Da li ste ikada crtali strip?

Ufff.. Jesam... :lol: Još kad sam bio klinac sam u sveskama crtkao razno razne stripiće... Od maćka Figaroa (uzor Garfild) do stripa "Štrebac" koji je bio zamišljen kao komentar na IT događaje i kao zayebancija na račun priče MS vs GNU/Linux. Jedna od mojih karikatura je nekad davno stajala i na jednom mom sajtu... Na njoj se nalazio Bill Gates koji prdi i "oduvava" konkurenciju sa komentarom "Wiping out the competition since 1975". :lol: Doduše sve je to bilo jako jednostavno... Nisu ni bili zamišljeni kao realni stripovi, nego nešto više kao "Peanuts" kod nas poznat kao "Snupi": jednostavni likovi i kratka forma.
 
Ovom temom ste me povukli za jezik... A ionako nisam skoro postavljao nešto na forum.

said_enough_800a1.gif


said_enough_800a13.gif


said_enough_800a8.gif


strana1-800-2.gif


industrija-1-800-5.gif


industrija-3-800-2.gif
 
nisam...bash ne umem lepo da crtam...kapiram ja da je sve u vezhbi i te fore..al kad jednostavno ne ide...to dobro veche to je policijski lajn...to kad si klinac i sedish u parq pijesh pivo i sve...i naidju shtakori i prvo chujesh "dobro veche"...
 
sad sam se zagledao...mene se najvishe svidja...druga kad su okrenuti ledjima rasveta je super...i ona s kolima i dimnjacima...te dve su vrrrh...narochito s dimnjacima...nekako mi se lica ne svidjaju...nije sad da ja pljujem svaka chast na crtezhima...samo eto kao takav utisak kad se malko zagledam...
 
AntunTun:
sad sam se zagledao...mene se najvishe svidja...druga kad su okrenuti ledjima rasveta je super...i ona s kolima i dimnjacima...te dve su vrrrh...narochito s dimnjacima...nekako mi se lica ne svidjaju...nije sad da ja pljujem svaka chast na crtezhima...samo eto kao takav utisak kad se malko zagledam...

Hvala. Da, lica su najteži deo. Jedno lice samo po sebi ne, ali kad treba da se ponovi par desetina puta, u različitim položajima i sa različitim izrazima, i da se svaki put vidi da je to jedno isto lice, to jest jedan isti lik... Pa još kad ima više likova i svi treba da budu prepoznatljivi i međusobno različiti, UH.

Od toga je jedino gore kad dođe blokada u pisanju scenarija.
 
I ja crtam...imam svoj stil i stalno se trudim da ga poboljsam.Vec dve godine zaredom se provlacim i na "Medunarodni Salon Stripa".Evo,koga zanima,ovde je rad koji je usao u izlozbu prosle godine:
http://www.deviantart.com/deviation/29002280/
A,Alien,stvarno je steta da ne nastavis,kada vec imas ruku za to...i meni se svida tvoj rad.Pa ako vec ima ljudi kojima ce se svideti,zasto da ne nastavis...valjda makar to vredi truda i vezbe oko lica.A i svi mi prodemo kroz to,u nekom trenutku,treba to prevazici.
 
Koliko ti idola imas? :lol:

I ja sam pravila strip, ne mogu da se setim kako se zvao, ali u svakom slucaju, radilo se o dva vanzemaljca sa naocarima za sunce(izgleda po uzoru na Matrix) koji trebaju da otkriju "zaveru crne rupe". Usput su naletali na dzinovske kokoske, harija potera, druge vanzemaljce, pa cak i na moju uciteljicu. Ovaj strip sam crtala kad sam imala 7 godina. A napravila sam jedan bas super strip pre nekoliko godina sa svojim kumom na casu slikanja.... Bas je bio exxxtra. Ali je na zalost ostao kod njega, pa cu da mu trazim, pa da vam ga postavim...
 
Zezao sam sve ortake iz okruzenja . Crtao sam razne situacije iz okruzenja i kidali su se
svi od smeha .
Ali to je bilo nase interno izdanje posto je bilo neophodno poznavanje cele
situacije i likova .
PS neki su se bogami toliko naljutili da ni dan danas ne pricaju i jos gore rade mi o glavi
zbog smesnih stripova .
 
Stalno. To su stripovi koji lice na mangu, radjeni po stvarnim dogadjajima, malkice prepravljenim. To otprilike znaci da ismevam ljude koje mrzim. Jednom sam izlepila delove tog stripa svuda po skoli... bilo je super videti izraze lica nekih kad su procitali... (pogotovo zene-svinje, (pigwoman), zene sa glavom svinje)
 

Back
Top