Maltezer

Viđala sam te šampone u Pet centru, čini mi se da nisu bili baš toliko skupi. Možda oko 1000 dinara pakovanje. Ali nisam uzela, jer nisam o njima ništa znala. Moraću da probam, hvala ti na odgovoru :)

Nisam znala za maltezere da se ne linjaju. Ali dlaka im je dosta slična Leovoj (s tim što stvarno nemaju poddlaku :D), ai beli su psi, pa sam eto morala ovde pitati.

Kod nas (u Srbiji) retko ko uzgaja samojede,a i oni koji imaju ovu rasu, drže je u dvorištu i ne brinu toliko o kupanju, linjanju, negovanju... :sad2:

Nemam s kim da razmenim iskustva i mišljenja, na žalost...

Pozdrav za sve drugare maltezere od mene i Lea :)


P:heart2:R:heart2:E:heart2:L:heart2:E:heart2:P :zaljubljena:
 
Ima li neko iskustva , muskom maltezeru je veci jedan testis od drugog, duplo. ne boli ga nista, nema neobicnog ponasanja. maltezer je star 9 meseci. sta bi to moglo biti?

Nije mu se spustio testis-najverovatnije.To se cesto desava i ljudima(mislim-decacima).prati se do odredjenog zivotnog doba, ako se do tada ne spusti, preporucuje se intervencija, jer u protivnom moze doci do steriliteta,a cesto i do ukljestenja,sto je jezivo bolno i tada se svakako mora operisati.Zato ti je moj savet da posetis veterinara i dobijes strucno, pravo i tacno misljenje.
Mozda se sam spusti, ali da bi ti bila mirna,poseti veta.
 
divan osecaj kad stignu bebice :) blago tebi :)



ZNAS ONO KAD SE KOTI, TO JE UZAS I NE MOGU DA LAZEM I DA PRICAM NEBULOZE KAKO JE TO DIVNO....NIJE DIVNO - ODVRATNO... .....ALI CIM OKUPAM POSLE ABU I ARU I PREMESTIM IH .... UUUUUUUUUUUUUUU POSLE JE UZIVANCIJA............PUFNICE UBRZO OD TE ROZE BOJICE PREDU U BELU... PA JA POSTO OBE PARIM U ISTO VREME IMAM ZNACI DVA LEGLA I PRAVU ZURKICU PUFNICA.....:heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart:
A TEK KAD PROGLEDAJU PA POCNU DA HODAJU.... MA TO JE STVARNO SUPER.... TO SE NE MOZE RECIMA NI OPISATI:zaljubljena::zaljubljena::zaljubljena:
 
DA JESTE... HTELA SAM DVA PUTA SAMO.... ALI SAM SE MALO ZAINATILA....:manikir:.... PA ETO I TRECE.... A BICE IH JOS..... :heart::heart::heart::heart:

Neka im je sa srećom, da budu zdravi i nađu divne ljude koji će ih primiti u svoj dom, ali obrati pažnju na svoje kuje, tri legla je sasvim dovoljno , osim ako nemaš nameru da se pretvoriš u štancerku pasa koja samo pari i prodaje, molim te da me ni ti ni bilo ko na forumu ne shvati zlonamerno, ali imala si dva legla jedno za drugim, bez pauze, što odgovoran vlasnik nikad ne bi uradio, opravdanje je da su mlade i da je vet rekao da je to ok, a sad kažeš da posle trećeg planiraš još, molim te najdobronamernije da razmisliš o tome, nemoj da je novac jedina vodilja u životu. :( Ako moderatori ovo smatraju neprikladnim neka obrišu post, ja sam morala da napišem ono protiv čega sam, rizikujem da se i Jasmina naljuti, ali psi nemaju internet. :)

Pozajmih jedan tekst, ako nekog zanima rado ću proslediti link : " Životni ciklus kuje

Ovisno o pasmini pasa, kuje se počinju tjerati od svog 6 mjeseca života pa do iza navršenih godinu dana. Većina kuja se tjera dva puta godišnje no to nije pravilo. Dobro je znati koliko se kuja često tjera da bi već unaprijed mogli planirati kad ćemo je moći pariti. Ne preporuča se kuju pariti prije trećeg tjeranja a preporučeno doba je treće ili četvrto tjeranje. Mnogi se uzgajivači bez obzira na periode tjeranja ne odlučuju dati pariti svoje kuje prije navršene druge godine života. Osim u fizičkom smislu kuja mora i psihički biti spremna na dolazak legla. Ukoliko imate kuju koju mislite koristiti u uzgoju važno je znati da ona u toku svog životnog vijeka ne bi smjela imati više od 3 - 4 legla. Ako uzmemo u obzir podatak da kuja godišnje smije imati samo jedno leglo, iznimno jednom u životu dva legla uzastopno tada se zaista ozbiljno treba posvetiti planu parenja kuje za njenog životnog vijeka. Govorimo o skotnosti kuja u kojima je trudnoća i porod prošla uredno. No, treba znati da se u broj legala računa i ukoliko je ženka imala pobačaj ili su štenci uginuli. Ženka koja je dva puta bila podvrgnuta carskom rezu ne smije više biti korištena u uzgoju. Kao što nije dobro da kuja prerano ima štence, tako nije dobro ni da ih ima stara kuja. "
 
Poslednja izmena:
HVALAAAAAAAAA..... TO ZA LJUDE SE NADAM I GLEDAM DA PRICOM OTERAM POTENCIJALNE KUPCE- LUDAKE PA DA SE IZBORIM I DA OD MENE KUPI SAMO PRAVA OSOBA.... ALI OPET ....

A NEMA POTREBE DA TI NIKO BRISE POST JER SI SE OBRATILA MENI A MENI TO NITI SMETA NITI SE LJUTIM..
.
KAO STO ZNAS JA SE DOBRO RAZUMEM U PSE... NICIM NE BI UGROZILA ZIVOT ABE ILI ARE..... U SLUCAJU DA MI SE DESIO JEDNOM CARSKI REZ VISE IH NE BI NI PARILA.... ABU I ARU SAM PARILA PRVI PUT SA 22 MESECA I TACNO NA NJIHOV DRUGI RODENDAN SU SE OKOTILE ( MISLIM PAR DANA JE BILA RAZLIKA) POSTO SU MLADE APSOLUTNO NISTA NIJE SMETALO STO SAM IH NA SLEDECE TERANJE OPET PARILA... TADA SAM MISLILA DA TO BUDE I POSLEDNJE ALI SAM SE PREDOMISLILA.... NE ZBOG PARA VEC ZBOG INATA..... A STO SE TICE SAMIH PARA JA NE ZIVIM OD TOGA, A DRUGO JA ABI I ARI RADIM UZ I PRE I POSLE OKOTA, DOBIJAJU I VITAMINSKE IN. I SVE STA MI PREDLOZI MOJ VET DA JE DOBRO ZA NJIH JA URADIM- TAKO DA UJEDNO GOVORIM I KOLIKO BRINEM O NJIMA A I DA IMAM TROSKOVE ... TJ DA NE STEDIM KAKO BI JA ZARADILA.... I SVE NA KRAJU KAD SABERES KOLIKO TI JE PARA OSTALO PA PODELIS NA TIH 24 SATA 2 MESECA STO SI PROVEO RADECI OKO TOGA TO VERUJ MI NIJE NISTA.... ALI AKO HOCES NAPISACU OVDE I TEBI A I SVIMA SVU RACUNICU TACNO PA ETO DA SE CISTO ZNA.... INACE OD PROSLOG DO OVOG PARENJA JE PROSLO TACNO 14 MESECI... STO JE I VISE OD GODINU DANA..... I JOS NESTO BIH NAPISALA SVE TO OKO PARENJA JE INDIVIDUALNO ... MENI I ABA I ARA ODLICNO SE KOTE U SMISLU DA SE NE MUCE ... A DA JE DRUGACIJE ISTO IH NE BI PARILA.... INACE STARA KUJA SE MISLI POSLE 6 GODINE...TO VALJDA NIKO NI NE RADI... MADA KAD POMISLIM NA ONU LUDACU STO MI JE NA TEL TRAZILA DA JOJ PRODAM ABU I ARU... PA VEROVATNO TAKVI LUDACI DA IH UPARUJU DOK MUKICE NE ZDAHNU... ALI OPET NADAM SE DA NEMA BAS TOLIKO TAKVIH KRETENA...
ALI DA NAGLASIM I TO A NE DA ISPADNE DA SAM JA JADNA FINA - JA PSE NE POKLANJAM, NE INTERESUJE ME STO NEKO NEMA PARE, STO IMA SVOJU TUZNU PRICU, STO NA BILO KOJI NACIN KUKUMAVCE... JA NISAM NITI SAZALJIVA, NITI CRVENI KRST, NITI TO RADIM DA BI SE PRAVILA DOBRA..... ZNACI SVAKAKO TE PARE KOJE ZARADIM OD TOGA SU MOJE I SLUZE MENI A NE DA IH NEKOM DELIM....
INACE POSTO EVO SE NAJZAD POJAVI PO NEKO NA TEMI MOGLI BI I SLICICE DA POSTAVITE NEKE ... JA IMAM OD NOVE GODINE PA CU POSTAVITI, A IMATE VEROVATNO I SVI SLICICE OD NOVE GODINE PA STO IH NE BI POSTAVILI....



:heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart:
 
Mrvica danas :lol:
dsc01794ls.jpg
[/URL]
 
Pre neki dan sam svratila u neku kinesku robnu kucu blizu skupstine.Pade mi na pamet da pogledam imaju li opremu za kuce :) Nadjoh na spratu svasta,ali vecina stvari je za male pse.Stoga,ako nekog zanima moze naci povoljne torbe,igracke i garderobu po smesnim cenama :)
 

Back
Top