Maltezer

Drugo, ne mogu da verujem da ljudi koji ga imaju,pisu neke stvari koje nemaju veze sa njima! Veoma su pametni, verni,umiljati i evo vec 2 godine,ali ni jedan problem nisam imao sa njim,niti je nered napravio,niti je grizao nesto od namestaja ...niti,niti! Kada ostane sam, ne pravi ne red, vec ceka da se vratim i kada me vidi ...sreci nikad kraja :D
 
Drugo, ne mogu da verujem da ljudi koji ga imaju,pisu neke stvari koje nemaju veze sa njima! Veoma su pametni, verni,umiljati i evo vec 2 godine,ali ni jedan problem nisam imao sa njim,niti je nered napravio,niti je grizao nesto od namestaja ...niti,niti! Kada ostane sam, ne pravi ne red, vec ceka da se vratim i kada me vidi ...sreci nikad kraja :D



Apsolutno ste u pravu. Sve je tako kako ste napisali.:klap::klap::ok: Duboko sam ubedjena da su nasi ljubimci onakvi, kako smo ih mi vaspitali.Nervozan gazda-nervozan pas...naravno da ima izuzetaka,ali nemojmo odmah pricati(jos gore-pisati) kako su SVI psi takvi i takvi. Pozdrav :bye:
 
Poslednja izmena:
Evo mene opet, nisam bila neko vreme :) idalje ne mogu da se odlucim koje stene da ostavim sebi od dva muzijaka koja su jos ostala kod mene, pregledao ih je sudija sve je u redu (zubi, pigment...) sad su veoma slicni, jedan je samo nesto sitniji... Ufff... Bila sam sigurna da cu tog manjeg ostaviti ali sad se opet dvoumim. Evo malo slicica da vidite kako su mi medeni :)
72872_472239852847399_1562067789_n.jpg
536711_472239799514071_2021314173_n.jpg
549757_472239162847468_1047335517_n.jpg
napunili su 3 meseca :)
 
Slatki su obojica :) A zašto ostavljate ?

Pa zelim da imam jos jednog :) javila mi se zelja za izlozbama, ranije me to nije toliko privlacilo ali sad bih zelela da imam psa kojeg cu da vodim na izlozbe... Odlucila sam se da to bude muzijak jer zenku vec imam a i kod njih nema te zbrke oko teranja - parenja - stenjenja sto mi je veoma stresno i moracu dobro psihicki da se pripremim pre nego sto opet odlucim da parim moju Hanu (oni koji su to prosli ce me sigurno razumeti). Hana je malo plasljiva i ne voli guzvu sto bas i nije pogodno za izlobu ali vodicu i nju u svakom slucaju, sad u junu ce biti CACIB ovde kod nas u Beceju pa tamo sigurno idemo... A ova dvojica su izabrani kao najbolji iz legla i zato sam ih do sad zadrzala jer ne mogu da se odlucim kojeg da ostavim :) ostali su prodati, rastali smo se teskog srca :(
 
Vanja11, moj savet Vam je da iscitate pazljivo standard koji se odnosi na maltezere, da sto realnije sagledate vase muzjacice i naravno zadrzite onoga koji je najblizi "idealnom". To je jedini pravi reper da ostavite sebi boljeg decka koji ce naravno dobro prolaziti na izlozbama i kasnije imati vise zenkica za parenje:)
Sve najbolje Vam zelim:)
 
Vec sam to uradila samo sto ne razumem bas najbolje sve to, razmere tela npr. ne znam kako to da izmerim s obzirom da se to odnosi na odrasle pse... I idalje imam dilemu oko tezine, sad umaju tri meseca (napunili 17.) jedan ima 1,2 kg a drugi 900g sto znaci da ce biti prilicno sitni, procitala sam da koliko imaju sa tri meseca x2 i jos 200 - 300 g maximum mogu da imaju kad porastu, e sad ako bih ostavila ovog manjeg pretpostavimo da bi on imao oko 2 kg kad poraste i bio malo sitniji ne znam da li bi to p[redstavljalo problem... Procitala sam na par mesta da je njihova tezina od 1,4 - 3,17 kg a na drugim mestima pise od 3 - 4 kg pa sam sad prilicno zbunjena.:confused:
 
Vec sam to uradila samo sto ne razumem bas najbolje sve to, razmere tela npr. ne znam kako to da izmerim s obzirom da se to odnosi na odrasle pse... I idalje imam dilemu oko tezine, sad umaju tri meseca (napunili 17.) jedan ima 1,2 kg a drugi 900g sto znaci da ce biti prilicno sitni, procitala sam da koliko imaju sa tri meseca x2 i jos 200 - 300 g maximum mogu da imaju kad porastu, e sad ako bih ostavila ovog manjeg pretpostavimo da bi on imao oko 2 kg kad poraste i bio malo sitniji ne znam da li bi to p[redstavljalo problem... Procitala sam na par mesta da je njihova tezina od 1,4 - 3,17 kg a na drugim mestima pise od 3 - 4 kg pa sam sad prilicno zbunjena.:confused:

Koliko ja znam tezina od 1.4-3.4 nije po FCI-u, koji mi priznajemo. Inace, i to sto je takva razlika kod njih sada iz mog licnog iskustva, nista posebno ne znaci. I ovaj sto je trenutno sitniji moze prerasti ovog krupnijeg, tako da Vam to ne treba biti reper oko izbora.
Pogledajte dobro proporcije glave, njuske posebno, s obzirom da kod nas ima jako puno maltezera kojima bi i neke pudle pozavidele na duzini njuske. Pogledajte koji vam je kompaktniji, koji se bolje krece, koji ima skladniju glavicu, kontaktirajte neke od nasih vodecih uzgaivaca, verujem da ce Vam izaci u susret pojasniti proporcije. :)
E da...dajte neku profilnu sliku, na ovima se uopste ne vide proporcije, dajte neku sliku kao da su u stavu
 
Poslednja izmena:
Koliko ja znam tezina od 1.4-3.4 nije po FCI-u, koji mi priznajemo. Inace, i to sto je takva razlika kod njih sada iz mog licnog iskustva, nista posebno ne znaci. I ovaj sto je trenutno sitniji moze prerasti ovog krupnijeg, tako da Vam to ne treba biti reper oko izbora.
Pogledajte dobro proporcije glave, njuske posebno, s obzirom da kod nas ima jako puno maltezera kojima bi i neke pudle pozavidele na duzini njuske. Pogledajte koji vam je kompaktniji, koji se bolje krece, koji ima skladniju glavicu, kontaktirajte neke od nasih vodecih uzgaivaca, verujem da ce Vam izaci u susret pojasniti proporcije. :)
E da...dajte neku profilnu sliku, na ovima se uopste ne vide proporcije, dajte neku sliku kao da su u stavu

Evo pokusala sam da ih slikam mada ne bas uspesno, mnogo su nemirni :) evo prvi (manji)
Picture 807.jpg
Picture 808.jpg
Picture 811.jpg
Picture 819.jpg
Picture 820.jpg
 
Pozdrav svima od novog člana :) Pratim ovaj forum već duže vreme jer želim da se što bolje informišem o svemu pre nego što kupim maltezera. Znam da je to zahtevan pas i da mu treba pružiti mnogo pažnje, nege i ljubavi, ali ništa nije teško kada se voli. Dosta toga sam o maltezerima saznala i naučila čitajući vasu prepisku, zato vam se i obraćam za malu pomoć oko kupovine. Za početak, tu je pitanje kupiti mužjaka ili ženku? Moja ćerka glasa za ženku, kaže da je čula da su ženke umiljatije i odanije, mada čitajući vase komentare i gledajući slike vaših mezimaca prosto ne mogu da odlučim ko je od njih umiljatiji i lepši.
 
Inače, u poslednje vreme pratim oglase i ne mogu da se odlučim da li da maltezera kupim iz odgaivačnice ili privatnog legla. I jedna i druga varijanta imaju i dobre i loše strane. Upozorili ste članove foruma da dobro obrate pažnju na ono što kupuju. Ne tražim izložbenog psa već pet varijantu, po mogućstvu malog, kao što je Popi :) Bila bih vam zahvalna ako bih od vas dobila neku preporuku za kupovinu. S obzirom da početkom jula idemo na letovanje, novi član porodice bi se kod nas uselio sredinom jula ili kasnije, kada pronađemo ono što nam odgovara. Hvala unapred. :)
 
Pozdrav Vanja, Da li su za prodaju? Ja trazim jedno musko stene maltezera ali nikako danadjem nekog malisu. A ovi tvoji su predivni, preslatki su bas, pogotovo ovaj treci malisa, tako mali i pufnast :D
 
Pozdrav Vanja, Da li su za prodaju? Ja trazim jedno musko stene maltezera ali nikako danadjem nekog malisu. A ovi tvoji su predivni, preslatki su bas, pogotovo ovaj treci malisa, tako mali i pufnast :D

Pozdrav i vama, samo jedan je na prodaju, ja sam se dugo dvoumila izmedju njih dvojice kojeg da zadrzim pa sam sad napokon odlucila. :) Najmanji su iz legla i s obzirom da sad imaju oko kile ne verujem da ce imati vise od 2,5 kad porastu. Evo juce sam slikala tog sto je na prodaju, pravi je pozer :)
431927_489225744482143_1131295468_n.jpg
942122_489225984482119_931278386_n.jpg
 
attachment.php

attachment.php

attachment.php


pozzz svima...
ovo su moje tj arine bebe
atina
korona
lima
lepo smo se udesili za slikanje:heart::heart::heart:
malo smo u gužvi pa nemamo vremena za druženje ali pratimo sve ...:cao:
 

Prilozi

  • 608 ATINA.jpg
    608 ATINA.jpg
    33 KB · Pregleda: 261
  • 597 KORONA.jpg
    597 KORONA.jpg
    29,9 KB · Pregleda: 262
  • 602 LIMA.jpg
    602 LIMA.jpg
    22,6 KB · Pregleda: 262
Poslednja izmena:
attachment.php

attachment.php

attachment.php


ARA
ABA
I KAN... TRENUTNO NIJE LEP ZA SLIKANJE PA SMO STAVILI STARU SLIKU SA NOVOM POZADINOM NA KOJOJ SMO ZAHVALNI SN. MACKIC :heart::heart::heart:
 

Prilozi

  • Fotografija2716.jpg
    Fotografija2716.jpg
    28,9 KB · Pregleda: 247
  • Fotografija2727.jpg
    Fotografija2727.jpg
    18,4 KB · Pregleda: 245
  • 963028_190294717791428_1480237645_n[1].jpg
    963028_190294717791428_1480237645_n[1].jpg
    49,9 KB · Pregleda: 250
Stigla mi je posiljka iz Amerike putem ebay-a, 2x150gr Angel Eyes (ukus piletina). Jedan je za moju Lili, a drugi prodajem po nabavnoj ceni, odn. 45e.
Pakovanje je neotvarano, hermeticki zatvoreno + zapeceno u plasticnoj foliji sa rokom upotrebe 11/2015.
Ne znam da li ovo spada u oglasavanje, a ako jeste, molim administratora da obrise moj post.
 

Back
Top