pomracenje sunca

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
da to je stvarno bila bruka...
beograd je bio pust kao da je 4 ujutro, a ne 11 sati koliko je vec bilo...ljudi su spustali roletne i udaljavali se od prozora, ko zna sta su oni ocekivali....
 
Koliko puta sam rekao, ali moram opet.
Smesno je koliko su nasi ljudi glupi.
masmediji imaju veliki uticaj na narod (prokleti Pink i ostala gamad) i bez razloga dizu toliku famu oko gluposti, a ljudi jos gluplji pa veruju u price kvazi naucnika, nadrilekara i ostalih pametnjakovica koji dve knjige u zivotu nisu procitali.
Toliko su pricali o tom zracenju, a da ne znaju sta je to uopste.
I eto ga prvi apsurd. Roletnama ce se sakriti od zracenja???? :lol:
Normalno, dodlo bi do ostecenja ociju samo onim budalama koji bi direktno gledali u Sunce 10-15min.
Jer tokom totalnog pomracenja Sunca, njegovu svetlost zaklanjaju planete, a ono sto dolazi do nas je samo UV zracenje koje nije i za promil povecano od onog koje imamo svakog dana, samo sto se u ovom slucaju moze gledati direktno u Sunce, jer nema one jake svetlosti.
 
Кулиража:
Koliko puta sam rekao, ali moram opet.
Smesno je koliko su nasi ljudi glupi. pa veruju u price kvazi naucnika, nadrilekara i ostalih pametnjakovica koji dve knjige u zivotu nisu procitali.
Jer tokom totalnog pomracenja Sunca, njegovu svetlost zaklanjaju planete, a ono sto dolazi do nas je samo UV zracenje koje nije i za promil povecano od onog koje imamo svakog dana, samo sto se u ovom slucaju moze gledati direktno u Sunce, jer nema one jake svetlosti.
Kuliraza, izgleda da se ni ti bas nisi nacitao u zivotu :) (barem sto se tice astronomije).
Pomracenje Sunca nastaje iskljucivo i jedino kao posledica senke koju baca Mesec.
Nema tu nikakvih planeta. Daleko su one od Zemlje.
 
Ja sam to pomrcenje gledao pomocu dvogleda i super je bilo. Naravno, nisamo gledao KROZ dvogled, nego sam ga okrenuo naopako i projektovao na beli papir. Uz malo eksperimentisanja, imao sam odlican uvid bez da me bole oci.
 
Pozdrav

Lepo kaze Кулиража za one kretene koji pricaju kako pomracenje sunca zraci lol
1999 kad ja bilo pomracenje ovde u jagodini pustos nigde nikog svi spustili roletne tisina kao u nekim naucno fantasticnim filmovima ja sam jedini izasao da igram fudbal pa sam usao jer su svi "pobegli od zracenja" lol samo je jedan ciganin koga poznaje ceo grad sedeo ispred jedne prodavnice i cevcio pivo posle su radili izvestaj sa njim kako ga nije strah od zracenja itd....
smej :lol: :lol:
 
ah da najvaznije sam zaboravio da napisem...
Za Beograd ce maksimum biti u 11.50, a sve ce da pocne sat vremena ranije...

@Nikola
Jeste stetno, bas tako kao sto kazu, a ja sam prilicno siguran da ne mozes da gledas u Sunce golim okom sekundi, a kamoli dve. I da ponovim, kao sto rece Kuliraza, jedino sto bude 'zaklonjeno' je samo svetlost i nista drugo. Dakle, nija smrtonosno opasno, niti se moze oslepeti :) ali ipak treba preduzeti odredjene mere opreza.
 
Pjer_Nis:
Ja sam to pomrcenje gledao pomocu dvogleda i super je bilo. Naravno, nisamo gledao KROZ dvogled, nego sam ga okrenuo naopako i projektovao na beli papir. Uz malo eksperimentisanja, imao sam odlican uvid bez da me bole oci.
vrlo inteligentno:)
Projekcija na belu podlogu je najbezbedniji nacin za posmatranje pomracenja ,ne zbog nekih "blabla zracenja " ili cega vec....vec zato sto Sunce nikada nije bezbedno gledati golim okom ,pa cak ni kada je pomraceno,jer bi se oko moglo ostetiti.
 
evo, slikano sa nbg...dobar deo nisam uspeo da uslikam, posto su se navukli oblaci...

1.jpg

2.jpg

3.jpg

sunce1.jpg
 
Kakvo bežanje sa ulice... (: U ns-u je divno bilo pogotovo kada su se oblaci navukli, a vetar krenuo da pravi vrtloge i baca prašinu i u ovako slepe oči..
Prošli put, kada je bilo pomračenje sam napravila gomilu slika direktno, preko crnog stakla.. nice...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top