AMBULANTA

Ma mogla si odmah da mu dash,daj mu slobodno,imala je i moja kuja operacije,smela je odmah da pije sve i da jede samo shto ona sama nije htela,...pa ako hoce,daj mu slobodno,...
 
Milly73:
Bi2, како је куца? Јел се опоравља? И како ће му бити убудуће? Ицмачи пуно малог болесника!

Ne izlazi iz kupatila. Nisam znala da li smem da mu dajem vodu,pa sam mu dala tek jutros. Ubio je odmah pola šerpe. Eno ga u kupatilu, leži na pločicama.Valjda mu prija hladno. Dala sam mu prepodnevnu turu lekova, popodne supica, uveče opet lekići.
Izvini, ne mogu da ga cmačem-smudi brate, ali ga mazimo naravno i pričamo mu. Sednem malo pored njega pa mu pričam, mazim mu uvce svileno (to je jedino čisto na njemu) Vidi se po pogledu da je preživeo svašta. O, bože. Hvala vam svima,šta da kažem.Opet plačem,Ajd, ćao, pišemo se narode.
 
Bi2:
Ne izlazi iz kupatila. Nisam znala da li smem da mu dajem vodu,pa sam mu dala tek jutros. Ubio je odmah pola šerpe. Eno ga u kupatilu, leži na pločicama.Valjda mu prija hladno. Dala sam mu prepodnevnu turu lekova, popodne supica, uveče opet lekići.
Izvini, ne mogu da ga cmačem-smudi brate, ali ga mazimo naravno i pričamo mu. Sednem malo pored njega pa mu pričam, mazim mu uvce svileno (to je jedino čisto na njemu) Vidi se po pogledu da je preživeo svašta. O, bože. Hvala vam svima,šta da kažem.Opet plačem,Ajd, ćao, pišemo se narode.
Немој да плачеш, плачемо када изгубимо неког, а ти хвала Богу ниси га изгубила. Немој само да се препије воде и преједе, чини ми се да треба водити рачуна пар дана после операције, само умерено. И наравно нисам буквално мислила да га ицмачеш, то је чисто жаргонски израз да га помазиш (моји глупи жаргони!).
 
Doktor je rekao 15 dana stroga dijeta ! Do daljnjeg samo supica ! Rekao je tek popodne da mu dam čistu supu bez povrća i mesa. A on će navratiti za par dana da vidi kako je. Sad spava,pio je vodice.
Dok mu se nije ovo desilom nikad mi nije palo na pamet da je već mator! Snažan, jak, konjče pravo. Sad već imam drugu sliku o njemu. Nema više koskica, a čini mi se da ću i hranu morati da mu dajem češće po malo a ne kao do sad. Da može lakše da svari, ne znam barem mislim tako. Šta vi kažete iz nekog svog iskustva ?
 
Alex je imao operaciju zbog uvrnutog želuca kad je bio beba i zato sad mora da ima manje obroke, više puta dnevno i ne bi trebalo da pije vodu posle jela. A i nije preporučljivo, barem za Alexa, da izlazi napolje barem pola sata posle jela... Ovo sa izlaskom ima veze sa penjanjem i silaženjem uz stepenice, ali mi u stanu imamo stepenice pa ga je nekad nemoguće sprečiti da se popne... Ja se trudim da on uvek dobije da jede pre nas tako da malo iskulira dok mi zavrsimo sa klopom...

Mislim da će kuca da bude presrećna kad shvati da umesto jednog, sad ima dva ili tri obroka! :)
 
Ova kuca koju sam spomenula,sada vec moze da jede cvrscu hranu,ali isto tako vise puta dnevno po malo,a u pocetku je jeo samo pasirano i to mini-obroke pa tako 5-6 puta dnevno.
 
Aha, znači dobro sam mislila. Hvala na savetu. Nekako mi je to bilo i logično posle ovakve operacije i to sa radom debelog creva, odnosno izgubljenom funkcijom debelog creva. Nije mi to problem, samo da njemu bude bolje i da uhvatimo neki ritam, da provalimo šta se sme. Uhodaćemo se mi,polako. Važno da se volimo, jel tako?
Poz
 
Bi2:
TO, to je megakolon! Doktore, kad (adj da predjemo na "ti") si poslao ovaj post moj matori čukac je već bio na stolu! I TO NA KUHINJSKOM STOLU !
Nisam još uvek svesna šta sam preživela ( 10 mg. sedativa sam tresnula).Evo, da objasnim: Nenadm me je uputio na pravog majstora. Čovek je došao kući, pogledao psa i rekao da nema mesta čekanju.Tad nisam znala šta je mislio. Inače, on je celu noć od bolova grickao drveni pod u kućici! Stavio ga čovek na sto, operisao i spasio ! Izvadio je iz njega, odprilike oko 2kg. nekog crnog kamenja! i neke guste crne tečnosti, nalik onoj kad se zapuši sifon iz sudopere! Dao mu je lekove, dobila sam kartonče, uput za dijetu, imam spisak šta sve treba da mu dajem od lekova. To je doktore, taj megakolon! E sad, lepo je sve podneo, posle 2 sata od operacije ustao i otišao na pločice kupatila da legne.Još uvek tu leži, predpostavljam da mu prija hladno.
Onako zbunjena nisam stigla da pitam doktora da li smem da mu dajem večeras vodu?

Eto ubude i ja "daljinsku" dijagnozu.Sada kompletna izmena zivota.Lagana hrana supice i sve usitnjeno.Ako finansije dozvoljavaju moze i neka "senior"hrana poznatijih proizvodjaca.
I doktoru mogu svi da kazu ti,jel da vam otkrijem tajnu doktor nema ni 30 god jos :-D
 
Sanha:
:D :D :D :D :D :D :D Asistent,...hehehe,...super,Ljuba Zemunac,...:)

Dobar fazon,...mozda vishe nije asistent,a??Jesi proverio?Evo bash sutra idem kod njega:D
Koliko ja znam nije ali opet ko zna,mada je on na katedri za porodiljstvo a tamo ima profesora kao sitnih svetaca pa sumnjam da imaju mesta za jos jednog.A sto se tice ko mu je stric,ziva istina.
 
ZA MLADOG DOCU SRDJANA NS: Hvala na savetu, ali bojim se da će ta promena hrane ići teško! Moj pas je navikao na konkretnu hranu, kupujem mu privatnoj kasapnici nešto mleveno od mesa, sveže, predpostavljam da su tu kožice i raznorazni otpaci pri sečenju mesa pa to kuvam sa povrćem, malo kukuruznog brašna ili pirinča. A kao poslasticu dobije još u toku dana sveža svinjska rebra,ono kad se oguli meso, pa on to skrka ko od šale. E šta sad? Ja sam kriva što na tu suvu hranu nije navikao. On to ne zna da jede! Sve razbaca oko sebe, a ako mu potopim tek onda neće! Jedino onaj Pedigre u konzervi, e to voli.
Doktore u svakom slučaju, hvala na savetu. Da znam šta me čeka.
Pozdrav svima
 
milentisha:
Alex je imao operaciju zbog uvrnutog želuca kad je bio beba i zato sad mora da ima manje obroke, više puta dnevno i ne bi trebalo da pije vodu posle jela. A i nije preporučljivo, barem za Alexa, da izlazi napolje barem pola sata posle jela... Ovo sa izlaskom ima veze sa penjanjem i silaženjem uz stepenice, ali mi u stanu imamo stepenice pa ga je nekad nemoguće sprečiti da se popne... Ja se trudim da on uvek dobije da jede pre nas tako da malo iskulira dok mi zavrsimo sa klopom...

Mislim da će kuca da bude presrećna kad shvati da umesto jednog, sad ima dva ili tri obroka! :)

Nadam se :p
 
Vidim, da je moj post od pre tri dana bio zadnji. Srećom, niste imali potrebe da ulazite u Ambulantu. Moj dzukac se oporavlja, mnogo je veseliji, al ona supa...! Čini mi se da me svaki put opsuje kad mu primaknem šerpu.Pije lekove, ranu mažemo jodom, i tako se lečimo. Svaki dan je sve bolji i bolji.
Pozdrav svima
 
Bi2:
ZA MLADOG DOCU SRDJANA NS: Hvala na savetu, ali bojim se da će ta promena hrane ići teško! Moj pas je navikao na konkretnu hranu, kupujem mu privatnoj kasapnici nešto mleveno od mesa, sveže, predpostavljam da su tu kožice i raznorazni otpaci pri sečenju mesa pa to kuvam sa povrćem, malo kukuruznog brašna ili pirinča. A kao poslasticu dobije još u toku dana sveža svinjska rebra,ono kad se oguli meso, pa on to skrka ko od šale. E šta sad? Ja sam kriva što na tu suvu hranu nije navikao. On to ne zna da jede! Sve razbaca oko sebe, a ako mu potopim tek onda neće! Jedino onaj Pedigre u konzervi, e to voli.
Doktore u svakom slučaju, hvala na savetu. Da znam šta me čeka.
Pozdrav svima


ma samo ti to lepo izmiksiraj u blenderu i mislim da mu neće smetati to da jede...

evo šta se nama dešava u trenutku dok ovo pišem, izgleda je sličan problem...

Svakakve gluposti su počele da mu se dešavaju i to uvek kad nisam kod kuće! grrr! danas je u kolima, dok ga je moj muž vozio kod babe i dede zajedno sa klincem, počeo da se trese iz čista mira! klinca su brzo odveli kod babe, a Alex je trenutno kod veterinara! Sad me zvao moj muž da pita da li je juče jeo koske, i naravno da je jeo i to dve! Ja mu dala jednu i ispostavilo se da mu je i moja svekrva dala jednu i on jadničak dobio zatvor valjda! Jako mu je tvrda stolica kaže vet i sad pokušavaju da ga očiste ili šta god! Poludeću! Sedim ovde u kancelariji i ništa ne mogu da uradim! I ranije je jeo koske pa mu ništa nije falilo! E, vala ima od sad samo kašasto da jede! Koske može da zaboravi, i tako moramo žlezdu ručno da čistimo jednom mesečno tako da mu koske više nisu ni potrebne! Ja mu ih još slabo i dajem, a moja svekrva obožava da mu daje koske... Biće joj baš teško da se odvikne od te navike! I večeras je Alex trebalo da prespava kod babe i dede i trebalo je tek sutra da se vidimo, ali eto sad nemam mira i moraću da se uputim posle posla tamo da vidim kako je! Poludeću dok dođe 16h!!!
 
nije mu ništa... imao je zatvor! sad je ok, sredio ga vet!
koske obustavljamo do daljnjeg, ali je fazon da on te koske i ne pojede cele već očisti svo meso sa njih, retko kad pojede kosku... možda je zbog pirinča... ma važno da je sve ok sad!
 
inače Alex je trenutno kod veta snimaju ga rengenom jer mu i danas nije bolje... opet je povraćao iako je dobio injekciju za smirivanje želuca... poludeću dok se ne vrate!
 
pa ni meni nije jasno... inače na snimku su ustanovili da mu je malo kake ostalo u crevima i da zato ima gasove... kad to bude izbacio verovatno će mu odmah biti bolje... pošto nije hteo ništa da okusi, malo samo vode mi smo odlučili da mu malo na silu dajemo jer mi nije bilo jasno kako drugačije da ga nateramo da izbaci to iz sebe ako nešto i ne unese. špricem smo mu davali mešavinu vode i mleka... sinoć se malo bunio, ali je jutros prihvatio bez problema... popio je ukupno 50tak ml tečnosti. bitno je da ne dehidrira... valjda će mu danas biti bolje!
 

Back
Top