...to moze biti i zena domacica...Nema to veze sa novcem ni polozajem...
ali ako zelim da radim u banci a radim u prodavnici ja nisam zadovoljna sobom pa ne mogu usreciti ni drugog...
E onda idemo da radimo u banci... :lol:
 
Potpuno se slažem s Terezom. Kako može da bude zadovoljna ako, na primer, voli da bude domaćica (i to ne skroz nego samo, na primer, u kuhinji), a teraju je da radi u banci...
 
...malo odosmo od teme...mislila sam na kvalitet koji muskarci ocekuju od zene?
...mesecima citam vecinom pljuvanje po zenama...koje je moram priznati uzelo maha...i po mom misljenju postalo jako ruzno...ma i smucilo mi se da citam gomilu tema ovde...koje se jos i ponavljaju...
 
Kako da ti kažem, Bliss...Možda pitanje nije dobro postavljeno. Možda je preširoko?

Evo, kunem se da razmišljam šta da odgovorim, ali pitanje prosto zeva na mene svojim prostorom bez kraja i granica, višedimenzionalnošću...Može li to na parče? Možda bi imalo više smisla.
 
sejač:
Kako da ti kažem, Bliss...Možda pitanje nije dobro postavljeno. Možda je preširoko?

Evo, kunem se da razmišljam šta da odgovorim, ali pitanje prosto zeva na mene svojim prostorom bez kraja i granica, višedimenzionalnošću...Može li to na parče? Možda bi imalo više smisla.

...naravno da moze...pa ovde sam da bih cula razlicite stavove... :)
 
Sad, da ne ispadne da pričamo o tehnici dijaloga.

Različite stavove...O čemu?
Zar ti se ne čini da nedostaju reperi, koordinate?
Kvalitet koji očekuju da očekuju ili žele da očekuju...ovo je samo početak beskrajnog niza potpitanja.
 
sejač:
Sad, da ne ispadne da pričamo o tehnici dijaloga.

Različite stavove...O čemu?
Zar ti se ne čini da nedostaju reperi, koordinate?
Kvalitet koji očekuju da očekuju ili žele da očekuju...ovo je samo početak beskrajnog niza potpitanja.

e jbq...danas sam pocevsi sa jednom temo otvorila 3 jer bi bilo preopsirno raspravljati o svemu tome na jednoj...sada cu ovu suziti pitanjem...sta muskarci podrazumevaju kvalitetom kod zena?
...znaci vidis devojku i prokomentarises je pozitivno ili negativno zbog kojih karakternih crta ili fizickog izgleda ili mozda neceg treceg?
 
Ako je vidim prvi put i to na mestu koje se baš i nije ubilo za viđenje nego samo za gledanje, teško da bih mogao da joj zavirim u karakter. A i to bi, najverovatnije, bio čist promašaj od procene. A to što telesno poseduje sve atribute žene, to je sasvim lepo s njene strane.

No, Blis, napreduješ, temu si suzila za čitavih 1%. Zezam se. Zar ne možeš da budeš otvorenija u pitanju?
 
Bliss:
mislila sam na kvalitet koji muskarci ocekuju od zene?
Sto se tice pljuvanja,to ti je patologija odr.likova i tu se nista ne moze,iskuliraj-ako znas da nisu u pravu ne bi trebalo da te dotice.
Sto se tice ocekivanja......to ti je isto ko i kod zena-nema pravila,kod svakoga se razlikuje.Onako najopstje za mene:da je interesantna,da nije uobrazena,da moze da prihvati i salu na svoj racun,da je postena,iskrena,opasna,i bar meni privlacna.
 
Ili: Kod žene najviše cenim kad zna šta hoće (mene), kad ume da odredi prioritete i da ih stavi na prvo mesto (mene), kad je dovoljno pametna da iza svih lažnih ume da prepozna prave vrednosti (mene), kad je dovoljno ambiciozna da ume i može da stekne ono što hoće (mene) i, konačno, kad se ne boji da u ostvarenje cilja uloži čitavu sebe.
 
sejač:
Ili: Kod žene najviše cenim kad zna šta hoće (mene), kad ume da odredi prioritete i da ih stavi na prvo mesto (mene), kad je dovoljno pametna da iza svih lažnih ume da prepozna prave vrednosti (mene), kad je dovoljno ambiciozna da ume i može da stekne ono što hoće (mene) i, konačno, kad se ne boji da u ostvarenje cilja uloži čitavu sebe.

pazi slazem se sa frozenom za samokrticnost...ali se slazem i sa tobom sto se tice ulaganja sebe...ali za osobe koje to znaju da cene...
 
Mom poslednjem postu fali rec"ti" izmedju reci "skroman"i "samokritican".....
Ne,ne...sejac je samo bio "duhovit" na racun mog posta......hteo je da kaze da sam egocentrican i da u stvari,od zene trazim da sve svoje vrednosti podredi meni......
 
Bliss:
...koji nedostaci se kriju kod zena koje ocekuju od muskarca finansiranje?
Sta se danas smatra pod kvalitetom zene?

Ja tu vidim jedini nedostatak nesposobnosti i nemogucnosti za finasijsku samostalnost, za razliku od zene koja uspjeva da stekne tu finansijsku samostalnost koja dobija na kvalitetu, jer ima uslove za kreiranje svoje buducnosti, i samim tim osjeca se snaznijom i hrabrijom, jer novac je moc, od njega samo BOG ima vecu moc
 
Ali ljudi, sta da radi neobrazovana siromasna (ili srednje-bogata, a pri tom mislim na roditelje) devojka? Karijeru ne moze da ima, i ostaje joj da se, recimo, pomiri sa sudbinom i uda za nekog iz ljubavi, ako joj uspe da to nadje, i da grca do kraja zivota (a to je u ovoj sredini i vise nego ocigledno) ili da nadje nekog da se dobro uda (dobro = bogato)
Ako ima iole mozga i moze da ima "karijeru", onda se jako retko odlucuje na takav korak, smatra sebe samostalnom...
Ima i medju tipovima slucaja "bogate udaje" ali malko redje... To je zato sto imucne devojke traze imucne muskarce...
Gnja...
 
Sasvim je prirodno da zena trazi muskarca koji moze finansijski da brine o njoj, to su tradicionalne uloge muskarca i zene i to je ugradjeno u nasu prirodu...ne mozete da menjate prirodu i tako povrsno sudite o necijim namerama. Pre mislim da su muskarci postali lenji i sebicni i da vise ne zele da se trude i brinu o porodici , nego valjda zele zena da izdrzava njih?
Muskarci su jaci, zastitnici su izdrzljiviji i po pravilu u proseku mnogo vise muskaraca nego zena zauzima visoke polozaje, ima bolje karijere , vece plate..normalno je da je on primarni opskrbljivac porodici jer zivot jedne zene, njeno slobodno vreme, snagu i energiju oduzimaju druge stvari: trudnoca, porodjaj, briga o deci, majcinstvo, briga o kuci itd....
muskarac je uvek slobodniji da se vise posveti karijeri i zaradjivanju novca..sve je to prirodno....
U tradicionalnom konceptu porodice zena ionako radi 24 sata, plus posao, muskarac samo 8 dnevno, ostatak dana se provodi ili sedi na kaucu sa daljinskim ili ima neke druge obaveze, kao sto je golubarnik, neki hobi u garazi, poker sa drustvom i slicne gluposti, dok je zena zarobljena u kuci s decom, zauzeta ciscenjem i kuvanjem rucka itd...
i plus se oni [muskarci] stalno nesto bune, pa sta biste ****** vi vise hteli nije mi jasno?
plus hocete da vas zena i izdrzava i da se samo izlezavate po ceo dan?
jedna zena ima mnogo vise posla od vas cak iako nije zaposlena..a ona koja ima karijeru,ne verujem da ce pristati na tradicionalnu ulogu zene: dete na sisi, u jednoj ruci metla u drugoj varjaca.....

muskarac ide u lov, a zena brine o kuci , okucnici, rucku , metli i deci....
ni danas u savremenom svetu nije drugacije, to su prirodne stvari, naravno da zena zeli situiranog muskarca, i to ne znaci ni da je lenja ni da je sponzorusa.....
cak iako radi, vi uvek imate vise..u vecini slucajeva,jer ste muskarci
 
Petar_Pan:
E bas danas sam ucestvovao u nekoj polemici na temu razmazenosti... Roditelji su definitivno razmazili svoju decu... Mama im kuvala ceo zivot... sve im spremala... nikad nisu krpu u ruku uzele... i sad kao sazrele i doslo vreme da prvi put nesto operu... i oho-ho... problem... Neko im usadio u glavu da je to ispod casti i da je to nesto smrtno tesko... Emancipacija? Casopisi?... Sto bi one to? Da ih neko iskoriscava. :shock: One su previse fine za tako nesto... razmazene...

Mislim ne bi sad da ispadne da ovo pricam za sobe koje ne poznajem ali ipak na nekom globalnom nivou je tako...

Jeste,Petre,u pravu si… :lol: ti bi neku koja ce da ti brise dupe kad se useres u gace…jel tako?Razmazena to nece da radi… :lol: Da ti kuva,pere,sprema,rinta …pa smuvaj onda Baba Seru!
 

Back
Top