ZIVOTNO OSIGURANJE

nema ništa pojela maca.Da za 10 godina će biti privatno penziono???Ko sada garantuje,kada ni inostrane banke koje su otvorile svoje filijale ovde ne garantuju za te svoje filijale.Na zapadu postoji državno penziono,a kao dupuna tog penzionog postoji životno osiguranje,s tim što država stoji iza svega ištiti svoje građane,ovde nemamo nikakvu zaštitu od raznih prevaranata.
 
nije lovu pojela maca sve zavisi kakav je agent prodaje. Uložena lova je uvek tvoja i samo tvoja plus očekivana dobit ostvarena do momenta kada si prekinuo da plaćaš.
Iz kog grada si ? pitam iz tog razloga da bi znao da te uputim na pravog savetnika koji neće pojesti TVOJE pare.
 
drbob:
nema ništa pojela maca.Da za 10 godina će biti privatno penziono???Ko sada garantuje,kada ni inostrane banke koje su otvorile svoje filijale ovde ne garantuju za te svoje filijale.Na zapadu postoji državno penziono,a kao dupuna tog penzionog postoji životno osiguranje,s tim što država stoji iza svega ištiti svoje građane,ovde nemamo nikakvu zaštitu od raznih prevaranata.
Greška druže , i u ovoj državi neko garantuje konkretno NBS i RE osiguranja kod nas i u inostranstvu.
 
"Delta Generali Osiguranje" najveća privatna osiguravajuća kuća
Sa 4,5 milijardi dinara ukupne premije, što predstavlja rast od 37% u odnosu na predhodnu godinu, Delta Generali Osiguranje je ubedljivo ostalo najveća osiguravajuća kuća u Srbiji.

U godini koju su obeležili strateško partnerstvo sa Generali Grupom i osnivanje Društva za upravljanje dobrovoljnim prnzijskim fondom Delta Generali, koje je prvo dobilo licencu za rad i upravljanje dobrovoljnim penzijskim fondom od Narodne banke Srbije, Delta Generali Osiguranje zabeležilo je odlične rezultate.

Sa porastom premija od 37 odsto, više od 11 hiljada novougovorenih polisa osiguranja života, investicionom aktivom većom od 60 miliona evra i rekordnim nivoom profita ostvarenim u 2006. godini, Delta Generali Osiguranje ostalo je najveća privatna osiguravajuća kuća u Srbiji.

Investiranjem u nove poslovne prostorije proširena je i poslovna mreža koju danas čine filijale i poslovnice u 35 gradova i na 46 lokacija širom srbije, tako da danas Delta Generali Osiguranje zapošljava oko 1.000 ljudi.

Primenom evropskih standarda poslovanja, međunarodnog iskustva a naročito iskustva Generali Grupe iz zemalja u tranziciji, Delta Generali Osiguranje će i u 2007. godini nastaviti sa intenzivnim razvojem sa namerom da zauzme dugoročno snažnu poziciju u oblasti osiguranja, penzijskih fondova i drugih finansijskih usluga.

S tradicijom od 175 godina postojanja, Generali Grupa posluje na pet kontinenata i danas ima 109 kompanija u 40 zamalja, a zapošljava približno 61.500 ljudi. U 2005. godini Generali Grupa je u oblasti osiguranja ostvarila 62,8 milijardi evra. Međunarodno sedište Generali Grupe je u Italiji, gde je kompanija i osnovana 1831. godine, a sedište nadležno za region centralne i istočne Evrope nalazi se u Beču. U ovom regionu Generali Grupa je prisutna u 10 zemalja: Češkoj, Slovačkoj, Mađarskoj, Poljskoj, Rumuniji, Hrvatskoj, Sloveniji, Ukrajini, Bugarskoj i Srbiji. U ovom regionu ima približno 4 miliona klijenata, od čega Delta Generali Osiguranje ima više od pola miliona klijenata.

Osiguranje života
Osiguranje života je osiguranje koje u potpunosti pokriva dva osigurana slučaja – "doživljenje" (istek perioda osiguranja) i smrt.

Karakteristike Osiguranja života:

višegodišnje, devizno, sa štednjom,
po isteku perioda osiguranja celokupna osigurana suma isplaćuje se jednokratno,
u slučaju prirodne smrti celokupna osigurana suma se isplaćuje jednokratno,
dvostruka osigurana suma se isplaćuje u slučaju smrti usled nesrećnog slučaja,
osiguranik bira dinamiku uplata: mesečno, kvartalno, polugodišnje, godišnje ili jednokratno,
mogućnost ugovaranja dopunskog osiguranja za invaliditet usled nesrećnog slučaja
mogućnost zajedničkog osiguranja supružnika – tandem osiguranje.


Primer štednog osiguranja života sa dopunskim osiguranjem za slučaj invaliditeta nastalog usled nesrećnog događaja:


Osiguranje života (bez dopunskog osiguranja)

1.Muškarac 45 godina

2.Period osiguranja 20 godina

3.Godišnja premija za osiguranje života 700 evra

4.Osigurana suma za doživljenje – po navršenoj 65. godini života 15.113 evra

5.Očekivana dobit* (nakon 20 godina očekivana dobit može da dostigne 70% uplaćenih sredstava) 10.579 evra

6.Osigurana suma za doživljenje uvećena za dobit (4+5) 25.692 evra

7.Osigurana suma za slučaj smrti 15.113 evra
+ Očekivana dobit*

8.Osigurana suma za slučaj smrti usled nesrećnog slučaja 30.226 evra
+ Očekivana dobit*

Dopunsko osiguranje sa novčanom naknadom za
invaliditet i bolničke dane


9.Godišnja premija 50 evra

10.Osigurana suma za slučaj invaliditeta od 1% do 99% 10.000 evra

11.Osigurana suma za slučaj 100% 20.000 evra

12.Naknada za dane provedene na bolničkom lečenju usled nesrećnog slučaja dnevno 10 evra

*
Očekivana dobit podrazumeva mogućnost osiguranikovog učešća u očekivanoj dobiti iz poslovanja Delta Generali Osiguranja. Iznos dobiti se isplaćuje po isteku perioda osiguranja ili u trenutku nastanka nekog od osiguranih slučajeva.

Za sve zainteresovane na teritoriji Beograda rade se besplatni proračuni . Potrebno je samo da dođete i da pokupite informaciju.

ADRESA : Kopernikova 4 ; 11000 Beograd
KONTAKT OSOBA : Sanja Petrović
KONTAKT TELEFON : 011-208-44-74
PO PREPORUCI : Steva Antonijević


edit by Bet: pazi, mizzo, ostavljam ti jedan post i adresu, ako neko zeli da proveri neka proverava....however, ovo se itekako protivi pravilniku Krstarice d.o.o. ali pravim izuzetak....UZ OPOMENU.
Nema mnogo fore da se gresi, pazi....
OK
kejs dismisd.
8)
 
Ja nesto ne razumem.
Svi imamo osigurana kola u slucaju, da dodje do stete, da ne moramo da platimo iz svog novcanika, nego se steta isplati sa police osiguranja. Svake godine dobijemo neki bonus ako nismo napravili stetu, ali uglavnom je novac, koji uplatimo za auto osigurannje, nepovratan.
A sad, kad bi najlogicnije bilo, da osiguramo i sami sebe, posto i nama moze lako nesto da se desi, ne samo nasem automobilu, mi se pravimo blesavi i mislimo, da je to bacanje novca kroz prozor i da je to nepotreban trosak. A ustvari se novac od zivotnog osiguranja posle izvesnog vremena isplati osiguranoj osobi.
Sve u svemu, cini mi se, da mi ustvari vise postujemo i cenimo svoje automobile nego sami sebe, a to ne bi trebalo da bude tako.

Sto se mene tice, zivotno osiguranje je neophodno svakome, ko je zaposlen. I ne samo zivotno, nego i invalidsko i nezgodno (ne znam kako vi to zovete - to je za slucaj povreda). Danas smo zdravi i radno sposobni ali to ne znaci, da cemo uvek biti takvi. Svako od nas moze da se povredi i da bude par nedelja na bolovanju, a to znaci i manji prihod iz radnog odnosa. Razliku u tom prihodu mozemo da pokrijemo osiguranjem.
Po mom misljenju, je svejedno u kojoj kuci imas osiguranje, bitno je da ga imas. Ja bi samo napravila razliku medju velikim i malim kucama i odlucila se za veliku.
A sad, kako ko hoce i zeli. To je samo moje misljenje.
 
AcoBB:
Sve se odigralo u jednom restoranu uz formalan razgovor,popunio sam polisu od 600 eur godisnje i prvi deo od 357 eur treba da uplatim do ponedeljka.Polisu sam samo ja potpisao i niko vise iako je naznacen potpis ovlascenog lica i potpis osiguranika koji su ostali nepopunjeni.Pa zar tako ozbiljna kuca nema ni pecat????????????
Predstavnik osiguravajuce kuce vam donosi da popunite ugovor ali tek nakon dobijanja overenog ugovora od strane osiguravajuce kuce ste u obavezi da postupite prema potpisanom dokumentu. Vas agent je samo zeleo da vas pozuri i podvuce pod odredjeni datum da bi imao procenat od vas nesto pre nego saceka redovnu proceduru, ali to je do agenta a ne politike osiguravajuce kuce.

Osiguravajuce kuce su zasticene kao beli medvedi i iskreno vise imam poverenje u Wiener stadtische nego u bilo koju domacu osiguravajucu kucu u zemlji. oni imaju svoje poslovnice u nasoj zemlji i vrlo su profesionalni a ukoliko je vas izbor da se zivotno osiguravate trebate znati da tu najcesce vajde imaju potomci i najvise se isplati ako vi riknete pre vremena :D

A sad, dal se rizik isplati, procenite sami :D
 
rascal:
Ukoliko je bilo ko zainteresovan evo prilike za neki kes.Pre nego sto pomislite prevara ili laz kliknite na ovaj link http://adbux.org/?r=SlovenkaR i proverite sve sami. Nikakvo ulaganje sa vase strane nije potrebno niti bilo kakve privatne informacije, samo neko vreme provedeno pored racunara. Proverite. Pokusajte.

Ovaj je NAJVEĆI SMOR koji postoji na Krstarici !

Jel' ima neko da ga zaustavi !?
 
Zamolio bih nekog, ko radi u Delta Generali ili Wiener osiguranju da detaljno odgovori na sledeća pitanja jer je to ono što je glavna nedoumica kod vecine buducih korisnika:

1. Kolika je minimalna uplata na godisnjem, polugodisnjem i mesečnom nivou ?
2. Da li je moguće u slučaju nedostatka novca (ako bi doslo do takve situacije na neko vreme) moguće obustaviti uplatu pa u prvom pogodnom trenutku nastaviti nadoknadom zaostalih uplata ili nastavkom uplate od tekućeg meseca?
3. Vezano za prethodno pitanje, npr. potpise se ugovor na 20g i osoba nakon 10g mora trajno da prekine sa uplatama, sta dobija, a sta gubi zbog toga i da li mora da sačeka istek kompletnog ugovora da bi stekao pravo na to?
4. Da li za uloge, u slučaju gasenja osiguravajuće kuće u Srbiji odgovara samo Delta Generali Osiguranje Srbija svojim sredstvima ili iza njega stoji Generali Grupa Italija sa svojom imovinom?
5. Da li postoji indeksacija u EUR tj. da li se uračunava kao dodatak prosečna godišnja EU inflacija od npr. 2% iz razloga sto ce isplacena osigurana suma za 20 god. imati sigurno manju vrednost nego suma do tada ulozena kroz program osiguranja (konkretno, za 20g. uz inflaciju od 2% godisnje, ukupna inflacija i smanjenje vrednosti EUR bi bilo malo iznad 50%)?
Bitno je iz razloga što zagarantovana osigurana suma tek nešto malo premašuje uložena sredstva, a ostvarena dobit je nešto što se realno očekuje ali ipak nije obećana i 100% sigurna. Tako nešto je do kod nas samo primenjivalo Grave osiguranje.
 
GraWe ima ok uslove (minimum im je 15 godina za životno), ali me zanima da li onda u HYPO AA imaš takođe neke posebne uslove, pošto su partneri?
Jel neko upoređivao ponude Grawe i Generali?

Sva osiguranja, ma koja kuća da je u pitanju daje minimum 5 godina, ne dozvolite da vas vaćare na foru.Inače najbolje je na što duži vremenski period.

Kako sam ja razumela onog ciku, mislim da je pricao o dodatnom penzionom osiguranju. Delta je u pitanju.

Delta Generali je jedna od vodećih u Evropi iza Axe (Francuska) i Alians (Nemačka), to su interkontinentalne kuće koje posluju na više kontinenata i u pereko 40 zemalja sveta.Ostale kuće koje se ovde pominju su regionalne što znači da posluju u svojoj državi i državam,a oko nje.To što Generali nije bio prisutan na naše tržište koliko i druge kuće je zato što velike kuće dolaze samo na sigurno tržište i ne bave se švercom para kakav je bio slučaj sa ovim malim austrijskim kućicama.Zabranjene su ponude i polise na stranom jeziku, Generali je ozbiljna institucija koja se ne bavi pilićarenjem i vaćarenjem.

Za sva obaveštenja i pojašnjenja povodom životnog osiguranja , slobodno se obratite na moj E-mail : asteki@sezampro.yu

Kolega da pomognem.Ljudi ovde očito nisu dovoljno upućeni o osiguravajućim kućama.U principu ne volim da pričam u prazno, izvolite i uverite se sami.Najnoviji izvešaj iz 2007. godine.

Svetska lista TOP 500 najuspešnijih kompanija u Svetu (Generali je 30-ti)

http://money.cnn.com/magazines/fortune/global500/2007/full_list/index.html

TOP lista 50 najuspešnijih kompanija na nivou Evrope

http://money.cnn.com/magazines/fortune/global500/2007/europe/

TOP lista 20 najuspešnijih OSIGURAVAJUĆIH KOMPANIJA U SVETU, GENERALI JE TREĆA OSIGURAVAJUĆA KUĆA


http://money.cnn.com/magazines/fortune/global500/2007/industries/183/1.html

Kolega kako ide posao inače?
Zamolio bih nekog, ko radi u Delta Generali ili Wiener osiguranju da detaljno odgovori na sledeća pitanja jer je to ono što je glavna nedoumica kod vecine buducih korisnika:
Odgovaram samo na pitanja za Generali

1. Kolika je minimalna uplata na godisnjem, polugodisnjem i mesečnom nivou ?
Godišnje 100 EUR
Polugodišnje 50 EUR
Kvartalno 50 EUR
Mesečno 25 EUR


2. Da li je moguće u slučaju nedostatka novca (ako bi doslo do takve situacije na neko vreme) moguće obustaviti uplatu pa u prvom pogodnom trenutku nastaviti nadoknadom zaostalih uplata ili nastavkom uplate od tekućeg meseca?
1. varijanta: možeš kasniti sa uplatama 3 meseca.U trćem mesecu te pismenim putem obavešavamo i imate rok 30 dana da uplatite bar jednu mesečnu ratu, ukolko je na mesečnom nivou, isto važi i za ostale uplate, može da se kasni.Takva su pravila u prve tri godine.
2. Varijanta je da možete od druge godine da zaledite vašu polisu na godinu dana i da ništa ne uplaćujete.Nakon godinu dana uplatite sve rate u nazad (bez kamate) i nastavljate sa uplatama.Polisu možete da zaledite koliko god puta hoćete u toku trajanja osiguranja i u bilo koje vreme.Ukoliko ste npr. osigurani na 25 godina i yaledite polisu npr. u 13 i nakon godinu dana ne uplatite rate u nezed mi vam radimo automatsku kapitalizaciju.Šta to znači, da vam utvrđujemo novu osiguranu sumu u odnosu na do tada uložena sredstva vi i dalje ostajete u osiguranju sa novom osiguranom sumom i samo vam ide dobit na dobit, čekate vreme isteka.Možete nakon kapitalizacije ponovo da aktivirate polisu i nakon 1 meseca, 3; 5 meseci, godinu dana ili 5 godina kako god, samo treba da uplatite sve rate u nezed bez ikakve kamate.
3. Otkup polise.Na poleđini svake naše polise postoje dve tabele, tabela optkupnih vrednosti i tabela kapitalizacije (već sam objasnila šta kapitalizacija znači, samo što se ona na polisi može i jasno videti za određeni broj godina kolika je osigurana suma).Otkup polise znači da nakon izvršenih uplata za tri godine možete da otkupite polisu odnosno da za nju dobijete novac.Otkupna vrednost polise nije isto što i uložena sredstva jer se u prve dve godine novac ne vraća (fundament u radu svih osiguravajućih kuća).U tabeli tačno stoji koliko polisa vredi za određeni broj godina.Od polovine perioda se od prilike ogu podići svi novci do tada uloženi uz dobit.


3. Vezano za prethodno pitanje, npr. potpise se ugovor na 20g i osoba nakon 10g mora trajno da prekine sa uplatama, sta dobija, a sta gubi zbog toga i da li mora da sačeka istek kompletnog ugovora da bi stekao pravo na to?
Odgovorila sam na to pitanje gore.Naravno da može da podigne novac.Od polovine perioda se vraća sav uložen novac.
4. Da li za uloge, u slučaju gasenja osiguravajuće kuće u Srbiji odgovara samo Delta Generali Osiguranje Srbija svojim sredstvima ili iza njega stoji Generali Grupa Italija sa svojom imovinom?
Delta Generali Osiguranje Srbija sa svom svojom imovinom i tri RE Osiguranja.Inače Delta Generali ima veiki kapital jer ako niste znali JAT je REosiguran kod nas.Da bi kuća bila REosiguravač mora da poseduje licencu za tu svrhu, znači da ima deponovana jako velika sredstva.U svako slučaju novac će te dobiti a ja ću izgubiti posao (u šta sumnjam 8-))
5. Da li postoji indeksacija u EUR tj. da li se uračunava kao dodatak prosečna godišnja EU inflacija od npr. 2% iz razloga sto ce isplacena osigurana suma za 20 god. imati sigurno manju vrednost nego suma do tada ulozena kroz program osiguranja (konkretno, za 20g. uz inflaciju od 2% godisnje, ukupna inflacija i smanjenje vrednosti EUR bi bilo malo iznad 50%)?
DA indeksacija postoji
Bitno je iz razloga što zagarantovana osigurana suma tek nešto malo premašuje uložena sredstva, a ostvarena dobit je nešto što se realno očekuje ali ipak nije obećana i 100% sigurna. Tako nešto je do kod nas samo primenjivalo Grave osiguranje.
Osigurana suma ili kako kažeš zagarantovana suma zavisi od 5 faktora
1. pristupne starosti (koliko godina imaš)
2. dinamike uplate ( mesečno, kvartalno, polugodišnje, godišnje, jednokratno)
3 visine premije ( koliko novca daješ za ratu)
4. perioda odloženosti ( na kolio godina)
5. pola (razlike su minimalne, li postoje)
Osigurana suma s'toga može biti i za 60% veće od uloženih sredstava bez dobiti, a može biti i manja.
Delta osiguranje posluje od 2001. godine i ostvaruje dobit između 4 i 7 posto, što zavisi od poslovanja firme na tržištu.Na kraju poslovne godine se radi obračun i našim osiguranicima šaljemo pismo na kućnu adresu o ostvarenoj i pripisanoj dobiti.Do sada je ona iznosila 5% u proseku.NI JEDNA osiguravajuća kuća ne garantuje dobit, ne dozvoli da te neko laže.
U Generali osiguranju rade ljudi profesionalci, dajemo tačne podatke o svemu, ne vaćarimo ljude na dobit i kod nas ne može svako da radi, sve je teže ulaziti u Generali.
Dobio si informacije iz prve ruke, za stalno sam zaposlena već 2 godine i veoma sam zadovoljna poslovanjem Generalija.Imam polisu programa PROVIDENCA ( penzija ili renta) to je relativno nov program koji je došao zajedno sa Generalijem :D
 

Back
Top