Dugotrajna temperatura

palma 67

Primećen član
Poruka
900
Evo 15 dana otkako moj sin od 11 i po godina ima temperaturu.Bio je petak veče kada je dobio (38,5) i žalio se da ga boli grlo.Pošto nije radi dom zdravlja a bilo je jako nevrijeme napolju nijesam ga vodila doktoru,ja sam mu dala Pentrexyl.Takođe sjutradan i u nedjelju je imao temp. ali mu je bilo lakše sa grlom, a kako pedijatri ne rade vikendom, nastavila sam sa čajevima kući i tabletama.U ponedeljak je bio mnogo bolje tako da je u utorak išao u školu.Međutim u utorak popodne ponovo je dobio temperaturu i od tada ima povremeno u toku dana 37 - 37,5 temperaturu.Pedijatar je napisao uput za briseve nosa i grla i urinokulturu, s tim da poslije uzimanja brisa pije Cefalexin 500 na 12 sati.Ni to nije pomoglo,a u međuvremenu su bili gotovi nalazi:sve je bilo uredno osim bris nosa.Nađene su bakterije:Staphylococcus aureus i Haemophilus spp.Krvna slika mu je u redu ,a sedimantacija 2.Osim što su LYM 4,1(normalno je do 4).
Pedijatar je promijenila terapiju i dala Hemomycin 250 1x1.Snimili smo pluća-nalaz u redu.Šalje nas kod ORL, koji mi je održao predavanje da to i nije za njega nikakva temperatura, da svi imamo tu bakteriju, da ta temperatura nije od bakterije, da je "mali folirant i da mora da ide u školu", bla,bla,bla...Bila sam kao posr...!Pođem nakon toga kod pedijatra i ispričam joj ovo,ona kaže:strogo mirovanje, sledeće sedmice UZ abdomena, i "nikako dijete da ide u školu do daljnjega...".
Uh!Ne znam što da radim...Žao mi djeteta da ne izađe,pa sam ga malo pustila danas,bio je tako lijep dan.Temp. je bila predveče oko 37.
Nego,gle čuda sad i ja imam temp.37 i boli me grlo iznad nepca i začepio mi se nos.
Da to ipak nije neki virus u pitanju koji duže traje?
Dugačko li je ovo pismo, brate,odužih... :-)
 
Moze biti a i ne mora.
Najgore je kad se da antibiotik na svoju ruku,pa onda se uzima bris,moze biti virus ne kazem ali isto tako moze biti bakterija koju ste samo malo osamutili nedovoljnom dozom( antibiotik se ili pije kako treba ili se ne uzima) ili neadekvatnim lekom pa sad perzistira i pravi problem u organizmu.
Sad samo mozete da pratite dete i da vidite kako ce se odvijati situacija.Za ubuduce nikako ne davajte antibiotik na svoju ruku.Majka ste, brinete se,ja to razumem ali svaki antibiotik ima svoje zasto i kad se daje a klinicka slika odredjuje to.
 
Evo opet ja..
Sin mi više nema temperaturu, ni glavobolju.Niko nije znao što mu je , kažu "vjerovatno neki virus"...
Kod očnog- sve super vidi,kod ORL - nema sinuse, krvne slike (dvije) OK,osim što u drugoj ima fibrinogen 4,3.Rađen monostikon itd-negativno s tim što nije imao nikakve žlijezde.UZ abdomena u redu osim što je slezina granične veličine,homogena, i jetra lijevi lobus granične veličine,desni lako uvećan.
Sad se predlaže Anti coxsackie virus antitijela i EKG srca ali gle čuda :onog prvog kod nas (u CG)nema pa čak ni u privatnim laboratorijama.Kažu ima u Bgd! Super,a i onaj TRH test sam u Bgd nabavila a sad još moram i ACTH ampulu(to mi je za ćerku).
Mislim šta reći...

Sin mi se žalio evo 7-8 dana da ga boli koljeno i potkoljenica ,ali sad ga manje boli.
Može li sve ovo od rasta?

Ništa mi nije jasno ,ma ni ovim doktorima ovđe..

Pozdrav!
 
AMLAP, moguce je...ovo Vam govorim iz iskustva.Naime, moja rodjaka je imala probleme i nenormalne bolove u bubrezima i na kraju su ustanovili da je sve prouzrokovano naglim rastom ( imala je tada, koliko se secam 11-12 god. ).
 
Možemo na"Ti",važi?
Pa ćerka mi je dobro,malo je ostalo da popije drugu kutiju Letrox-a ,pa ćemo da vadimo ponovo nalaze kroz mjesec dana.
Inače ne smeta joj lijek,samo čini mi se da je smršala 2 -3 kg otkad ih pije, a inače je mršava i sitna.
Ali hvala Bogu jede dobro i voli sve da jede pa mislim da neće biti problema.

Hvala ti na interesovanju :) :) :)
 
VictorySun:
Koja bolest moze biti ako se ima temperatura 37-37.2 dug vremenski period (2-3meseca), svi nalazi su u redu (krv, mokraca, ....)

Ja mislim da moraš da tri puta zaredom uradiš urinokulturu,jer je moguće da je Ešerihija koli u mokraći.Zašto 3 puta : pa zato što se može desiti da ti jedna pokaže prisustvo ove bakterije a druge dvije -ne.
Malo podrobnije objasni ima li kakvih simptoma:peckanje prilikom mokrenja itd...
 
moj brat mesecima vuce temperaturu od 36,8 do 37,5, meni to ipak ne deluje normalno... i on se lecio od grla u par navrata i odredjeni period je bio ok i sad ponovo... nije bas da je prijatno imati temp. oko 37, to te samo fizicki polomi... samo su mu rekli da je nekakav virus, sto je najgore znam jos bar petoro koji se isto ovako muce a lekari ih stalno salju kuci sa recenicom "nije tebi nista, to sto imas 38, to ti je normalno, ti si zdrav" a ljudi se raspadaju i svaka dva dana im skace temperatura...
 
Milica BG:
lekari ih stalno salju kuci sa recenicom "nije tebi nista, to sto imas 38, to ti je normalno, ti si zdrav" a ljudi se raspadaju i svaka dva dana im skace temperatura...

Znači i vi imate takvih doktora...

Kod nas se dešava sljedeće: ako dođeš sa nekim simptomima bolesti oni kažu paničar ste i hipohondar.Ako dođete kasnije (jer vas je sramota da dođete ranije iz predhodnog razloga) kažu da ste nesavjesni i neodgovorni (Đe si dosad bila?)...Strava...
 
Milica BG:
moj brat mesecima vuce temperaturu od 36,8 do 37,5, meni to ipak ne deluje normalno... i on se lecio od grla u par navrata i odredjeni period je bio ok i sad ponovo... nije bas da je prijatno imati temp. oko 37, to te samo fizicki polomi... samo su mu rekli da je nekakav virus, sto je najgore znam jos bar petoro koji se isto ovako muce a lekari ih stalno salju kuci sa recenicom "nije tebi nista, to sto imas 38, to ti je normalno, ti si zdrav" a ljudi se raspadaju i svaka dva dana im skace temperatura...
Ako je laboratorija normalna, nema znakova infekcije, brisevi grla i nosa sterilni, urin i urinokultura ok, hormoni stitaste zlezde ok ,svi zubo zdravi bez karijesa postoji infektivna klinika, odeljenje za nejasna febrilna stanja ,potrebno je samo uzeti uput od lekara opste prakse.
 
Imam 28 godina. Sva je pocelo pre mesec dana kada sam iznenada dobio visoku temperaturu (do 40 stepeni), koju nisam uspevao da spustim nijednim lekom. Posle nedelju dana primili su me na infektivnu kliniku sa dijagnozom bronchopneumonia. Za vreme osmodnevnog boravka tamo, primao sam longacef putem infuzije, a kada sam otpusten, propisana terapija bila je amoksiklav (tablete). Medjutim, sve vreme u bolnici pa do danas, za vreme trajanja terapije i po njenom prestanku, svaki dan u popodnevnim i vecernjim casovima imam temperaturu do 37,5 koja kasnije prestaje bez dejstva ikakvih lekova, sama od sebe. Nalaz krvi mi je uredan, na plucima se vise nista ne cuje. Ni infektolog ni pulmolog kog sam povodom ove temperature posetio, nisu mi dali nikakav odgovor na pitanje da li je ovo normalno i do kad bi trebalo da tolerisem ovu temperaturu. Molim vas za savet i misljenje
I izvinjavam se dr sto sam otvorio temu koja vec postoji, ali prethodnim pretrazivanjem je nisam nasao. A i malo sam nov ovde :???:
 
Ti si bice dobro nagrabusio cim si zavrsio u bolnici.
Elem, dobro je sto ti je nalaz krvi u redu i sto je sa plucima sve ok.
Moguce da od tako jake infekcije se malo termostat organizma poremeti, probaj jedno vreme da ne meris temperaturu i da ne obracas paznju na to.
Ukoliko se budes osecao lose i temepratura bude i dalje skakala i odrzavala se od svog lekara opste prakse trazi uput za infektivnu kliniku ,odeljenje za nejasna febrilna stanja.
 
Izvini mislila sam da si iz Beograda, nema veze mislim da svaka infektivna klinika ima deo koji se bavi nejasnim febrilnim stanjima.
No kao sto i sam rece mozda nece ni trebati, daj vremena telu da se oporavi.
 
Pluca ne snimaju na infektivnoj,vec samo poslusaju,a daju ti spisak uputa koje treba da uzmes od lekara opste prakse za specijaliste pa na snimanje pluca i kod pulmologa.
Tamo samo vade krv za test.nekis virusa i uzimaju neke briseve.
 
marina.c:
Veliki i mali zmaju, jesu li ti infektolozi slikali pluća ili su ih samo slušali?
Slikali su mi pluća kad su me primili u bolnicu. Nista nisam razumeo onaj snimak, a niko mi ga nije ni protumačio. Koliko se sećam bile su neke senke, pisalo je da mi nesto nije transparentno :confused: . Po izlasku iz bolnice nisu mi ponovili snimak, mada su mi, dok jos nisam izašao, rekli da će mi ponovo slikati pluća. Valjda nisu zato što ništa više nisu čuli na njima?!

I, da, hvala Dr Koki.
 

Back
Top